Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 dihtung glave

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
gidra
Početnik
Početnik



Broj poruka : 20
Datum upisa : 28.05.2011

dihtung glave  Empty
PočaljiNaslov: dihtung glave    dihtung glave  EmptySre Okt 19 2011, 12:04

Posedujem od skora nubiru 98 godiste 2000 kubika karavan i primjetio sam da mi trosi vodu koju ne vidim da igdje curi. Majstor mi kaze da je najvjerovatnije dihtung glave jer kad je otvaro bocu od vode nabija i pritisak u njoj.
Auto ima ugradjen plin i misllim da vise i trosi i plina i goriva, da li to ima veze sa dihtungom glave ili nema - neznam.Inace auto ide dobro i ima vucu, doduse ne znam koliko bi inace trebao trositi, ali recimo plina trosi negdje oko 17 litara mada koliko ja znam ne bi trebao trositi vise od 12, bio sam kod majstora i izmjerili smo analizatorom gasa i sve je uredno sto se tice smjese, i lambda sonda je dobra, ostaje samo nesto oko tog dihtunga ili mozda nesto jos gore - neki savjet?
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

dihtung glave  Empty
PočaljiNaslov: Re: dihtung glave    dihtung glave  EmptySre Okt 19 2011, 18:39

I ja imam nubiru karavan 98 god ali 1,6 16v.Meni trosi takodje oko 17-18 radi samo na plin ne radi na benzin.Ja cu ici u servis najverovatnije da zeza isparivac.Ako ti nestaje voda a nigde ne curi 100% je dihtung glave.Kazem ti zato sto je se meni desila ISTA stvar i to pre 10 dana,voda ok (sada ce i antifriz)ali trosi isto.Kad vec radis osvezi jos malo,sam rad otvaranje i menjanje delova men je izasao 5000 din,ako ima potrebe za ravnjanjem glave to ti je jos 1000,zamenio sam dihtung glave i dihtung usisa i dihtung poklopca ventila dihtunzi su oko 2300 svi zaboravio sam,i gumice ventila njih 16 oko 500-600 dinara.Dobio malo bolju vucu ali potrosjna isto.MOj ti je savet da ODMAH to uradis jer ti voda ulazi u jedan cilindar a sada ce zima pa ne daj boze da ti voda zaledi u motoru pa havarija samo takva.Radi sto pre sredjuj i sipaj antifriz.
Nazad na vrh Ići dole
gidra
Početnik
Početnik



Broj poruka : 20
Datum upisa : 28.05.2011

dihtung glave  Empty
PočaljiNaslov: Re: dihtung glave    dihtung glave  EmptySre Okt 19 2011, 20:51

Majstor mi je rekao da ce u ponedjeljak uzeti auto u rad, kod mene radi na benzin i sve je ok inace ovde kod mene u Doboju je dihtung 20 evra gumice su oko pola evra po komadu, ravnanje glave je oko 10evra i majstor ce uzeti oko 50evra, e sad sta ce sve zatec kad otvori to ce mo vidjet. Na benzin nisam nikad probao koliko trosi, al sudeci po analizatoru gasova smjesa je ok pa i ako trosi vise nije do samog karburatora i lambde sonde ili dizni.Jedino ako sto ti kazes da ulazi voda u neki klip, jer se i desi nekad da malo stucne auto da radi toga malo vise trosi.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

dihtung glave  Empty
PočaljiNaslov: Re: dihtung glave    dihtung glave  EmptyČet Okt 20 2011, 04:37

Imas moju temu gde sam pisao sta se desavalo sa mojim autom i kako je resavano .Temu mozes pogledati [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
gidra
Početnik
Početnik



Broj poruka : 20
Datum upisa : 28.05.2011

dihtung glave  Empty
PočaljiNaslov: Re: dihtung glave    dihtung glave  EmptyČet Okt 20 2011, 08:04

Od ostalih kvarovana nubiri mi je ostao abs i ne sprica vodu na zadnju sajbu, na dijagnostici mi kaze da je problem na zadnjem lijevom tocku senzor ali o tom cu razmisljati kad sredim ovo sa dihtungom, jedino ne znam sta se desilo sa vodom nazad vjerovatno da je dizna zacepila.Mada mi covjek kaze da ne mora da bude do senzora nego najcesce crkne negdje kabal do nje ili je los spoj.Kad odradim ovo sa glavucom - ponovo cu ga testirati koliko trosi plin al cu se potruditi i za benzin.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

dihtung glave  Empty
PočaljiNaslov: Re: dihtung glave    dihtung glave  EmptyČet Okt 20 2011, 08:08

Ma ja i nisam ni video diznu to se podrazumeva da ne radi smeh .A i ja sam sredjivao kocnice ali nisam stavljao abs bile su vec obicne kandze pa sam njih stavio i izaslo me oko 10e po komadu a za abs su drugacije i kostaju 40e
Nazad na vrh Ići dole
gidra
Početnik
Početnik



Broj poruka : 20
Datum upisa : 28.05.2011

dihtung glave  Empty
PočaljiNaslov: Re: dihtung glave    dihtung glave  EmptyČet Okt 20 2011, 12:39

Daewoo Nubira 2.0 CDX 133 hp
General

Doors number: 5-doors

Carbody type: hatchback

Transmission: 5 speed, manual

Fuel: petrol

General warranty: 3 years, unlimited mileage

Carbody warranty: 6 years

Release date: June 1997

End date: June 1999
Performance

Top speed: 195 km/h

Acceleration 0-100 km/h: 9,0 s

Urban consumption: 13,5 l/100km

Urban consumption kms: (1 op 7,4)

Extra-urban consumption: 7,2 l/100km

Extra-urban consumption kms: (1 op 13,9)

Average consumption: 9,5 l/100km

Average consumption kms: (1 op 10,5)

CO2 Emission: 227 g/km

Energy level:G



a ako je ovdej kako kazu :
Urban consumption: 13,5 l/100km onda nije ni cudo da trosi 17 litara plina, to je onda normalna stvar.
Nazad na vrh Ići dole
gidra
Početnik
Početnik



Broj poruka : 20
Datum upisa : 28.05.2011

dihtung glave  Empty
PočaljiNaslov: Re: dihtung glave    dihtung glave  EmptyPon Dec 26 2011, 13:15

Ostao sam duzan, nije bilo do dihtunga glave, kad sam odvezao majstoru auto pregledao je sve i nasao kvar , naime na plinskoj instalaciji, kud prolazi voda postavljen je plasticni t razvodnik koji nije neko rijesenje i tu uvijek pusta.
Rijesili tako sto je postavljen bakarni t razvodnik od centralnog grejanja.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





dihtung glave  Empty
PočaljiNaslov: Re: dihtung glave    dihtung glave  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
dihtung glave
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Dihtung glave
» Dihtung za poklopac glave motora
» Posle menjanja dihtunga glave
» ahtung dihtung
» Zatezanje glave

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: