Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 problem sa grijanjem

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
stana2
Početnik
Početnik



Broj poruka : 14
Datum upisa : 04.01.2016

problem sa grijanjem Empty
PočaljiNaslov: problem sa grijanjem   problem sa grijanjem EmptyPon Jan 04 2016, 13:34

Pozdrav,ja sam Stanisic Vladimir i novi sam na forumu....dolazim iz Rogatice iz Republike Srpske ili iz Bosne...Postao sam vlasnik daewu espera i imam jedan problem sa grijanjem kabine.
Grijanje je lose ili ga nema skoro,kazaljka temperature mi stoji na prvom podioku i ne znam da li je to normalno za espera.
Drugo,ventilator radi sto znaci da vjerovatno nije termostat pokvaren...i trece imam sekvent plin, pa mozda to ima veze zbog odvlacenja vode iz malog hladnjaka...
Motor je 1.8 i 1997. godiste je espero...ukratko to je to...
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

problem sa grijanjem Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa grijanjem   problem sa grijanjem EmptyPon Jan 04 2016, 21:08

Vlado kazaljka bi ti trebala biti blizu polovine da bi imao dobro grejanje u kabini,a to na prvoj će da duva ali mlako....A ako ti već ne diže kazaljku na radnu temperaturu nije mi jasno zašto uključuje ventilator hladnjaka?Možda ti je stalno otvoren termostat proveri to ima nekoliko tema u vezi grejanja.Upali i u mestu neka radi i diže temperaturu pa onda prati kad ti uključuje ventilator hladnjaka.I naravno gledaj kako duva u kabini sa porastom temperature motora.Znači ako je ispravan mali hladnjak kabine MORA da greje kad motor dođe do radne temperature.Ako ne onda ti je on zapušen i menja se ili ispira nekom hemijom
Nazad na vrh Ići dole
stana2
Početnik
Početnik



Broj poruka : 14
Datum upisa : 04.01.2016

problem sa grijanjem Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa grijanjem   problem sa grijanjem EmptyUto Jan 05 2016, 06:16

Juce saam jos istrazivao po autu i mislim da je mali hladnjak u pitanju,jer jedno crijevo skroz hladno sto ide na mali hladnjak,vjerovatno ono u kojem bi tecnost bila kada kroz njega prodje...Mislim da je on zacepljen...A sto se kazalke tice,gledao sam par snjimaka na you tube i vidim da je i kod njih na slicnom polozaju kao kod mene...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

problem sa grijanjem Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa grijanjem   problem sa grijanjem EmptyUto Jan 05 2016, 19:58

Ako je tako onda je 100% mali hladnjak a ako bi da ga zamenis rasturas pola table.Probaj jeftinijom metodom ali sacekaj koji dan da se stvore uslovi sad je mraz jbg.Skines oba creva od malog hladnjaka pa gurnes crevo i pustis sto jai pritisak malo na jedno malo na drugo.Ako pocne da ispada svasta resio si problem.
Nazad na vrh Ići dole
stana2
Početnik
Početnik



Broj poruka : 14
Datum upisa : 04.01.2016

problem sa grijanjem Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa grijanjem   problem sa grijanjem EmptyUto Jan 05 2016, 21:01

Tako sam i mislio da uradim,cim dodju topliji dani...stvarno bi mi zao bilo da moram svu tablu raskopcati,tesko je to vratiti na normalu...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





problem sa grijanjem Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa grijanjem   problem sa grijanjem Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
problem sa grijanjem
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!
» Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90%
» Amortizeri leganza
» Problem s kocnice!
» EGR ventil na kalosu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Daewoo Srbija :: Predstavljanje-
Skoči na: