Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 opruge za lanosa

Ići dole 
+8
hayyyy
NavratNanosLanos
bocko
daki_nis
joca
dellas
lanossx
Sale BG
12 posters
AutorPoruka
Sale BG
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Datum upisa : 27.01.2011
Godina : 37
Lokacija : Beograd

opruge za lanosa Empty
PočaljiNaslov: opruge za lanosa   opruge za lanosa EmptyPet Feb 18 2011, 02:32

Da li neko zasigurno zna sa kog opela pasu delovi na lanosa?Tacnije,hteo bih malo da ga spustim,pa bih namontirao opelove fabricke sportske opruge,ali nisam siguran koje pasu?Koliko sam se raspitao,trebalo bi da pasu sa kadeta E ili astre F,pa ako neko zna neka pomaze.....Very Happy pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
lanossx
Početnik
Početnik
lanossx


Broj poruka : 51
Datum upisa : 24.04.2010
Lokacija : Futog

opruge za lanosa Empty
PočaljiNaslov: opruge za lanosa   opruge za lanosa EmptyPet Feb 18 2011, 18:51

Ja sam čuo za jeftiniju varijantu kada ih skraćuju sečenjem ili sabijaju na nekoj presi.Pre par godina jedan kolega sa posla je kupovao sportske opruge za neki Reno platio ih je 400 eura.Lanos nije baš auto za egzibicije i oštru vožnju u krivini.Ja sam ga okretao par puta pod ručnom,zadnji kraj se odiže od zemlje,stekao sam utisak da bi ga mogao prevrnuti očas posla.Motor urla, sve škripi,lupa,ciči,struže.Moj Lanos nije za tako nešto.
Nazad na vrh Ići dole
Sale BG
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Datum upisa : 27.01.2011
Godina : 37
Lokacija : Beograd

opruge za lanosa Empty
PočaljiNaslov: Re: opruge za lanosa   opruge za lanosa EmptySub Feb 19 2011, 13:49

lanossx ::
Ja sam čuo za jeftiniju varijantu kada ih skraćuju sečenjem ili sabijaju na nekoj presi.Pre par godina jedan kolega sa posla je kupovao sportske opruge za neki Reno platio ih je 400 eura.Lanos nije baš auto za egzibicije i oštru vožnju u krivini.Ja sam ga okretao par puta pod ručnom,zadnji kraj se odiže od zemlje,stekao sam utisak da bi ga mogao prevrnuti očas posla.Motor urla, sve škripi,lupa,ciči,struže.Moj Lanos nije za tako nešto.

pa spustanje sabijanjem ili secenjem opruga kosta 3500din.samo napred,i verovatno jos toliko pozadi,i posebno posle secenja je jako neudobniji,zato su bolje fabricke sportske opruge,koje sam nasao na netu vec od 40e,a sto se tice stabilnosti,nemam neke posebne zamerke,deluje mi skroz stabilno,a i motorom sam prezadovoljan.
Nazad na vrh Ići dole
dellas
Član
Član
dellas


Broj poruka : 124
Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 36
Lokacija : Čačak/Beograd

opruge za lanosa Empty
PočaljiNaslov: Re: opruge za lanosa   opruge za lanosa EmptySub Feb 19 2011, 19:02

Secenje je na nekim autima ok , na nekim nije jer je zavrsetak opruge nepravilnog oblika. A sabijanje nije dobro ni na jednom autu, jer metal koji je star 10 godina i vise, potpuno izgubi svoja svojstva savitljivosti i auto je neudoban i kad naidjes na dublju rupu moze opruga da ispadne iz lezista, zato samo sportske juri. Nazalost ne znam koje bi mogao, i ja imam isti problem sa leganzom, nenormalno je visoka.
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

opruge za lanosa Empty
PočaljiNaslov: Re: opruge za lanosa   opruge za lanosa EmptyNed Feb 20 2011, 05:05

pre par godina sam se bavio ovim pitanjem i ukratko nikako ni secenje ni sabijanje,jer vam je tako glava u torbi.secenjem se nista ne dobija zato sto samo spustite auto ali opruga nije kruca i moze doci do toga da vam u krivini auto cese tocak a stabilnost o.sabijanje bi bilo ok ali opruge koja jos nije termicki obradjena tj.praviti takvu oprugu.ona koja je stara 10 i vise godina ponovo je termicki obradjivati i naprezati vrlo lako dolazi do pucanja.novo ili polovno original.ne se zaj......i sa tim.
Nazad na vrh Ići dole
Sale BG
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Datum upisa : 27.01.2011
Godina : 37
Lokacija : Beograd

opruge za lanosa Empty
PočaljiNaslov: Re: opruge za lanosa   opruge za lanosa EmptyNed Feb 20 2011, 10:03

joca ::
pre par godina sam se bavio ovim pitanjem i ukratko nikako ni secenje ni sabijanje,jer vam je tako glava u torbi.secenjem se nista ne dobija zato sto samo spustite auto ali opruga nije kruca i moze doci do toga da vam u krivini auto cese tocak a stabilnost o.sabijanje bi bilo ok ali opruge koja jos nije termicki obradjena tj.praviti takvu oprugu.ona koja je stara 10 i vise godina ponovo je termicki obradjivati i naprezati vrlo lako dolazi do pucanja.novo ili polovno original.ne se zaj......i sa tim.

slazem se sa jocom skroz...samo jos da utvrdim jos tacno sa kog opela pasu opruge.hvala na savetima
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

opruge za lanosa Empty
PočaljiNaslov: Re: opruge za lanosa   opruge za lanosa EmptyČet Maj 26 2011, 07:19

Sale BG ::
joca ::
pre par godina sam se bavio ovim pitanjem i ukratko nikako ni secenje ni sabijanje,jer vam je tako glava u torbi.secenjem se nista ne dobija zato sto samo spustite auto ali opruga nije kruca i moze doci do toga da vam u krivini auto cese tocak a stabilnost o.sabijanje bi bilo ok ali opruge koja jos nije termicki obradjena tj.praviti takvu oprugu.ona koja je stara 10 i vise godina ponovo je termicki obradjivati i naprezati vrlo lako dolazi do pucanja.novo ili polovno original.ne se zaj......i sa tim.

slazem se sa jocom skroz...samo jos da utvrdim jos tacno sa kog opela pasu opruge.hvala na savetima

Pasu od kadeta i astre ali za visinu ces morati da vidis na licu mesta kad skines tvoje pa uporedis
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

opruge za lanosa Empty
PočaljiNaslov: Re: opruge za lanosa   opruge za lanosa EmptySub Maj 28 2011, 04:47

daki objasni ljudima da to nije kraj price i ako tako urade je kraj za amortizere.najjeftinije ne i najbolje je skratiti amorte za razliku u visini opruga i narezati novi navoj inace klip amorta udara u dno a to je onda glavom u zid
Nazad na vrh Ići dole
bocko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 1
Datum upisa : 27.11.2011

opruge za lanosa Empty
PočaljiNaslov: Re: opruge za lanosa   opruge za lanosa EmptyNed Nov 27 2011, 17:36

Zdravo svima!
Imam jedan problem ,a nadam se da neko od Vas može da mi pomogne.Menjo sam pogacice na Daewoo Lanosa 1.5 1999g.Posle nekih mesec-dva opet isti problem.Majstor je ustanovio da su pogačice otišle jer je guma kod ovih veoma slaba i nema tu moć čvrstoće koju bi trebala da ima,i dogovorili smo se da vratim stare (koje su u mnogo boljem stanju nego ove nove)dok ne nadjem iz originala.
Interesuje me zna li neko gde mogu sa sigurnošću naći originalne ili možda sa nekog opela pašu pogačice za Lanosa?Ne znam možda je bolje ako ne nadjem ništa od ovoga,da pokušam sa nekim polovnim?
Nazad na vrh Ići dole
NavratNanosLanos
Početnik
Početnik



Broj poruka : 37
Datum upisa : 21.11.2011

opruge za lanosa Empty
PočaljiNaslov: Re: opruge za lanosa   opruge za lanosa EmptyNed Nov 27 2011, 21:55

Ne znam od cega bi ti pasovalo...Moj Lanos je isto 1.5 1999,a ja sam mu nazad stavio opruge od starog kadetta D kocke znaci iste su.Stare su mi obe pukle dole pri kraju na istom mestu.Pogace su mi ostale stare,u solidnom su stanju
Nazad na vrh Ići dole
hayyyy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 32
Datum upisa : 04.05.2012

opruge za lanosa Empty
PočaljiNaslov: Re: opruge za lanosa   opruge za lanosa EmptyUto Jun 05 2012, 08:31

ja imam drugačiji problem..... ja bi naime svog lanosa povisio,zadnji kraj. imam u gepeku onu bojler plinsku bocu od 80 l pa kad nas četvero sjednemo u auto doslovno struže po asfaltu pogotovo kad je boca puna. znači pretežak je zadnji kraj i postoji li način da se podigne ,nešto jednostavno,jeftino a da je auto i dalje siguran za vožnju?
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

opruge za lanosa Empty
PočaljiNaslov: Re: opruge za lanosa   opruge za lanosa EmptySre Jun 19 2013, 19:19

Негде сам скоро написао али ајд нека буде и у овој теми јер је адекватније место обзиром да је у питању Ланос. Ја сам скоро заменио обе задње опруге и оба амортизера и пашу од ,,Опела'' Кадет Е тзв. ,,суза''. Нема грешке Wink а осим тога опруге су прилично јефтиније и има их у свакој радњи.
За предње опруге предњих амортизера незнам да ли пашу од другог аута и од ког а предњи амортизери су идентични као за ,,Опел'' Кадет Е тзв. ,,суза''.
Накнадно проверено, пашу и шоље тј. погаче предњих амортизера од ,,Опела'' Кадет Е тзв. ,,суза'' и драстично су јефтиније тј. дупло, нпр. за ,,сузу'' су од 1500 до 2300 РСД комад а ,,Монроови'' за Ланоса су 4600 РСД комад. Немојте да вас буни што су за ,,сузу'' са два шрафа а ,,Монроови'' са три као и фабрички јер пашу и ови са два шрафа.
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

opruge za lanosa Empty
PočaljiNaslov: Re: opruge za lanosa   opruge za lanosa EmptyČet Dec 08 2016, 09:40

Pukla mi je prednja leva opruga na Lanos-u, tražim sada da vidim koliko su delovi i bogami to košta. Jel neko probao prednje opruge od Kadeta suze na Lanosu,jel to paše ili ne ?
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

opruge za lanosa Empty
PočaljiNaslov: Re: opruge za lanosa   opruge za lanosa EmptyPet Dec 09 2016, 16:58

Ne znam druze.tako su i meni rekli da su zadnje sto posto od kadeta suze samo nađi da je isti motor...i šipak nisu.Pitaj u Jekon-u i beo-timu najbolje kupiti originalne da te ne boli glava.A nisu ti sigurno mnogo skuplje
Nazad na vrh Ići dole
ML19
Početnik
Početnik
ML19


Broj poruka : 92
Datum upisa : 04.11.2016
Godina : 28
Lokacija : SRB

opruge za lanosa Empty
PočaljiNaslov: Re: opruge za lanosa   opruge za lanosa EmptyPet Dec 09 2016, 18:13

kad uznes od kadeta suze oprugu, izmeri debljinu opruge , pa isto i sa orginala, a zatim uporedis sa orginalom visinu , i ako se poklapaju podatci mozes da ugradis bez problema! pozz! Smile
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

opruge za lanosa Empty
PočaljiNaslov: Re: opruge za lanosa   opruge za lanosa EmptySub Dec 10 2016, 16:15

Ljudi, hvala na odgovoru! Novih opruga trenutno nema na tržištu, cena, bar onako preko telefona je oko 3500din/kom. Jedino sam našao polovne na otpadu...
Vujke sa cbc mi sada kaže da nisu ni na svim Lanosima iste prednje opruge, tako da i to moram gledati kada budem tražio opruge.
Nazad na vrh Ići dole
ML19
Početnik
Početnik
ML19


Broj poruka : 92
Datum upisa : 04.11.2016
Godina : 28
Lokacija : SRB

opruge za lanosa Empty
PočaljiNaslov: Re: opruge za lanosa   opruge za lanosa EmptyNed Dec 11 2016, 19:52

Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

opruge za lanosa Empty
PočaljiNaslov: Re: opruge za lanosa   opruge za lanosa EmptyPon Dec 12 2016, 06:48

Sada tek vidim da su mi kola sa tvog avatara nešto poznata Smile
Nazad na vrh Ići dole
ML19
Početnik
Početnik
ML19


Broj poruka : 92
Datum upisa : 04.11.2016
Godina : 28
Lokacija : SRB

opruge za lanosa Empty
PočaljiNaslov: Re: opruge za lanosa   opruge za lanosa EmptyPon Dec 12 2016, 19:42

sto?
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

opruge za lanosa Empty
PočaljiNaslov: Re: opruge za lanosa   opruge za lanosa EmptyČet Dec 15 2016, 21:18

Nikako da stignem od posla da napišem post...Pa koristiš tu sliku
(tj. sliku tog automobila) i na cbc-u, zar ne? Jedino ako ti nisi vujke sa cbc-a, onda sam potpuno promašio...
Nazad na vrh Ići dole
ML19
Početnik
Početnik
ML19


Broj poruka : 92
Datum upisa : 04.11.2016
Godina : 28
Lokacija : SRB

opruge za lanosa Empty
PočaljiNaslov: Re: opruge za lanosa   opruge za lanosa EmptyPet Dec 16 2016, 15:52

A to nema problema, al jeste pogresili ste noije vujke! Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





opruge za lanosa Empty
PočaljiNaslov: Re: opruge za lanosa   opruge za lanosa Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
opruge za lanosa
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» opruge i amortizeri
» zadnje opruge
» Antifriz za Lanosa
» Nexia-zadnje opruge.
» Nubira karavan - zadnje opruge

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: