Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 ulje u menjac

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Timo Popovski
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 47
Lokacija : Strumica, Makedonija

menjac - ulje u menjac Empty
PočaljiNaslov: ulje u menjac   menjac - ulje u menjac EmptyČet Nov 03 2011, 18:27

Dali je moguce i kako proveriti nivo ulja u menjacu ( Lanos 1.5 SOHC, rucni menjac).
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

menjac - ulje u menjac Empty
PočaljiNaslov: Re: ulje u menjac   menjac - ulje u menjac EmptyČet Nov 03 2011, 18:34

Moguce!!! Odvrnes gornji sraf i ako fali samo dospes ulje. Ja sam se isto mucio da nadjem merac, ali izgleda da nema glavom u zid
Nazad na vrh Ići dole
Timo Popovski
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 47
Lokacija : Strumica, Makedonija

menjac - ulje u menjac Empty
PočaljiNaslov: ulje u menjac   menjac - ulje u menjac EmptyČet Nov 03 2011, 18:37

Mozda zvuci smesno ali gde se tacno nalazi sraf, meni su ispale oci trazeci takvo nesto
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

menjac - ulje u menjac Empty
PočaljiNaslov: Re: ulje u menjac   menjac - ulje u menjac EmptyČet Nov 03 2011, 18:52

How to Change the Daewoo Lanos Manual Transmission Fluid . Kucni ovo na googl i pogledaj prvo sta ti izbaci. Ja sam isto ovako, samo sto moj tast ima mehanicarsku radnju, pa sam se posluzio alatom. Mada ti preporucujem samo da dospes ako fali, nije neka razlika izmedju starog i novog. Ja kupio dva litra, jbg zezno se, pa sam sipao novo
Nazad na vrh Ići dole
goranmap
Početnik
Početnik
goranmap


Broj poruka : 44
Datum upisa : 03.04.2013
Godina : 39
Lokacija : Bosilegrad

menjac - ulje u menjac Empty
PočaljiNaslov: Re: ulje u menjac   menjac - ulje u menjac EmptySre Maj 14 2014, 19:08

Да не отварам другу тему!
Пре неког времена сам радио нешто око квачила и мајстор је пролио мало уља. У питању је Ланос 1.5 99 год, мануелни мењач. Треба доспем мало, али код нас у радњама и на пумпама има само 80w GL5 а GL4 нема. Хоћу да питам, да ли могу да доспем то уље у старо (а не знам које је уље унутра, ваљда фабричко - то GL4), или да га променим скроз са тим 80w GL5? Која је разлика?
Хвала!
Nazad na vrh Ići dole
goranmap
Početnik
Početnik
goranmap


Broj poruka : 44
Datum upisa : 03.04.2013
Godina : 39
Lokacija : Bosilegrad

menjac - ulje u menjac Empty
PočaljiNaslov: Re: ulje u menjac   menjac - ulje u menjac EmptyUto Jun 10 2014, 15:44

Ево, пошто нико није хтео да ми одговори, да себи сам дам одговор Very Happyкоји ће сигурно (можда) помоћи још неком.
Дакле, мало сам гуглао и видео да моја, горе наведена комбинација је могућа. Наиме, разлика између ГЛ4 и ГЛ5 стандарда је само у адитивима, којих у ГЛ5 има више. Али, тамо где треба задовољити ГЛ4 стандард може ГЛ5, а никако обрнуто. Уље у мењачу треба мењати (колико сам ја разумео по нету) на две године или на 50-60к пређених километара.
Питао сам на једном америчком сајту да ли смем да помешам старо ГЛ4 уље у мењачу са ГЛ 5, које планирам да долијем и одговор ми је био позитиван, јер доливањем ГЛ5 у ГЛ4, оно се мешањем претвара у добар ГЛ4.
Па сад шта буде, нека буде. Smile
Nazad na vrh Ići dole
goranmap
Početnik
Početnik
goranmap


Broj poruka : 44
Datum upisa : 03.04.2013
Godina : 39
Lokacija : Bosilegrad

menjac - ulje u menjac Empty
PočaljiNaslov: Re: ulje u menjac   menjac - ulje u menjac EmptyUto Jun 10 2014, 17:35

Долио сам 80w GL5 у оно старо што је било у мењачу и право да вам кажем разлика пре доливања и сад је огромна!
Пре сам се са мењачем борио, чуло се мењање брзина и сл. Сад, сад преде ко маца Very Happy!

Доливање сам извео методом инфузије Very Happyпошто сам то видео на другом форуму, на чепу од бирача брзина

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
macakgasho
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 12.06.2011
Godina : 48
Lokacija : Čačak

menjac - ulje u menjac Empty
PočaljiNaslov: систем инфузије?   menjac - ulje u menjac EmptyNed Nov 01 2015, 17:05

Корисна информација за ГЛ5 bravo  . Можеш ли само појаснити како функционише систем инфузије? Јеси ли само долио, или замијенио комплетно уље? confused
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





menjac - ulje u menjac Empty
PočaljiNaslov: Re: ulje u menjac   menjac - ulje u menjac Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
ulje u menjac
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Ulje za menjac dosipanje
» Ulje za menjac Matiz 2003
» lanos 1,4 menjač
» automatik menjac
» DAEWOO LEGANZA, LANOS, NUBIRA, NEXIA, MATIZ, ESPERO DELOVI

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: