Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Daewoo Nubira iskustva

Ići dole 
+10
primo 1
Pozitivan
cakalino
serhio011
dixy
scasni
bokilava
Megasp
brankosubasic
im6987
14 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
malinar
Početnik
Početnik



Broj poruka : 4
Datum upisa : 28.10.2013

nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Nubira iskustva   nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 EmptySre Okt 30 2013, 19:45

bokilava ::
Ne razumem cemu ovaj post... Prvi ti je post, i to o autu koji si upravo prodao i toliko ga ispljuvao, a veliki deo tih kvarova koje si nabrojao je cisto neodrzavanje?
Diskovi se potrosili na nulu? Milsis na ostalim kolima se diskovi ne trose? Trose se, al se i menjaju, ne ceka se da dodju na nulu... 
Kandze su glavile toliko dugo da je stradao lezaj? Kako niko nije nikad primetio da kandze glave, cak ni na tehnickom? Ako je i primetio sto nije sredjeno? I to zavedi pod neodrzavanje...
Amortizeri stradali? auto je 1997 ti si ga uzeo pre 4 godine, znaci 12 godina star auto, naravno da ce mu stradati amortizeri...
Felne su se krivile??? Mozda ako si vozio niz stepenice, posto ja ne poznajem nikoga da mu se felne krive od normalne voznje... Uopste ceo tvoj post je pun, da ne upotrebim neku tezu rec, gluposti... 
Sama cinjenica da ti je najlakse bilo da iskljucis alarm nego da probas da popravis govori dosta toga...


Jedino oko cega mogu da se slozim je da se tesko nabavljaju kvalitetni delovi, al to je tako za sva vozila

P.S. ako je 10000km godisnje intenzivna voznja....nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 315501

Da kao sto rece ,,neodrzavanje" , ponavljam nisam bio u stanju da ispopravljam sve jer je toliko toga stradalo da posle 15 god auto moze na otpad . Kandze pocnu da glave tako da auto koci ali nacin kocenja moyes proveriti samo na tehnickom . Kazes diskovi se menjaju , pa upravo o tome pisem , sve se na ovom tipu auta mora zameniti mislim da su šafovi jedino sto valja . Kandze je dovoljno da glave sedam dana da bi stradao lezaj . Po pitanju selen blokova mogu samo da naglasim da nikako ne stavljate one suplje kao sto nabavlja firma ,,Beo tas" iz Beograda vec od pune gume , njih je tesko naci ali traju . 

Da nastavim sa kvarovima ; Stradao mi je i radijator u kabini za grejanje .Njega sam jednom menjao i rekoh sebi ako jos jednom budem morao da ga menjam bolje da prodam auto jer je lakse izvaditi motor nego zameniti radijator , bukvalno pola instrument table moras rasturiti sa gomilom zica i vakum aparata , er beg a i drugih gluposti za koje je potreban ceo dan . Klip od hidraulicnog kvacila sam morao takodje menjati . Utocku ce stalno cuje nekakvi skripanje . zamenim lezaj i rukavac koi takodje strada na obe strane , (pojede se u lezistu lezaja) opet skripi . zamenim disk i plocice opet skripi . Zamenim poluosovinu sa kinetickim i skinem lim oko diska , opet skripi . Kompletan nosac lezaja odnosno tocka ili kako se vec zove se takodje mora menjati (kod mene su otisla obadva ) jer leziste jabucice dobije luft . Jabucice sam takodje menjao . Curenje vode na siberu nikako nisam mogao resiti te sam ga zalepio . Voda mi je uvek ulazila na zadnje sediste sa obe strane (keder dihtuje dok je auto mlad ) . Napisao sam 10 000 godisnje jer sam ga ja toliko vozio , inace da naglasim kad sam ga uzeo sve je bilo ok , ali ovoliko muke za 4 godine je previse . Zamenio sam do sad preko 15 vozila ali ovoliko kvarova nisam imao ni na zastavi 101 . 

O zameni lamele da i ne pricam koliko je komplikovano , lakse je izvaditi motor te sve odraditi nego menjac . Gumice balans  stangle ako su vam otisle ,,, bolje ne gledajte . Zupcasti ako vam pukne kao meni , obavezno se krive naj manje 2 ventila , a stici do njih vrlo tesko . 


Samo da naglasim da sam sve kvarove sam otklanjao jer se dosta razumem u mehaniku (nisam mehanicar ) . 



Zasto sam pisao o autu koi sam prodao ? Pa verovatno da nekom pomognem u odluci oko odabira auta ili ne znam ni ja sam . A mozda ovo pomogne na neki nacin i samim vlasnicima , neznam .
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Nubira iskustva   nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 EmptySre Okt 30 2013, 20:24

Ако Мега прочита ову писанију на.... си што му нагрди Нубиру  smeh.  Човек купио опет Нубиру 2 иако се намучио са поправкама да од бабе направи девојку и заиста је направио ауто па се опет одлучио за Нубиру. Незнам али бар мени то говори да он има лепо мишљење о том типу ауту кога очигледно познаје као свој џеп. Јбг. колико пара толико и музике а ја мислим да за паре дате за Daewoo има и мало више музике. Ово је ипак само моје скромно мишљење
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: brrrr   nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 EmptySre Okt 30 2013, 21:14

Dobro tu neko reče jesi li ti to sam ili ti neko pomogao???? Mene je zamorilo čitati pa sam odustao do daljnjeg čitanja.Sve je prosto neverovatno SF , imao 15 automobila kupuješ auto koji je prešao 700 000 km najverovatnije i to kod nekog taksiste ili firme pa ih za..e da ga održavaju zadnjih godina.Sve što si naveo dešava se kod bahate vožnje,neodržavanja i eksploatacije broja pređenih km ili sati rada a i to je povezano sa uslovima.Lično poznajem nekolicinu vlasnika Daewoo i osim jednog svi su zadovoljni .Istoimeni je kupio auto vrlo povoljno(već sumnjivo beše9 kada je doterao auto ispostavilo se da je bivši vlasnik Taksista a kada smo pogledali auto ,on je bio u dosta lošem stanju,naravno mi već koji imamo već dosta godina ga znamo dosta "caka".Korejski automobili spadaju u vrh kvalitetnih i pouzdanih automobila ,naravno Japanci su i dalje ne prevaziđeni pa ipak svida svojataju Nemačke kao najpouzanije.Ali uvek je faktor početna cena pri kupovini pa onda računica servisni intervali,cena delova i jednako šta se dobije.Za mene je Toyota No1 ali za nju treba imati u startu novaca više za kupovinu izbor je mali a i od ponuđenog malo je onih kojima nije isterana duša,tako sam ja u mojoj poteri za autom došao na opciju B i nisam požalio naprotiv.Davno još sam pričao o održavanju...susrećem često ljude koji ne zamene ulje u motoru ni posle 50oookm svećice dok ne crknu ,kablove takođe,gume dok ne budu ćelave,kučnice kad otkažu idu kod majstora,kabinski filter nisu ni čuli šta je a i ne treba to menjati "...koji budale stavile đavo,samo da uzmu pare.."...itd spisak užasavajući podugačak.E onda kad počne skomolavati auto ajd brže bolje da ga uvalim nekom i hvala bogu kod nas nema prava a ni pravde (zakona) pa je to raj za takve da napomenem u nekim državma je ozbiljan prekršaj varanje kupca ili prikrivanja istine (kako god bilo slučajno ili namerno)...Ostaje mi samo nejasno kako si kao iskusan vozač naseo i kupio krš od auta ????
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Nubira iskustva   nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 EmptySre Okt 30 2013, 21:38

Потпуно си у праву мајсторе али ајд да не буде да сви,,пљујемо'' човека због његовог мишљења са којим се не слежемо. А за оно ,,Кod nas nema prava a ni pravde (zakona) pa je to raj za takve da napomenem u nekim državma je ozbiljan prekršaj varanje kupca ili prikrivanja istine (kako god bilo slučajno ili namerno)...'' ниси у праву јер има закона али се не поштује нити примењује и није закон крив него људи који га не поштују или не примењују и ја бих то најкраће  прокоментарисао као ,,ово је Балкан'' или ,,Српска посла''. У вези проблематике коју опсервираш и код нас у Кривичном законику постоји неколико кривичних дела а пре свих кривично дело Превара али .... јбг. код нас увек постоји неко али па нам је тако како јесте.
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Nubira iskustva   nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 EmptySre Okt 30 2013, 21:49

Volim i ja Srbiju za to sam u njoj još uvek i ne mislim nigde da odem.A kako god bilo što pisah ili ti ,rezultat je uvek uglavnom negativan i to je i u drugim sferama društva nažalost.neću o politici,ali tako je nemožeš istrati svoje pravo na pravdu,zato sam i napisao da je jedina šansa četvoro očiju da otvoriš i da se nadaš najboljem...
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Nubira iskustva   nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 EmptySre Okt 30 2013, 22:31

Ма биће боље али је проблем што је нама као народу у глобалу лакше ,,утерати'' метар у задњицу него милиметар у главу и ништа не бива без тојаге! До жељеног бољитка очи отворене а задњицу уза зид. smeh
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Nubira iskustva   nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 EmptySre Okt 30 2013, 22:47

Ma ja je negujem isto kao i super peticu pa se ne zali ni ona ni ja. Ne znam za druge kako neguju svoja vozila ali je potrebno voditi karnet odrzavanja pa se kroz njega moze videti kad i kada treba proveriti stanje nekog dela koji bi trebalo menjati ka sto se menja ulje filteri plocice paknovi ili gurtne. Nismo mi svi istih manira pa tako se i zbog takvih manira to i odrazava na vozilo. Koreanska vozila, ako cemo pravo da govorimo, ipak su na ceni pocevsi od garancija koje daju i na zapadu sto ni Nemci to nemaju. Na primer delovi za nju i Opel koji je odkupio Daewoo su ipak kvalitetni cak kad sam kupio kod Opela dihtung bio je pravljen u Austrailiji. U zadnje vreme odrzavam auto u Srbiji tacnije u Beogradu jer sam video da su cene pristupacne a i dobrog su kvaliteta i koliko vidim dolaze iz Koreje. Izduvni lonac mi je radjen od prokroma kod jednog majstora na Zrenjaninskom putu i evo vec dve godine i treca je na pomolu da ne menja zvuk. Klimu proverio i dopunio ulje i gas isto kod jednog majstora na Zrenjaninskom putu. Za ostalo se sam snalazim. Eto vec od 2008 je vozim, a ona proizvedena 2000 godine i natovarim je kad idem za Srbiju i natrag jos i gepek kofer na krovu od 400 litara k'o Turcin pa joj nista ne fali. Jos nisam od kako je kupljena imao elektricnih ni elektronski problema ni elektricne brizgaljke nisam ni cistio ni menjao i trosi bas po normi koju su propisali. Ove godine sam bio u Srbiji znaci presao oko 1700km i resio sam da postujem sva ogranicenja kroz Italiju Hrvatsku i Srbiju i potrosnja mi je bila oko 10 litara, znaci nas troje u kolima plus oko 170 kg tereta sto pozadi sto na krovu.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Nubira iskustva   nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 EmptySre Okt 30 2013, 23:03

Потпуно се слажем и мислим да су аута сасвим ок ако се човек домаћински понаша и одржава ауто како ваља. Ја сам бар мојим Ланосом више него задовољан и једино му је пластика очајна а ту се ништа не може сем да се мења.
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Nubira iskustva   nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 EmptySre Okt 30 2013, 23:10

Kvalitet unutrasnji je stvarno los kod mene na prednjim vratila presvlaka se odlepila ali koliko para toliko i igara. Onda poklopac od osiguraca njega sam zalepio sa izoolir trakom
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Nubira iskustva   nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 EmptySre Okt 30 2013, 23:41

Ма тапацири  нису проблем јер они комади текстила на двоја врата лако могу да се реше јако квалитетном заменом за 30-так еура али пластика која пуца може само заменом а мени је пукла табла на три места и страшно ме нервира јер је све остало за сада супер.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Nubira iskustva   nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 EmptyČet Okt 31 2013, 00:05

Cekaj ja stvarno ne razumem, tebi je pukao zupcasti kais i ti to vodis pod los je auto??
Za mene je to vrh neodrzavanja..

Kod 90% automobila doci do malog hladnjaka (kabine) je najblaze receno trauma, tako da ni tu nubira nesto specijalno ne odskace.
Kederi koji cure se kupe na bubanj potoku ili gde ti je vec blize i nameste za pola sata bukvalno. Ja radio jer mi je espero nekad pustao na gepeku, investicija od oko 1000 dinara, za jedna vrata bi bilo otprilike isto toliko.
Zamena lamele se radi isto gotovo na svim kolima, skida se menjac, negde lakse negde teze al u principu isto. 
Jednu jedinu stvar mogu da razumem a to je da ako si sve delove kupovao u beo tasu onda znam i zasto si se namenjao... mada ovo nije tema za pljuvanje po njima pa cu se suzdrzati
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Nubira iskustva   nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 EmptyČet Okt 31 2013, 08:21

Meni beotas nije podvalio kad god sam trazio delove pitao sam i poreklo. Do sad sam kupovao kod njih i jos mi traju recimo komplet viljuske donje prednje zajedno silen blokovima i lezajeve za zadnje tockove i paknove za zadnje tockove za rucnu kocnicu i ove godine sam uzeo lezajeve i namesti ih. Do sada je sve ok mada i dalje mislim da su putevi ocajni u Srbiji i ne samo Daewoo nego i ostale marke automobila imaju iste probleme .
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Nubira iskustva   nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 EmptyČet Okt 31 2013, 11:28

Ma ovo je sve za rubriku "verovali ili ne".Brate ide Božićni post.Isposti ga do kraja i pričesti se lepo u crkvi.Ako je to što si naveo tačno tu je nečastivi umešao prste.Još nisam čuo za toliko kvarova na bilo kom autu.Na njemu bukvalno nista nije ostalo ispravno.Takodje sto se tice Beo Tasa,malo su skuplji od ostalih ali ja nemam neke primedbe na kvalitet.A pouzdano znam da se veliki deo prodavnica auto delova i servisa snabdeva bas kod njih.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Nubira iskustva   nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 EmptyČet Okt 31 2013, 14:51

Evo pa neka moderator pomeri posto odosmo skroz u off.

Ja sta god da sam kupio u beo tasu za mesec dana najvise sam morao da kupim na drugom mestu opet.
Zbog njihovog seta kvacila ''korejski valeo'' sam dva puta skidao menjac, obradio zamajac, kupio novi cilindar kvacila, kupio polovan zamajac, i sve to jer mi je novi set kvacila proklizavao i lupao kad pustam kvacilo. Ja u fazonu nije to do seta on je nov menjaj sve ostalo. Kupljen drugi set kvacila svi problemi nestali. Naravno bacene pare i na ruke i na delove.
Svecice neki champion prosao nije pored championa, kablovi neki ''korea'',  mesec dana bilo na kolima dok nije poceo da stuca. Sve skinuto i baceno, stavljeno beru i ja mislim da i dan danas nosi te svece, za kablove nisam siguran.
Kapa, znaci kao da sam casu jogurta stavio na razvodnik, takav kvalitet. Onaj ko je video kako izgleda original kapa zna da nije ni blizu tome.
Nosaci motora sva tri kupljena kod njih, raspali su se posle 6 meseci, totalno se odvojila guma od metala.
Komutator trajao bukvalno hiljadu km, cim se ugreje pocne da gasi auto.Naravno na elektronske delove ne daju garanciju. Stavljen original polovan svi problemi nestali.
Termostat dva puta kupovan kod njih, nijedan nije valjao rade bukvalno tri meseca i onda pocinju da divljaju. Ovo za termostate mogu da prihvatim jer je tolika navala djubreta po svim radnjama da je tesko da nadjes dobar termostat. A i kad ga nadjes kosta oko 3-4 hiljade, a ne 1000-1500...
E od tad ja vise nista kod njih. Pozovem, pitam jel imaju, prozivodjac koji je, oni kazu koreja ili korejski i tu se zavrsi nasa saradnja.

Svi delovi koji su mi ikada prodali su bili teska Kina, odgovorno tvrdim, i ne pricam rekla kazala nego sve iz licnog iskustva. Nemam otpad, ne prodajem delove, ne pominjem niti favorizujem nijednu drugu radnju, samo pricam da su delovi za espera koje sam kupovao kod njih katastrofa. Ako nekoga bas zanima imam i linkove koliko to djubre od delova kosta preko. Kineski komutator 10 dolara, kod njih 3500din, nikakvu oznaku na sebi, nista...
Nazad na vrh Ići dole
malinar
Početnik
Početnik



Broj poruka : 4
Datum upisa : 28.10.2013

nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Nubira iskustva   nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 EmptyČet Okt 31 2013, 16:29

Potpuno se slazem da Beo tas drzi veoma los kvalitet delova , uzgred receno na svim delovima koje sam kod njih porucivao pisalo je made in Korea . Ko uspe da nadje komplet viljuske sa polovnog stranca mlogo ce biti stabilniji na putu nego da stavi nove .Prosta stvar , kad ugradite u servisu ili sami selen blokove , sutnete nogom tocak sa prednje strane , normalno je da se pomera oko jedan centimetar ako je to vise dzabe ste radili . 
     Za one koje to zanima da naglasim da neke delove mozete ugraditi od Opela .Licno sam ugradio *mislim od Vektre* prednje stabilizatore , lezajeve zadnjih tockova , prednjih takodje od Opela . Proverite kod vaseg prodavca dimenzije i uvericete se da su dosta jeftiniji a kvalitet je odlican . Hidraulicni klip od kvacila ,, onaj na motoru ,, pase orginal od Opela i kosta oko 1500 din ,,jos uvek radi bez problema , a za Daevoo je oko 2500 . Semerinzi na radilici i ona dva na bregastim osovinama pasu od opela . 

Za ovog gore sto rece ,,zasto kupi auto koi je presao 700 000 ,, kupio sam licno od komsije koi je prvi vlasnik i znam sigurno da je presla 300 000. 

Za kvalitet Japanaca se slazem ali o kvalitetu Daevoo govori i sam broj postova na ovom forumu o problemima i kvarovima koih je vise nego kod vecine auta .
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Komšija ...   nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 EmptyČet Okt 31 2013, 23:21

Evo ponovo pišem (imam probleme sa FF ) neću dugo jer je frustrirajuće rušenje FF svaki čas .Rekoh ti da je i 300000 i 700000 ozbiljna brojka ali ne zavisi samo od broja pređenih km može auto od 200000 izgledati kao onaj od 700000.Pitanje dali je komšija kupio NOV auto ili uvezao ???I to sam pominjao pre da se ne zanosimo malom kilometražom u uveženim kolima i da su svi prešli barem 2-3 puta još toliko.I da ne ulazim u detalje Daewoo je super auto za ponuđenu cenu.Koreanci se trude iz sve snage da budu ako ne najbolji onda među najboljima.A verujem da mnoge jako interesuje kao i mene šta se to dogodilo tj. šta je uzrokovalo tu lavinu problema kod tebe?
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: PS   nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 EmptyČet Okt 31 2013, 23:39

Neko reče OPEL je kupio Daewoo ,kolko ja znam daewoo je kupio GM - Chevrolet.A svi oni se Holden,OPEL,Daewoo,Chevrolet,... su u grupi GM-a i zavide u mnogome od njih.OPEL je u takvoj krizi već 20 god isve više baš iz razloga da mu je kvalitet drastično opao i zahvaljujući parama Nemačke države nije stavljen ključ u bravu ( Amere bole uvo oni prave sva ta sr..a tako i sa Daewoo ,oni su upali u finansijske teškoće zbog nekih direktora a ne automobila) Koreja je tako se preračunala i rekla nek idu napravićemo mi 3 fabrike za pare.)Danas je Daewoo- Chevrolet i dobro je kotiran.Što se tiče delova nije više tajna ,delove prave 90 % u Kini ,proizvođača stotine možeš ih kupiti na netu paypal-om i dobiti besplatnom poštom .naravno naše radnje uvoznici uzimaju najjeftinije to važi za sve marke automobila,samo možeš srećno da prođeš ako stigne iz nekog magacina iz EU pa je deo nešto kvalitetniji .
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Nubira iskustva   nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 EmptyPet Nov 01 2013, 08:04

Dali je opel ili ne u svakom slucaju sevrolet znak je na novim serijama i kvalitet je isti kao sto je i Dacija koja je kupljena od strane renoa. Delove kupljene u sevroletu ili opelu za daewoo vozila su papreno skupa i ta nerealna cena i odvlaci vlasnike da kupuju na mestima gde su i cene pristupacne ali sam ubedjen da delovi dolaze iz istih fabrika.
Nazad na vrh Ići dole
malinar
Početnik
Početnik



Broj poruka : 4
Datum upisa : 28.10.2013

nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Nubira iskustva   nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 EmptyPet Nov 01 2013, 15:20

Losi putevi jesu najveci uzrok , los kvalitet celokupnog vesanja , a jedan od razloga brzog propadanja vesanja jesu veliki tockovi . NESumnjam da sam odabrao preveliki obim i sirinu tocka za ovaj tip auta , 195 65 R15 . Inace nisam zestok vozac naprotiv nubiru sam prilicno stedeo ali ....

Cene delova za Opela nisu jake , naprotiv ja imam iskustvo da kad dodjem u prodavnicu po deo i pomenem da je za nubiru obicno je cena veca kao kad pomenem Forda , zato neke delove trazim po dimenzijama .
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Nubira iskustva   nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 EmptyPet Nov 01 2013, 20:08

Ako je tamo onda su ti prodavci obuceni da mogu da ti prodaju deo jeftinije. Ovde debili od prodavaca koji ni broj sa saobracajne ne zna da procita i unese u komp kao bazu da bi pronasao pravi deo pa ti prodaje jednu paknu i to za jedan tocak a ti mu kazes za zadnje tockove on ne kapira. Dodjes po deo a on u kartonu kao da je tocak od 25 colova a u njemu jedna gurtna da puknes od smeha a jos ti naplacuje 52€. Rekao sam im da ubduce ni trotinet ne bi doneo da mi poprave a ni u  kom slucaju ne bih im kupio ni poklopac za ventil na tocku.
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Svetla po danu sa led diodama   nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 EmptyNed Nov 17 2013, 17:52

Pozdrav forumasima,
Ko ima staru nubiru moze da instalira ovako nesto kao ja sto sam instalirao na nubiru i reno 5 evo i slicice koje sve kazuju.

nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 Bl51_a
nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 Cw79_1 

nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 20131117_171048
nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 20131117_171238
Kod nubire svetla sam prikacio na osigurac za pumpu za gorivo i ne predstavlja nikakav problem juce sam isao za Marselj i nazad bez ikakvog problema. 

Za reno 5 prikacio sam ih na poziciona svetla.
nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 20131117_171252

nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 20131117_171351
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Nubira iskustva   nubira - Daewoo Nubira iskustva - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Daewoo Nubira iskustva
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Daewoo Tacuma 1.6 b iskustva
» Daewoo kalos 1.4 16v iskustva
» Daewoo Nubira
» ABS Daewoo Nubira 99' cdx
» daewoo nubira 1.6

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: