Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Ciscenje dizni

Ići dole 
+7
neshtry
dixy
joca
mladja983
dexns
ivan85_zmaj
zilevig
11 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Goran - mugi
Član
Član
Goran - mugi


Broj poruka : 116
Datum upisa : 10.06.2013

Ciscenje dizni - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ciscenje dizni   Ciscenje dizni - Page 2 EmptySre Avg 28 2013, 06:26

Radan ::
Goran - mugi ::

Druze, odradio sam tretman ciscenjem Wins-om  za 4200 u Autoprometu.
Ocisti  ventile, dizne i motor. Vredi svaku paru. A najbolje je da ne moras da platis ako tretman ne uspe. Za svaku preporuku.
Dal mogu tako da se ociste dizne Shocked ?
Da.
Nazad na vrh Ići dole
Tesla87A
Početnik
Početnik



Broj poruka : 9
Datum upisa : 17.09.2015

Ciscenje dizni - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ciscenje dizni   Ciscenje dizni - Page 2 EmptyPet Sep 18 2015, 22:10

Uh od kad nije pisano u ovoj temi, danas sam se zestoko namucio da dovedem benzinske dizne u ispravno stanje. 
Radi se o nubiri 1,6 motoru sa dodatim plinskim sistemom. Auto je dugo vozen samo na plinu, a benzinske dizne se nisu nikad skidale. Auto ima oko 200.000km predjenih, a zaptivni prstenovi - gumice, pocele su da se raspadaju prilikom vadjenja dizni. Nebi trebalo tako zanemariti benzinski sistem i resavati probleme kad te dovedu u cosak. 

Kad sam ih testirao na namenskom uredjaju, delovalo mi je da cu sa dva ciklusa pranja uz konstatan rad dizni, zavrsiti posao i 95% - 100% biti prohodne. 

Medjutim, dizne su tako zapekle, da sam posle tri do cetiri sata uspeo da ih dovedem u navedeno stanje. Nemojte voziti auto, a da nikad ne kontrolisete benzinske dizne.

 Kad palite auto, benzinske dizne rade dok se automatski ne prebaci na plin ili metan. U diznama ostane odredjena kolicina naseg cistog benzina. To zarobljeno gorivo sa svojom prljanovstinom lepi se na unutrasne zidove dizni. Kako je postupak jako veliki, tako se debljina taloga povecava i stvrdnjava. A mozete zamisliti koliki su otvori na diznama, pogotovu na onim koje imaju 4 - 6 otvora. 

Ziva muka da se dovedu u red i da im se prohodnost goriva dovede kako je konstruktor osmislio. Ali akose na svakih 60.000 - 80.000km kontolisu i vidi da je zaprljanost presla granicu od 5%. Iskoristiti priliku i odmah ih oprati, sam postupak ce biti kraci. A i nece mnogo kostati....


voznja
Nazad na vrh Ići dole
 
Ciscenje dizni
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Čistač dizni
» skidanje dizni na Nubiri 1.6
» EGR ventil na kalosu
» Presvlake Iskustva i ideje?
» poliranje , dubinsko čišcenje i naravno stikeri

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: