Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 PROBLEM SA PLINOM NA NUBIRI 1.6 16V 2000 GOD

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

PROBLEM SA PLINOM NA NUBIRI 1.6 16V 2000 GOD Empty
PočaljiNaslov: PROBLEM SA PLINOM NA NUBIRI 1.6 16V 2000 GOD   PROBLEM SA PLINOM NA NUBIRI 1.6 16V 2000 GOD EmptyUto Mar 01 2011, 08:03

Nov sam na forumu, i izvinjam se unaprijed ako sam prekršio neki od pravila, pošto se logujem sa posla, pa baš i nemam vremena da sva pravila isčitam, a ovaj naslov nisam vidio.

Naime, imam problem sa plinom ili plinašem, pitanje je, pa da pitam ako neko ima savjet za mene, bio jako zahvalan. Vozim Daewoo karavan 16v 1.6 107ks, 2000 god, i kad sam kupio auto radio mi je plin, ali čim naidjem na uzbrdicu nije mogao da prebaci 30-40km/s, a po ravnome morao sam na pedali da gadjem poziciju papučice i kad je nadjem on povuče do 3000-3100 o/m, i onda mi izgubi gas... Otišao sam kod majstora koji mi je održavao plin na prethodnom autu, i rekao mi je da mi je crkao raspršivac i neki dihtunzi su istrulili... On je to sve zamijenio, koliko sam ga ja shvatio, ali sad auto neće da radi na plinu. Preciznije.... Držim turiranje na recimo 3000 obrtaja i prebacim na plin na radnoj temperaturi, i on prihvati gas par puta, ona pročne a preskače (trokira, bez pucanja) i ugasi mi se auto i ne mogu više da ga upalim. Živim u Crnoj Gori, i obišao sam sve majstore za plin u Podgorici, čak sam i u Tivtu kod čuvenog nekog majstora tamo, i niko ne može da mi pomogne, a jedan od njih mi je rekao da treba da se poveže na kompjuter da bi se "upisalo da su stavljeni novi djelovi i da se prešteluje"....

Ima li neko ideju šta bi mogao da bude razlog i da li stvarno treba da ide na kompjuter, pošto u PG niko nema comp za moj plin, inače BRC I sekvent Flyinjection...

Izvinite na dužini posta, ali sam se trudio da budem detaljan sa inforamcijama....
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

PROBLEM SA PLINOM NA NUBIRI 1.6 16V 2000 GOD Empty
PočaljiNaslov: Re: PROBLEM SA PLINOM NA NUBIRI 1.6 16V 2000 GOD   PROBLEM SA PLINOM NA NUBIRI 1.6 16V 2000 GOD EmptyUto Mar 01 2011, 16:17

Skoro ista prica kao u prethodnom postu.
Plinski sistem ima svoj kompjuter, koji svakako treba da se nakaci na komp, da se pogledaju parametri.
Ja sam imao slican problem, nista nije hteo lepo da radi na plin, i odem kod majstora, mislio sam da je lambda, da je komp, da je crklo ko zna sta, a on prikacio na laptop i jednu stavku promenio i ja upalio auto a on radi normalno.

A takodje, moze da se desi da postoji zajednicki problem i za plin i za benzin, recimo to neko crevo sto ti visi ili je otkaceno...

Isto moze da se desi da mesa benzin i plin, pa iz tog razloga trokira. Moze da se desi da vuce previse plina i da trokira. A kad se ugasi auto na plinu, zna da bude teze da se upali ponovo, jer plin moze da smrzne.

Sve u svemu kao sto ti je taj rekao, a verovatno je 90% u pravu, jeste da mora da se stavi na komp, i da se podese parametri.
Tako da nadji neki servis koj ima tu mogucnost, koji ima softver za tvoj plinski uredjaj i to ce biti reseno.
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

PROBLEM SA PLINOM NA NUBIRI 1.6 16V 2000 GOD Empty
PočaljiNaslov: Re: PROBLEM SA PLINOM NA NUBIRI 1.6 16V 2000 GOD   PROBLEM SA PLINOM NA NUBIRI 1.6 16V 2000 GOD EmptySre Mar 02 2011, 07:27

Ivan85_zmaj, puno ti hvala što si našao vremena da mi odgovoriš na oba posta. Jedino iz tvog posta što mogu da dopunim jeste, da sam povadio osigurače iz plina, baš zbog toga da ne bi miješao gorivo i benzin. Dešavalo mi se kad mi se baš dobro zagrije motor, naročito ako idem uzbrdo, nakon 15 km 20 km vožnje dešavalo mi se da počne da gubi gas, ovo sve na gorivu, da trokira, pa onda ako stanem i ugasim auto 5 minuta, on opet radi malo kako treba, a onda opet zajebancija, .... a ako ga ostavim parkiranog recimo pola sata, radilo je sve savršeno.... od kad sam povadio osigurače plina, to mi se nije desilo nijednom.....
E da, najgore od svega mi je što nemam servis u CG gdje bih poveo auto zbog plina, ali ako si i približno siguran da će rješenje biti vodjenje u dobar servis, onda spremiti 100 evra za benzin i polako na put za srbiju i sredim sve.... hhehehehehe
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

PROBLEM SA PLINOM NA NUBIRI 1.6 16V 2000 GOD Empty
PočaljiNaslov: Re: PROBLEM SA PLINOM NA NUBIRI 1.6 16V 2000 GOD   PROBLEM SA PLINOM NA NUBIRI 1.6 16V 2000 GOD EmptySre Mar 02 2011, 19:45

Pazi jednu stvar... kad izvadis osigurac plina, automatski si resetovao komp za plin! U stvari ne da si ga resetovao na fabricki, nego je on automatski postavio svoje neke najvise abnormalne vrednosti i to moze da bude upravo razlog zasto te zeza na plin.

Isti slucaj je bio kod mene, skinuo sam osigurac plina i resetovao komp, on je pobugubio svoje parametre i posto imam elektroventil koji regulise doziranje plina, a komp je tom prilikom otvorio ventil na maximum i tad mi je bukvalno predozirao plin, auto je pucao, auspuh se usijao, toliko da je poceo da pali patos. Odem kod majstora, on nakaci na laptop, nije ni palio auto da vidi sta je, samo je prikacio plinski kompjuter na svoj racunar, odmah je uvideo da je komp resetovan i da su vrednosti abnormalne, podesio sve za 5 minuta i kaze mi pali auto i prebaci na plin. Ja nisam smeo, nisam verovao, upalim, prebacim na plin a on radi kao sat.

Jednom kad izvadis osigurac plina, 99% ti se komp resetovao i moras da ides na stelovanje.
Ja 100% verujem da je kod tebe sa plinom isti slucaj.
Ako nemas bas nigde u CG servis za plin (usta bas ne mogu da poverujem) ti dodji ovamo u Srbiji, a ja bi ti preporucio kod Kragujevca, tacnije u Lapovu imas odlican servis, Artal, siguran sam da ce ti 100% resiti problem.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

PROBLEM SA PLINOM NA NUBIRI 1.6 16V 2000 GOD Empty
PočaljiNaslov: Re: PROBLEM SA PLINOM NA NUBIRI 1.6 16V 2000 GOD   PROBLEM SA PLINOM NA NUBIRI 1.6 16V 2000 GOD EmptySre Mar 02 2011, 21:33

moj majstor koji mi ugradio i odrzavao običan lovato na starom fordu, mi je izmijenjao dijelove, ali mi je rekao da ne moze da mu napravi gas tj, da radi normalno. Nakon što sam ga uzeo od plinaša, tada je benzin još uvijek bio OK to je bilo prije dvije godine, nije htio na plinu da radi ni na leru, niti je htio da prihvati turiranje, a o vožni sam mogao samo da sanjam.... Tek godinu i po nakon toga sam izvidio osigurač, kada je počeo da se javlja problem sa benzinom koji sam ti naveo, ono da se gasi i da trokira... Pa smo posumnjali da mozda kad se zagrije ne miješa plin i benzin, pa smo zatvorili dovod i povadili osigurače... I to se tako vozi već pola godine, ali mi je prestao problem sa benzinom... Samo jedan majstor ima kompjutersku dijagnostiku za brc, ali kaze da nema priključak za moje auto, griješili? Zar BRC sekvent nije isti sistem za sva auta ? Ako jeste onda mi možda ipak on mogao da mi sredi plin, jer ima mnogo reputaciju za štelovanje plina....
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

PROBLEM SA PLINOM NA NUBIRI 1.6 16V 2000 GOD Empty
PočaljiNaslov: Re: PROBLEM SA PLINOM NA NUBIRI 1.6 16V 2000 GOD   PROBLEM SA PLINOM NA NUBIRI 1.6 16V 2000 GOD EmptyČet Mar 03 2011, 11:20

Jbg... ako tamo nemas majstore, onda dodji ovde u neki dobar servis i sigurno ce ti sve to resiti...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





PROBLEM SA PLINOM NA NUBIRI 1.6 16V 2000 GOD Empty
PočaljiNaslov: Re: PROBLEM SA PLINOM NA NUBIRI 1.6 16V 2000 GOD   PROBLEM SA PLINOM NA NUBIRI 1.6 16V 2000 GOD Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
PROBLEM SA PLINOM NA NUBIRI 1.6 16V 2000 GOD
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Problem sa strujom i plinom!
» Problem sa benzinom+plinom
» problem sa plinom tacuma rezzo 1,8 motor
» Problem u nubiri 1.6 16 ventila
» lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Autogas (LPG)-
Skoči na: