Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Lanos - upaljač za cigarete

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
pajun
Početnik
Početnik



Broj poruka : 8
Datum upisa : 19.02.2011

lanos - Lanos - upaljač za cigarete Empty
PočaljiNaslov: Lanos - upaljač za cigarete   lanos - Lanos - upaljač za cigarete EmptyPet Mar 25 2016, 11:17

Zdravo svima
da li neko zna kako bi na mom lanosu prepravio upaljač za cigarete da radi nezavisno od okretanja ključa, znači da radi i kad je ključ izvađen??
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

lanos - Lanos - upaljač za cigarete Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - upaljač za cigarete   lanos - Lanos - upaljač za cigarete EmptySub Mar 26 2016, 20:11

Pa dovedess direktno struju sa akumulatora i eto ti stalno je pod naponom,mada nije preporucljivo tako kazu.Meni je upaljac i radio na prvom zubu bez kontakta samo prvi zub.
Nazad na vrh Ići dole
pajun
Početnik
Početnik



Broj poruka : 8
Datum upisa : 19.02.2011

lanos - Lanos - upaljač za cigarete Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - upaljač za cigarete   lanos - Lanos - upaljač za cigarete EmptyPon Mar 28 2016, 15:34

i kod mene radi na prvom zubu ali nije baš praktično npr. kada hoću da ostavim telefon na punjenju ili navigaciju i zaključam auto. osim toga na prvom zubu se pali takođe i radio koji moram onda ugasiti ako bi tako htio ostaviti telefon u autu da ne bi izvukao struju iz akumulatora. hvala na predlogu @Megasp tako sam i uradio samo što sam stavio još i prekidač tako da mogu jednostavno upaliti kad zatreba.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

lanos - Lanos - upaljač za cigarete Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - upaljač za cigarete   lanos - Lanos - upaljač za cigarete EmptyPon Mar 28 2016, 17:26

Stalna struja ce opet da izvlaci ponesto iz akumulatora jos ako ne daj boze dodje do spoja a osigurac ne odradi,zato niko i ne stavlja"zivu struju " .A telefon i navigacija mogu da se pune na upaljac a iskreno telefon nosim sa sobom ne ostavljam ga u kolima da se puni.Samo nadji punjac koji ima izlaz bar 2.1a i on moze da ti drzi telefon i navigaciju ukljucenom + da ti dopunjava bateriju
Nazad na vrh Ići dole
pajun
Početnik
Početnik



Broj poruka : 8
Datum upisa : 19.02.2011

lanos - Lanos - upaljač za cigarete Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - upaljač za cigarete   lanos - Lanos - upaljač za cigarete EmptyUto Sep 20 2016, 13:21

uff nisam stigao pre da odgovorim nema se vremena Smile Kao što sam rekao potrebno je da se telefon puni bez okretanja ključa jer se tada upali i radio a sem toga ključ mi je potreban da mogu zaključati auto. Ovo sa izvlačenjem struje iz akumulatora ne pije vodu jer evo kod mene odlično je napravljeno i radi pola god. A kada bi tako dolazilo do spoja i osigurači ne odrađivali sva bi vozila izgorela Very Happy Razz znači treba fino napraviti i ne šeprtljiti i to je to. Inače dosta putujem i provodim dosta vremena u autu i imam više telefona i ovo mi je dosta pomoglo. Ako zamenim za drugi auto svakako ću to uraditi i na njemu.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

lanos - Lanos - upaljač za cigarete Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - upaljač za cigarete   lanos - Lanos - upaljač za cigarete EmptyUto Sep 20 2016, 20:20

Pa dobro pola godine za odgovor hahah.Nego ne vidim logiku postupka.Izlazim iz kola i ostavljam telefon da se puni i zakljucavam kola?Iskreno ja provodim 10 sati u kolima svaki dan nekad i 15,i telefon i tablet se pune dok sam u kolima telefon skidam tablet stalno stoji ukljucen,kada odem kuci ako treba punim ga kuci,uostalom telefon mi treba i nosim ga sa sobom sto bih ga ostavljao u kolima?A neka kola i izgore potpuno,pa kontam sto bezpotrebno izazivati.A za vise telefona imas razdelnik upaljaca i upaljac /usb punjac na 2-3-5-6 koliko hoces usb.Kod mene stalno je kamera i tablet na punjacu i telefon po potrebi.
Nazad na vrh Ići dole
pajun
Početnik
Početnik



Broj poruka : 8
Datum upisa : 19.02.2011

lanos - Lanos - upaljač za cigarete Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - upaljač za cigarete   lanos - Lanos - upaljač za cigarete EmptyUto Sep 20 2016, 20:41

Da, pola godine nisam bio kući i sada sam tu pa mogu da odgovorim. Ne mislim da je odgovaranje na ovu temu neka hitna obaveza šta ti je tu čudno. Takođe ne mislim baš da se prepucavam ovde. Mislio sam da će nekome biti korisno da pročita. Evo zamisli staviš telefon da se puni i moraš da izađeš i da zaključaš kola jer se malo udaljiš od njih i nemožeš da paziš stalno i tako se desi 10-15puta. Hoćeš li stalno uzimati tel sa sobom ili ćeš pustiti u autu na 5 minuta dok se vratiš. Takođe ne trebam gasiti radio koji se isto pali na prvom pomeranju ključa. Više telefona sam spomenio isto zbog situacije da jedan imam kod sebe kad sam van auta a drugi se puni u autu. @Megasp verovatno nije našao za korisno ali možda će nekome zatrebati zbog prirode posla koji obavlja.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





lanos - Lanos - upaljač za cigarete Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - upaljač za cigarete   lanos - Lanos - upaljač za cigarete Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Lanos - upaljač za cigarete
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» DAEWOO LEGANZA, LANOS, NUBIRA, NEXIA, MATIZ, ESPERO DELOVI
» lanos pomoc oko ler gasa ....
» polovni delovi espero,nubira,nexia,leganca,kalos...
» Lanos 1.4 po meni troši previše
» lanos 1.6

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Uradi Sam-
Skoči na: