Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Imobilajzer ili nesto drugo

Ići dole 
+5
daki_nis
mima
igorveldji
ivan85_zmaj
NikolaSGM
9 posters
AutorPoruka
NikolaSGM
Početnik
Početnik



Broj poruka : 21
Datum upisa : 12.06.2011
Lokacija : Gornji Milanovac

Imobilajzer ili nesto drugo Empty
PočaljiNaslov: Imobilajzer ili nesto drugo   Imobilajzer ili nesto drugo EmptyNed Jun 12 2011, 18:18

Elem, u predstavljanju sam napisao o svom Lanosu iz 1999. godine 1,6 DOHC i napomenuo da imam jedan problem koji nisam resio vec duze vreme, a radi se o sledecem:
Bez ikakve najave, jednog dana, auto koji je pre toga palio "kao mina" iz prve, po svim vremenskim uslovima, odbio je da se pokrene. Verglao je, verglao... i nista. Odem kod majstora (peske), on dodje, oslusne malo i "iskusno" konstatuje - pumpa u rezervoaru. E, srecna okolnost - imam ugradjen obican plin (ne sekvencijalni) i majstor mi pokaze da ima dugmence (a sto ja nisam znao Embarassed), pomocu koga se auto moze upaliti direktno na plin. Auto je upalio bez problema i ja pravo u prodavnicu za novu pumpu. E, tu pocinje moj hod po mukama - citaj majstorima (ovo vam je svima poznato, zar ne?). Pumpu (tursku) platim oko 50 evra, odem kod pomenutog majstora i on je ugradi... probamo da upalimo - nista, samo verglanje. Onda se on seti da bi mogao da proveri staru pumpu, kad - gle cuda, ona ispravna - okrece se! Shocked Onda me on ipak uputi kod decka "koji zna o elektronici u prste" - svog prijatelja. Ovaj se malo vrteo oko auta, vrteo i zakljucio da ne zna sta je... Odem u malo bolji servis, stave auto na dijagnostiku i konstatuju da je "mozda imobilajzer, mozda kompjuter, iako kompjuter pokazuje da je pumpa u kvaru, al najverovatnije imobilajzer". Posalju me kod "odlicnog" majstora za to ("taj ti je radio u Italiji"), on, da skratim, kaze - nije imobilajzer jer gasi onu trepcucu lampicu u kabini kad startujem motor, ali, vidi, to mi lici da je regulator pritiska, te mi da adresu svog prijatelja koji je "specijalista" za to. Ovaj skine regulator, nesto prcka po motoru, nesto se domundjava sa svojim segrtima i isprati me recima da to nije kvar za njega... I zamislite, dodjem kuci i sutradan primetim da smrdi gorivo... Majstor "genije" slomio nosac ispravnog regulatora kada ga je skidao... Besan, nisam ni smeo da odem ponovo kod njega. Kupim i taj deo (2.500 dinara) i po novoj preporuci, odem kod sledeceg majstora, da mi zameni taj deo... Onda on kaze... Ne, ne mogu vise! Uglavnom, odustao sam od svega i vec dve godine vozim na plin bez problema (dva puta na more). U medjuvremenu, zaista je crkla (ova nova) pumpa u rezervoaru, jer sam je "osušio", dizne su verovatno zapušile, al sve bih to ponovo osposobio, kada bi neko znao da kaze - u cemu je osnovni problem!
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Imobilajzer ili nesto drugo Empty
PočaljiNaslov: Re: Imobilajzer ili nesto drugo   Imobilajzer ili nesto drugo EmptyPon Jun 13 2011, 08:02

Uh, nasao si pravo mesto za to... oces i mi da glumimo te majstore, pa da ti napricamo hiljadu prici, hehehe... bravo
Po ovome zaista moze da bude mnogo sto sta, mozda i neka banalna glupost. Ja bi recimo mozda postavio pitanje da li imas alarm, daljinsko zakljucavanje i sl.?
Primera radi, kad mi je ukljucen alarmni uredjaj, ako nisam po protokolu otkljucao auto, on nece da upali samo vergla... ako opet izadjem iz auto i po protokolu zakljucam auto, i po protokolu otkljucam auto, ugasim alarm i sl. tome, onda pali bez problema.
E sad posto me taj protokol smara, ja sam lepo iskljucio alarmni uredjaj i ne koristim ga, hehe...
Ocu reci, mozda je kvar u tome, pa auto nece da startuje iz tog razloga.
Dakle ako imas ugradjen alarm probaj da ga deaktiviras.
Nazad na vrh Ići dole
igorveldji
Početnik
Početnik
igorveldji


Broj poruka : 13
Datum upisa : 30.05.2011
Lokacija : Novi Sad

Imobilajzer ili nesto drugo Empty
PočaljiNaslov: Re: Imobilajzer ili nesto drugo   Imobilajzer ili nesto drugo EmptyPon Jun 13 2011, 13:16

Da kazem i ja koju rec o Lanosu sa slicnim izgleda istim problemom. Vec jedno cetiri godine ali samo u nekim periodima javlja mi se problem sa startovanjem motora, primetio uglavnom kada su temperature oko 20-25 stepeni (ne vidm nikakvu vezu ali sam napisao sta sam ja primetio). Kada dam kontakt pumpa odradi kratko zujanje i tada se ne moze upaliti auto! Imam fabricki plin ali ne postoji nacin da se upali bez goriva.I tako 3-4,5 puta okrecem kljuc u bravi i odjednom sve se vrati na staro i problem nestaje, nema pravila, radi nedelju dana bez ikakvog zezanja i onda dva dana problem. I resim da popravim i to jer planiram ove godine na more sa njim pa reko da iskljucim mogucnost nerviranja na moru Smile . Odem kod proverenog majstora koji mi je ujedno i dobar prijatelj i krenemo da resavamo deo po deo. Isljucimo mogucnost lose pumpe za gorimo jer kad prebacim na benzin auto prima gas sve najnormalnije,vuce u svim brzinama, sve kako treba. Proverimo da li baca varnicu na svecici jer je od mene trazio da nekako ga nateram da se manifestuje problem. Iz jedno 30 tog puta mi je kratko zazujao i nije hteo da upali. Konstatovano da baca varnicu, znaci ima struje svuda sem u pumpi za gorivo.( naravno umedjuvremenu proveren relej pumpe). Ostaju samo kompjuter motora i imobilajzer. Posto nije imao dijagnostiku za daewoo-e nazove svog prijatelja iz ovlascenog servisa i opise mu problem, i kaze ovaj da je to cest kvar na njima. U pitanju je imobilajzer. I pokusali smo nesto da popravimo na njemu da promenim sa nekog polovnog nesto i da prelemimo da slucajno nije upitanju hladan lem na njemu. To je bilo pre mesec dana, i ja reko uspeli smo kad ono juce ja da krenem kad ono nece. Receno mi je svakako da ako se to ponovo desi da cu morati da narucujem imobilajzer, pa da se to zameni. Nisam jos isao kod njega cekam malo para da skupim, a ustvari nemam ideju koliko on moze da kosta ni da li uopste njega da menjam, jer on u principu tako radi vec cetiri godine, ali mi je frka da idem na more sa njim i da tamo crkne skroz.
Nazad na vrh Ići dole
mima
Početnik
Početnik
mima


Broj poruka : 45
Datum upisa : 03.05.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Imobilajzer ili nesto drugo Empty
PočaljiNaslov: Re: Imobilajzer ili nesto drugo   Imobilajzer ili nesto drugo EmptyPon Jun 13 2011, 16:23

Ja sam imao sličan problem. Pumpa mi je često odradila kratko, i tada nije bilo šanse da upalim auto.
Bio sam u autoservisu za daewoo, konstatovali imobilajzer. Zamenio kod na ključu, uradio drugi ključ - izašlo oko 8.000 rsd - prošle godine u oktobru, i sada palim bez problema.

Probaj da upališ rezervnim ključem, ako ga imaš .....
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

Imobilajzer ili nesto drugo Empty
PočaljiNaslov: Re: Imobilajzer ili nesto drugo   Imobilajzer ili nesto drugo EmptyUto Jun 14 2011, 07:23

igorveldji ::
Da kazem i ja koju rec o Lanosu sa slicnim izgleda istim problemom. Vec jedno cetiri godine ali samo u nekim periodima javlja mi se problem sa startovanjem motora, primetio uglavnom kada su temperature oko 20-25 stepeni (ne vidm nikakvu vezu ali sam napisao sta sam ja primetio). Kada dam kontakt pumpa odradi kratko zujanje i tada se ne moze upaliti auto! Imam fabricki plin ali ne postoji nacin da se upali bez goriva.I tako 3-4,5 puta okrecem kljuc u bravi i odjednom sve se vrati na staro i problem nestaje, nema pravila, radi nedelju dana bez ikakvog zezanja i onda dva dana problem. I resim da popravim i to jer planiram ove godine na more sa njim pa reko da iskljucim mogucnost nerviranja na moru Smile . Odem kod proverenog majstora koji mi je ujedno i dobar prijatelj i krenemo da resavamo deo po deo. Isljucimo mogucnost lose pumpe za gorimo jer kad prebacim na benzin auto prima gas sve najnormalnije,vuce u svim brzinama, sve kako treba. Proverimo da li baca varnicu na svecici jer je od mene trazio da nekako ga nateram da se manifestuje problem. Iz jedno 30 tog puta mi je kratko zazujao i nije hteo da upali. Konstatovano da baca varnicu, znaci ima struje svuda sem u pumpi za gorivo.( naravno umedjuvremenu proveren relej pumpe). Ostaju samo kompjuter motora i imobilajzer. Posto nije imao dijagnostiku za daewoo-e nazove svog prijatelja iz ovlascenog servisa i opise mu problem, i kaze ovaj da je to cest kvar na njima. U pitanju je imobilajzer. I pokusali smo nesto da popravimo na njemu da promenim sa nekog polovnog nesto i da prelemimo da slucajno nije upitanju hladan lem na njemu. To je bilo pre mesec dana, i ja reko uspeli smo kad ono juce ja da krenem kad ono nece. Receno mi je svakako da ako se to ponovo desi da cu morati da narucujem imobilajzer, pa da se to zameni. Nisam jos isao kod njega cekam malo para da skupim, a ustvari nemam ideju koliko on moze da kosta ni da li uopste njega da menjam, jer on u principu tako radi vec cetiri godine, ali mi je frka da idem na more sa njim i da tamo crkne skroz.

Nemoj da bacas pare na imobilajzer. probaj sa drugim kljucem pa ako se isto desava prvo zameni citas kljuca koji se nalazi oko bos brave cesto se desava da oni zataje. to ti je najjeftinija solucija pa kreni od nje
Nazad na vrh Ići dole
igorveldji
Početnik
Početnik
igorveldji


Broj poruka : 13
Datum upisa : 30.05.2011
Lokacija : Novi Sad

Imobilajzer ili nesto drugo Empty
PočaljiNaslov: Re: Imobilajzer ili nesto drugo   Imobilajzer ili nesto drugo EmptyUto Jun 14 2011, 09:15

Probao i sa rezervnim kljucem , i opet se isto ponasa. Mislim da mi je upravo taj deo koji ocitava kod promenjen . Ni to nije pomoglo glavom u zid
Nazad na vrh Ići dole
NikolaSGM
Početnik
Početnik



Broj poruka : 21
Datum upisa : 12.06.2011
Lokacija : Gornji Milanovac

Imobilajzer ili nesto drugo Empty
PočaljiNaslov: To je to   Imobilajzer ili nesto drugo EmptySre Jun 15 2011, 17:21

To je to! Pokusavao sam da objasnim ovim mojim "majstorima" da sam primetio da je pumpa pocela da odradjuje kratak "bzz" umesto "bzzzzzzzzz", ali ih nije mnogo zanimalo... Sad je problem sto nemam drugi originalni kljuc... Takodje me zanima, da li se kad imas opisani problem gasi lampica imobilajzera na komandnoj tabli kad das kontakt?
Nazad na vrh Ići dole
igorveldji
Početnik
Početnik
igorveldji


Broj poruka : 13
Datum upisa : 30.05.2011
Lokacija : Novi Sad

Imobilajzer ili nesto drugo Empty
PočaljiNaslov: Re: Imobilajzer ili nesto drugo   Imobilajzer ili nesto drugo EmptySre Jun 15 2011, 19:40

Mislim da se ne gasi, cak i pocne drugom brzinom da blinka. Obraticu paznju sledeci put kad mi se to desi , pa cu javiti.
Nazad na vrh Ići dole
gtomic
Početnik
Početnik



Broj poruka : 4
Datum upisa : 16.12.2011

Imobilajzer ili nesto drugo Empty
PočaljiNaslov: Re: Imobilajzer ili nesto drugo   Imobilajzer ili nesto drugo EmptySre Feb 01 2012, 07:02

evo momci da vam se pridruzim i ja imam lanosa koji radi nA PLIN A na benz.nece meni znaci kada hocu da upalim na benz.non stop gori lampica kao da nije prepoznao kod pumpa je nova i dugo odradi oko 5-7 sek.gorivo dolazi do dizni dizne ultrazvucno oprane ali ne pali na benz.te molim mimu da mi posalje br.tog servis da ih pozovem i popricam .I meni su rekli u jednom servisu da je imobilajzer i da je to sve oko 150eura
inace sam iz Kovina i ovde to niko nesme ni da pogleda inace moj lanos je 1.5 2oo2g.
pozdrav svima voznja
Nazad na vrh Ići dole
gtomic
Početnik
Početnik



Broj poruka : 4
Datum upisa : 16.12.2011

Imobilajzer ili nesto drugo Empty
PočaljiNaslov: Re: Imobilajzer ili nesto drugo   Imobilajzer ili nesto drugo EmptySre Feb 01 2012, 07:04

evo mima na ovaj br.mob.mozes da mi pos.br.tog servisa i adresu ili cu te nazvati pos.mi tvoj br.hvala
Nazad na vrh Ići dole
gtomic
Početnik
Početnik



Broj poruka : 4
Datum upisa : 16.12.2011

Imobilajzer ili nesto drugo Empty
PočaljiNaslov: Re: Imobilajzer ili nesto drugo   Imobilajzer ili nesto drugo EmptySre Feb 01 2012, 07:16

mima evo broja ili ko moze da pomogne u vezi imobilajzera 0643220225
Nazad na vrh Ići dole
mima
Početnik
Početnik
mima


Broj poruka : 45
Datum upisa : 03.05.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Imobilajzer ili nesto drugo Empty
PočaljiNaslov: Re: Imobilajzer ili nesto drugo   Imobilajzer ili nesto drugo EmptySre Feb 01 2012, 15:35

Pozdrav,
Ovde imaš podatke o servisu :
Autoservis Obojević

A ovde njihov zvanični sajt : Obojević

tel: +381(0)11/271-2971
mob: +381(0)65/271-2971

Nazad na vrh Ići dole
NikolaSGM
Početnik
Početnik



Broj poruka : 21
Datum upisa : 12.06.2011
Lokacija : Gornji Milanovac

Imobilajzer ili nesto drugo Empty
PočaljiNaslov: Re: Imobilajzer ili nesto drugo   Imobilajzer ili nesto drugo EmptySre Feb 01 2012, 17:07


Evo, samo da se javim... Kod mene se nista nije promenilo (niti sam pokusavao dalje da nadjem kvar). Radi na plin k'o sat, godinama vec... (samo da ga ne ureknem Very Happy ). Sada su jutarnje temperature u mom gradu i do -20, a svako jutro ga palim i idem na posao... Bio sam i na Kopaoniku sredinom januara. Jedino vodim racuna da plin sipam gotovo iskljucivo na plinskim stanicama Auto-moto saveza i cini mi se da mogu slobodno da to preporucim svima. Pomenuću samo, kao ilustraciju, traumu od pretproslog leta, kada sam u Crnoj Gori sipao plin na nekoj privatnoj pumpi, a auto poceo, malo kasnije da se gasi na leru, trza i stuca u vožnji... Vec sam u panici video kako me braca Crnogorci deru kao zeca, za šlepanje, a o popravci tamo nisam ni smeo da razmisljam... To je potrajalo dok nisam ponovo sipao na drugoj pumpi (firma pocinje sa "E", cini mi se - imaju dosta pumpi u CG), kada se auto smirio i poceo ponovo da prede...
P.S. Ako su nekom potrebni polovni delovi, ispred Mrčajevaca (gledano u pravcu Kraljeva) ima auto-otpad sa vise "Lanosa"...
Nazad na vrh Ići dole
NikolaSGM
Početnik
Početnik



Broj poruka : 21
Datum upisa : 12.06.2011
Lokacija : Gornji Milanovac

Imobilajzer ili nesto drugo Empty
PočaljiNaslov: Re: Imobilajzer ili nesto drugo   Imobilajzer ili nesto drugo EmptySre Jan 15 2014, 20:26

Evo mene posle skoro dve godine (i 320 000 km na satu vernog "Lanosa")... Ista meta, isto odstojanje, i dalje vozim samo na plin i kanim se da jednog dana odem u dobar servis i resim problem sa benzinom. A mozda je, posle ovoliko godina, doslo i vreme da se rastajemo, pa novi vlasnik neka se s tim nosi, a ja cu mu posteno reci sta je i kako je... Ponovo se javljam cisto da prenesem iskustva koja nekom mozda mogu koristiti, a desilo mi se pre nekoliko dana, da je auto (posle, eto, duzeg vremena) odbio da upali (na plin, naravno, jer je u benzinskom rezervoaru paucina vec godinama). Lepo je vreglao (bar se meni tako cinilo) i nista... To je bilo ujutro, pa sam ga ostavio i ponovo pokusao nekoliko sati kasnije. Tada je upalio uz malo muke, ali se u voznji nesto mucio, trzao i gasio na leru. Vozio sam ga tako nekoliko dana dok mi se u jednom trenutku, prilikom saltanja, nije ugasio u voznji i stao na sred ulice... Verglao sam, verglao, dok nisam iscrpeo akumulator... Kupio sam nov akumulator na licu mesta i auto je upalio kao mina, a svi simptomi loseg rada su nestali, ler gas se sredio, nema trzanja, sve OK. Eto, probleme sa nepravilnim radom motora, po svemu sudeći moze da napravi i los napon struje u akumulatoru, a to je bilo poslednje na sta sam pomislio, pre svega zato sto je u autu bio "Bosh" akumulator, takoreci tek izasao iz garancije.
Dva dana kasnije, "hrabro" sam krenuo put Skoplja i vratio se bez problema (ukupno 810 km i, samo da znate, potrosnja na auto-putu, pri brzini od 110-120 km/h mi nije presla 8 litara Smile)
P.S. U vezi akumulatora - ovo iskustvo me je naucilo, a cuo sam isto i od drugih, da marka vise nije garancija kvaliteta i dugovecnosti. Izgleda da sada svi traju koliko i garantni rok, pa sam zato uzeo najjeftiniji koji sam nasao, svejedno ce trajati dve i po godine... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Imobilajzer ili nesto drugo Empty
PočaljiNaslov: Re: Imobilajzer ili nesto drugo   Imobilajzer ili nesto drugo EmptySre Jan 15 2014, 22:26

320 000 je lepa kilometraža,svaka čast.Jesi li merio napon u tom bošovom akumulatoru?
Nazad na vrh Ići dole
NikolaSGM
Početnik
Početnik



Broj poruka : 21
Datum upisa : 12.06.2011
Lokacija : Gornji Milanovac

Imobilajzer ili nesto drugo Empty
PočaljiNaslov: Re: Imobilajzer ili nesto drugo   Imobilajzer ili nesto drugo EmptySub Jan 18 2014, 11:02

Nisam merio napon. Telefonom sam, sa lica mesta, zvao majstora koji mi održava plin i on mi je sugerisao u čemu moze da bude problem, jer mi je pre mesec dana uradio kompletan servis plinskog uredjaja, a istovremeno sam, kao i uvek, zamenio kablove, svećice i filter za vazduh... Reče čovek i bi u pravu: "Nemoj da dramiš, auto MORA da upali, ako ti je dobra struja...!"
Nazad na vrh Ići dole
NikolaSGM
Početnik
Početnik



Broj poruka : 21
Datum upisa : 12.06.2011
Lokacija : Gornji Milanovac

Imobilajzer ili nesto drugo Empty
PočaljiNaslov: Re: Imobilajzer ili nesto drugo   Imobilajzer ili nesto drugo EmptyNed Maj 11 2014, 19:00

Problemi, ponovo... Nastavicu na ovoj temi, jer nisam nasao drugu odgovarajucu, a mislim da je u pitanju "presisavanje" plina, ako je to uopste moguce... Auto mi se opet ugasio u voznji (prilikom "saltanja", kada padnu obrtaji) i nije hteo da upali, ni posle sar vremena cekanja da se ohladi. Članska kartica AMS (reklama za njih bravo) me besplatno odvezla kod majstora, a posto je bila nedelja, samo sam ga spustio i otisao kuci. Sutradan, pred majstorom, auto je upalio iz cuga, ali je ostao kod njega da vidi u cemu je stvar i nije nasao nikakav problem. Danas se problem ponovio na isti nacin, a analizirajuci situaciju, dosao sam do zakljucka da sam u oba slucaja pre tog gasenja malo "davio" motor u neodgovarajucem stepenu prenosa, ili se on sam "davio" iz nekog razloga, jer mi se cini da u poslednje vreme ne vuce kako treba. (Takodje, u poslednje vreme, kada ga slusam pozadi na auspuhu se cuje konstantno ravnomerno "puktanje", a kad slusam s prednje strane, kod motora, cini mi se da motor radi ravnomerno... ) Auto je, dakle, posle malo cekanja opet upalio (jedva) i nekako sam se dovukao kuci, ali s desnom nogom popreko na gasu i kocnici jer se gasio na leru. S vremena na vreme, u kabini sam osecao jak miris plina... Help!
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Imobilajzer ili nesto drugo Empty
PočaljiNaslov: Re: Imobilajzer ili nesto drugo   Imobilajzer ili nesto drugo EmptyNed Maj 11 2014, 20:53

To puktanje pozadi je zbog plina prebaci na benzin i neces  ga ni cuti.Sagorevanje moze biti do struje klasika kablovi svecice ili do same smese.A to sto osecas plin pa negde izlazi garantovano.Meni je izlazilo na samim diznama pa sam zamenio iste sa novim
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Imobilajzer ili nesto drugo Empty
PočaljiNaslov: Re: Imobilajzer ili nesto drugo   Imobilajzer ili nesto drugo EmptySre Maj 14 2014, 05:27

Nikola,

Jel neko pogledao mape na gasnom kompjuteru ? Koji sistem imaš za gas ?
Nazad na vrh Ići dole
NikolaSGM
Početnik
Početnik



Broj poruka : 21
Datum upisa : 12.06.2011
Lokacija : Gornji Milanovac

Imobilajzer ili nesto drugo Empty
PočaljiNaslov: Re: Imobilajzer ili nesto drugo   Imobilajzer ili nesto drugo EmptyPet Sep 05 2014, 17:31

Problem su bili ventili! Zamenjeno je osam usisnih, a izduvne nisu dirali, poravnata je glava i zamenjen dihtung... Sad radi kako treba i vuce kako treba... U pravu su oni sto tvrde da je plin za kuvanje, a ne za voznju. Plin u sagorevanju daje tu vecu temperaturu od koje, znatno brze stradaju ventili... Uglavnom, kada se jednog dana rastanem od Lanosa, vise plin u zivotu necu ugraditi! Imas samo duple probleme i duple troskove, a na benzin ti vise nikad nece raditi kako treba... Auto mi je bio kod majstora, bas kad sam planirao da idem u Grcku. Ostavio sam ga i uzeo ocevu "pandu" i to onu teretnu "Telekoma" Italije, ceo put (oko 1.500 km) je kostao manje nego da sam vozio "Lanosa" na plin... (Jeste neudobna u odnosu na Lanos, ali je bas, bas zabavna za voznju Smile ).
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Imobilajzer ili nesto drugo Empty
PočaljiNaslov: Re: Imobilajzer ili nesto drugo   Imobilajzer ili nesto drugo Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Imobilajzer ili nesto drugo
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» imobilajzer
» Imobilajzer
» Ispraznio se akumulator, imobilajzer ne prepoznaje kljuc?
» Paknovi
» Gde servisirate auto?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: