Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 EGR ventil na kalosu

Ići dole 
+15
Bane GM
zoomtronic
bokilava
ivanjovanovic
GTX
Radan
Megasp
milandukic
dixy
zeks
ceronimus
dexns
metrocop
stefanudrea
dalibor76
19 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

problem - EGR ventil na kalosu Empty
PočaljiNaslov: EGR ventil na kalosu   problem - EGR ventil na kalosu EmptyČet Okt 27 2011, 21:25

Pozdrav!
Dali neko može da mi kaže gde se nalazi EGR ventil na kalosu?
Nazad na vrh Ići dole
stefanudrea
Početnik
Početnik
stefanudrea


Broj poruka : 72
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 48
Lokacija : DROBETA/RUMUNJA

problem - EGR ventil na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   problem - EGR ventil na kalosu EmptyUto Nov 01 2011, 12:54

dalibor76 ::
Pozdrav!
Dali neko može da mi kaže gde se nalazi EGR ventil na kalosu?

ne znam tacno da ti kazem ali znam da sigurno ti kazem da ga zatvoris!vidi posle kako odlicno radi!ja sam radio to na moj aveo sedan i sad sam srecan i radi super motor i manje gas uzima!
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

problem - EGR ventil na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   problem - EGR ventil na kalosu EmptyUto Nov 01 2011, 13:01

Koliko znam EGR ventil pravi dosta problema vozacima u Srbiji zbog loseg goriva...vrlo cesto se zaprlja... Samo nemoj da nasedas na foru ako ti majstor kaze da moras da ga menjas... On se cisti...a ako neces da ga cistis non stop onda probaj da ga zatvoris kao sto je stefanudrea rekao Smile Nisam siguran kako bi tako radio...
Nazad na vrh Ići dole
stefanudrea
Početnik
Početnik
stefanudrea


Broj poruka : 72
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 48
Lokacija : DROBETA/RUMUNJA

problem - EGR ventil na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   problem - EGR ventil na kalosu EmptyUto Nov 01 2011, 13:31

metrocop ::
Koliko znam EGR ventil pravi dosta problema vozacima u Srbiji zbog loseg goriva...vrlo cesto se zaprlja... Samo nemoj da nasedas na foru ako ti majstor kaze da moras da ga menjas... On se cisti...a ako neces da ga cistis non stop onda probaj da ga zatvoris kao sto je stefanudrea rekao Smile Nisam siguran kako bi tako radio...
kod mene je zatvoren od pola godina i auto mi ide odlicno!imao sam probleme sa ovaj glup egr i sad nemam vise!sta vi kazete da u novim modelima chevrolet nema egr?zato sto su gluposti i ne treba vise da bude tamo!
Nazad na vrh Ići dole
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

problem - EGR ventil na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   problem - EGR ventil na kalosu EmptyUto Nov 01 2011, 21:02

Dobro ljudi ali ja neznam gde se nalazi taj EGR ventil da bih ga zatvorio?
Nazad na vrh Ići dole
stefanudrea
Početnik
Početnik
stefanudrea


Broj poruka : 72
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 48
Lokacija : DROBETA/RUMUNJA

problem - EGR ventil na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   problem - EGR ventil na kalosu EmptySre Nov 02 2011, 08:31

dalibor76 ::
Dobro ljudi ali ja neznam gde se nalazi taj EGR ventil da bih ga zatvorio?

nazalost ne moze se da vidis od mene 7 dana zato sto sam novi ovde i ne mogu da ostavim link od imageshack da ga bolje vidis.mislim da od aveo i kalos je isto ostavljena!cekaj 7 dana i posle toga ces da vidis slike od mene!
Nazad na vrh Ići dole
dexns
Početnik
Početnik
dexns


Broj poruka : 34
Datum upisa : 07.12.2010
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

problem - EGR ventil na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   problem - EGR ventil na kalosu EmptyNed Nov 20 2011, 14:58

ja sam menjao EGR ventil pre tri godine , navodno zbog "loseg goriva " , 80e
Nazad na vrh Ići dole
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

problem - EGR ventil na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   problem - EGR ventil na kalosu EmptyNed Nov 20 2011, 15:35

Koji su ti bili simtomi i gde se nalazi taj EGR ventil i naravno dali ti je posle promene auto išao bolje?
Nazad na vrh Ići dole
dexns
Početnik
Početnik
dexns


Broj poruka : 34
Datum upisa : 07.12.2010
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

problem - EGR ventil na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   problem - EGR ventil na kalosu EmptyNed Nov 20 2011, 16:29

dalibor76 ::
Koji su ti bili simtomi i gde se nalazi taj EGR ventil i naravno dali ti je posle promene auto išao bolje?

slikaću ti sutra po danu motor , da bi video tačno gde se nalazi , al znam da je na izduvnoj grani koja ide iz motora.
a simpotomi .... pa prvo se uplaila lampica "check engine" .... i posle dve nedelje "sijanja" gore pomenute lampice počeo je motor da radi neravnomerno na leru i da se guši kad mu dam gas ...otišao u servis ... iščitan kod iz dijagnostike je pokazao da je otišao egr ventil. Kupio nov i sam zamenio , al sam morao sam da krojim dihtung , pošto se ventil isporučuje bez dihtunga. .... od tada se kalos preporodio. Naravno morao sam opet do servisa da ugase lampicu "check engine".... eto ukratko Smile


Poslednji izmenio dexns dana Pon Nov 21 2011, 16:59, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

problem - EGR ventil na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   problem - EGR ventil na kalosu EmptyNed Nov 20 2011, 21:25

Upravo tako kao što si rekao malopre sam došao sa slave kod jednog prijatelja i motor je imao nepravilan rad posle nekoliko pređenih kolometara upalila se i chek lampica ali primetio sam da se to dešava isključivo kad je temperatura ispod nule.
Voleo bih kada bi izbacio i neku fotku tog EGR ventila na kalosu!
Nazad na vrh Ići dole
ceronimus
Početnik
Početnik
ceronimus


Broj poruka : 82
Datum upisa : 10.08.2011

problem - EGR ventil na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   problem - EGR ventil na kalosu EmptyPon Nov 21 2011, 11:27

aj stvarno neka slika tog ventila...

ja se ne razumem mnogo...neko je gore rekao da se taj ventil zavrne u fazonu auto bolje ide/radi...

meni auto normalno radi da li bi trebao to da zavrnem pa da radi/ide jos bolje?napominjem da se ne razumem bas najbolje u sve to... glavom u zid
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

problem - EGR ventil na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   problem - EGR ventil na kalosu EmptyPet Nov 25 2011, 19:06

hoće li te slike ERG-ventila i ko ga je čistio da objasni kako i sa čime
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 42
Lokacija : Beograd-Dobanovci

problem - EGR ventil na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   problem - EGR ventil na kalosu EmptySub Nov 26 2011, 12:40

Ne zatvarajte EGR ventil! Trazite nesto ovako:
problem - EGR ventil na kalosu 0892017 problem - EGR ventil na kalosu Au70330003_1

Prvi je vakuumski a drugi elektronski. To je generalno oblik EGR-a kod GM vozila (tzv GM type EGR valve).

Funkcija je da vraca deo sagorelih gasova iz izduva nazad u cilindar i hladi ga, cime smanjuje emisiju oksida azota (sto bi bila ekoloska funkcija) ali posto kao i svaki gas zauzima prostor (tj. zapreminu), omogucava da manja kolicina smese za sagorevanje udje u cilindar, cime optimizuje potrosnju. Na kraju, lambda sonda detektuje sadrzaj kiseonika u izduvu (ima ih 2, jedna ispred prekatalizatora, ona koja se vidi iz motornog prostora, a druga izmedju prekatalizatora i srednjeg lonca, gde je glavni katalizator), pa ako nema EGR-a, vratice kompu signal da modifikuje smesu za sagorevanje, poveca kolicinu koja ulazi u cilindar (nema inertnog sagorelog gasa da zauzima zapreminu), sto moze voditi povecanju potrosnje.

Nesto vise mozete videti ovde:
[You must be registered and logged in to see this link.]

E sad, to sve stoji kad sipate normalan benzin, a ne ovo ovde. Ipak, moj zakljucak je da ga ne treba skidati i zatvarati. Licno sam imao problema sa njim, moj je bio elektronski i kad sam ga zamenio poboljsao se rad motora.

Sam ventil se cisti sprejom za karburatore, ali veci problem mogu da budu EGR cevi koje su uglavnom nedostupne. Na youtubu nadjoh da se dobro prociste komadom sajle vezane za aku busilicu, ali sam nisam probao.

Pozz bravo
Nazad na vrh Ići dole
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

problem - EGR ventil na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   problem - EGR ventil na kalosu EmptySub Nov 26 2011, 22:09

Puno hvala dixy!
Sutra ga pod hitno skidam i čistim!
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

problem - EGR ventil na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   problem - EGR ventil na kalosu EmptyNed Nov 27 2011, 12:28

hvala Dixy
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 42
Lokacija : Beograd-Dobanovci

problem - EGR ventil na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   problem - EGR ventil na kalosu EmptyNed Nov 27 2011, 13:41

Javite rezultate kad ocistite Wink

Nazad na vrh Ići dole
milandukic
Početnik
Početnik



Broj poruka : 32
Datum upisa : 24.11.2011
Lokacija : Knjazevac

problem - EGR ventil na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   problem - EGR ventil na kalosu EmptyNed Nov 27 2011, 14:00

Cao ljudi od skoro sam na forumu. Vozim Kalosa 2004 godiste pali mi se CHEK (valjda se tako pise Rolling Eyes ) lampica. Motor u kolima dobro radi ne mogu da se pozalim inace zadnje 3 godine vozim na plin. Ali mislim da mi se CHEK lampica upalila zbog ERG ventila. Tako da cu posle dixyjevog objasnjenja pokustai da operem ERG ventil i da pokusam sajlom da operm cevi. Nego me interesuje da li da ga perem sprejem za karburatore ili nekim posebnim sprejem?
Hvala dexi! bravo
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 42
Lokacija : Beograd-Dobanovci

problem - EGR ventil na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   problem - EGR ventil na kalosu EmptySre Nov 30 2011, 15:22

Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

problem - EGR ventil na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   problem - EGR ventil na kalosu EmptySre Nov 30 2011, 17:44

Odlican snimak.Imam predlog da moderatori stave podforum kao uputstva i da se tu stavljaju ovakvi video snimci.Jedno pitanje da ne otvaram novu temu sorry za off,ima li neko i da li koristi diy dijagnostiku,sto sklanjaju kodove i da moze nesto da se uradi sa njom?Mene zanima za nubiru 1 nesto ovakvo ili ovako.Sija mi lampica od airbag,check engine(dobro to je zbog plina),i nemam pojma sta jos ne valja,mada je video jako poucan moze da se proveri erg ventil,i citajuci ovu temu mislim da i mene zeza jer nekada se gusi ne prima obrtaje kako treba,slicni simptomi iz video snimka,mozda je i nesto drugo.Nego koristi li neko od navedenih dijagnostika ili nesto slicno?
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 42
Lokacija : Beograd-Dobanovci

problem - EGR ventil na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   problem - EGR ventil na kalosu EmptySre Nov 30 2011, 18:33

Imam ja Creader V, koji je odlican i za nekog malo umesnijeg samoukog dijagnosticara je sasvim dovoljan (mada i profi majstorima dobro sluzi da ne vucaju lap-topove ako idu na teren). Nijedna od tih niskobudzetnih dijagnostika ne moze da radi nista drugo sem motorne dijagnostike. Znaci ABS otpada, kao i airbag. Pogotovo za airbag, licno bih isao samo u auto trend jer imaju fabricki uredjaj koji cita sve i ima dvosmernu komunikaciju sa ECU-om, moze da podesava sve parametre od broja obrtaja motora na leru, pa nadalje. Ipak je airbag uredjaj koja treba da ti spasi zivot! A ko od ovih majstora prvo zna engleski (ili bilo koji drugi strani jezik, kad smo vec kod toga) da detaljno prouci sva uputstva uz profi dijagnosticke uredjaje i da li imaju dovoljno poznavanja elektronike (ne govorim o onima iz ovlascenih servisa koji su morali da prodju kakvu-takvu obuku)?

Da ne duzim dalje, samo polje autodijagnostike je skoro pa obavijeno velom tajne i misterije, jer se na netu bukvalno ne mogu naci bilo kakvi prirucnici, tutorijali, seme i sl. a070 bar ja nisam uspeo u tome.

Za pocetak nije lose skinuti sa torenta Autodatu i raditi prema njoj jer daje neke osnovne informacije za testiranje elekricnih komponenti, nista vise od unimera nije potrebno.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

problem - EGR ventil na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Malo osvezenje!   problem - EGR ventil na kalosu EmptySre Jan 25 2012, 21:39

Treba ovih dana da osposobim moju nubiru i na benzin.Pade mi na pamet ova tema o egr ventilu.Citao sam malo vise o njemu,i ukratko da vam iznesem moje misljenje.Vec je napisano u ovoj temi ali sve ima 2 strane medalje.Nije stavljen bezveze naravno da sluzi da vraca izduvne gasove na ponovno sagorevanje,a posto se oni vec sagorevaju trosi se i manje goriva zar ne?Koliko tacno ne znam ali tako je.Glavna namena ventila je smanjenje izduvnih gasova tj eko norma.Uporedno radi i sa katalizatorom i lambda sondom tj da budu ispravne.Nisam siguran kako utice plin.To je u teoriji tako,a u praksi u zemlji srbiji je gorivo medju poslednjima po kvalietu,pa posle punog rezervoara bi valjalo da se ocisti ventil.Dosta ljudi blokira i zatvara egr ventil i kazu da auto ide malo bolje.Nekome komp prijavi gresku nekome ne zavisi od auta.Slucaj kod mene kao i kod mnogih auta savecom kilometrazom-izvadjen katalizator(stavljen lonac)naravno da ne radi ni lambda sonda,i onda ne vidim razlog zaso bi mi radio egr ventil(ako vec zeza a auto moze bolje da ide-tako kazu)a sve tri stvari su vezane za ekologiju najvise.
EGR ventil vraca gasove na ponovno sagorevanje
Lambda sonda kupi informacije o gasovima i odredjuje smesu(to je do zagrevanja,posle ne radi)
Katalizator filtrira gasove
Gorivo u srbiji unistava brzo sva tri uredjaja
E sad tako je u praksi jer recimo radni vek katalizatora je oko 80000 do 100000 a novi su skupi i ljudi ih ne kupuju vec stave lonac
Bez katalizatora ni sonda nema funkciju zar ne?A crkne brzo bez katalizatora
EGR ventil ne treba ni on ako vec zeza i gusi auto jer pravi naslage u usisnoj grani.
Ne zelim raspravu sa bilo kim,ko sta ima neka napise,ali ovo je neki moj zakljucak nakon procitanih dosta polemika po forumima oko egr ventila.

Samo da ne mislim da su sve te stvari bezveze ali u nekoj drugoj drzavi gde je gorivo i putevi ok,ovo je misljenje za realnost u Srbiji
Nazad na vrh Ići dole
stefanudrea
Početnik
Početnik
stefanudrea


Broj poruka : 72
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 48
Lokacija : DROBETA/RUMUNJA

problem - EGR ventil na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   problem - EGR ventil na kalosu EmptyČet Jan 26 2012, 07:00

ne treba nas EGR!on radi izmedzu 10000 i 3000 i ima samo ekologiska funkcija.na nove modele od 2010 nema vise.pitate se zasto nema?zato sto su radili nesto u soft da radi ova ekoloska funkcija. voznja
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

problem - EGR ventil na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   problem - EGR ventil na kalosu EmptyČet Jan 26 2012, 07:08

Stefi zaboravio sam da kazem da je tacno radi izmedju 1000-3000 obrtaja,ali u realnim uslovima ja retko kad i predjem 3000 obrtaja po gradu uglavnom a na otvorenom opet ubacis u 5 i krstaris sa 2000-2500,Ma ja cu moj da zatvorim
Nazad na vrh Ići dole
stefanudrea
Početnik
Početnik
stefanudrea


Broj poruka : 72
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 48
Lokacija : DROBETA/RUMUNJA

problem - EGR ventil na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   problem - EGR ventil na kalosu EmptyČet Jan 26 2012, 08:04

mi smo svi zatvorili u club chevy rumunja!od jedan na drugi i svi smo ga zatvorili!imao sam probleme sa egr ali tad nisam znao.srecno da sam bio na garancija i zmenili su ga bezplatno.bio sam mali tad i nisam znao.sad kad znam bolj me dupe i super ide bez! Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

problem - EGR ventil na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   problem - EGR ventil na kalosu EmptyČet Jan 26 2012, 22:43

Megasp ::
Treba ovih dana da osposobim moju nubiru i na benzin.Pade mi na pamet ova tema o egr ventilu.Citao sam malo vise o njemu,i ukratko da vam iznesem moje misljenje.Vec je napisano u ovoj temi ali sve ima 2 strane medalje.Nije stavljen bezveze naravno da sluzi da vraca izduvne gasove na ponovno sagorevanje,a posto se oni vec sagorevaju trosi se i manje goriva zar ne?Koliko tacno ne znam ali tako je.Glavna namena ventila je smanjenje izduvnih gasova tj eko norma.Uporedno radi i sa katalizatorom i lambda sondom tj da budu ispravne.Nisam siguran kako utice plin.To je u teoriji tako,a u praksi u zemlji srbiji je gorivo medju poslednjima po kvalietu,pa posle punog rezervoara bi valjalo da se ocisti ventil.Dosta ljudi blokira i zatvara egr ventil i kazu da auto ide malo bolje.Nekome komp prijavi gresku nekome ne zavisi od auta.Slucaj kod mene kao i kod mnogih auta savecom kilometrazom-izvadjen katalizator(stavljen lonac)naravno da ne radi ni lambda sonda,i onda ne vidim razlog zaso bi mi radio egr ventil(ako vec zeza a auto moze bolje da ide-tako kazu)a sve tri stvari su vezane za ekologiju najvise.
EGR ventil vraca gasove na ponovno sagorevanje
Lambda sonda kupi informacije o gasovima i odredjuje smesu(to je do zagrevanja,posle ne radi)
Katalizator filtrira gasove
Gorivo u srbiji unistava brzo sva tri uredjaja
E sad tako je u praksi jer recimo radni vek katalizatora je oko 80000 do 100000 a novi su skupi i ljudi ih ne kupuju vec stave lonac
Bez katalizatora ni sonda nema funkciju zar ne?A crkne brzo bez katalizatora
EGR ventil ne treba ni on ako vec zeza i gusi auto jer pravi naslage u usisnoj grani.
Ne zelim raspravu sa bilo kim,ko sta ima neka napise,ali ovo je neki moj zakljucak nakon procitanih dosta polemika po forumima oko egr ventila.

Samo da ne mislim da su sve te stvari bezveze ali u nekoj drugoj drzavi gde je gorivo i putevi ok,ovo je misljenje za realnost u Srbiji
Kako lambda sonda utice samo do zagrevanja? Question Ja koliko znam utice na smesu goriva uopste,odnosno prijavljuje nepravilno sagorevanje.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





problem - EGR ventil na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   problem - EGR ventil na kalosu Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
EGR ventil na kalosu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Visoki ler gas na kalosu
» Egr ventil i jos nesto. Pomoc !
» Skidanje katalizatora na kalosu
» Digitalni časovnik na kalosu
» Lupanje trapa na Kalosu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Kalos-
Skoči na: