Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 problem sa strujom

Ići dole 
AutorPoruka
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

problem sa strujom Empty
PočaljiNaslov: problem sa strujom   problem sa strujom EmptySre Maj 25 2016, 21:19

Danas sam poludio zbog nexije.
Prije par dana pocela ponekad trzati u voznji. Oslusnem motor i cujem varnicu da negdje preskace, kao ispod poklopca svjecica ( motor 16V). Ocito neki kabal probija.
Imam druge polovne kablove, te promijenim, kad sam vec tu, kapu, ruku i kablove.
Sve OK par dana.
Ali, danas poce u voznji trzati, pa kasnije radi na tri cilindra, pa na dva, pa se smiri. Tako nekako i ugasi se par puta. Nekad upali odmah nekad nece. I kad upali radi na dva-tri nekad i sva 4 cilindra.
Onda se ugasi i ne moze da upali.
Poslije sat probam upali, ali trokira.
Na kabal sa bobine baca uredno varnicu.
na dvije svijece nema varnice- hmmm
Ocito ne valjaju kablovi - ali kako odjednom da crknu dva komada?
Promijenim kapu ( vratim staru) promijenim komutator i ubodem nekako dva ispravna stara kabla.
Super.
Poslije par km opet trokira, mrsi...
Dodjem kuci jedna svjecica ne radi nikako, druga jedva da radi, pa se smiri prorade sve.
Kupim nove kablove, sve radi super.
Par km i opet mrsi te tri te cetri cilindra, ponekad na dva. Ugasi se par puta.
Elem, skinem razvonik, malo bolje pogledam finger ( razvodnu ruku) i vidim nagorjelo ispod nitne.
Finger probijao na masu i brljao. Ocito je trebalo da se zagrije da pocne probijati.
Eto, mozda nekom i pomogne.
Nazad na vrh Ići dole
 
problem sa strujom
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: