Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 TACUMA 2.0 KOMPJUTER I RASHLADNA TEKUĆINA

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
nenadrezzo
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 17.12.2014

TACUMA 2.0 KOMPJUTER I RASHLADNA TEKUĆINA Empty
PočaljiNaslov: TACUMA 2.0 KOMPJUTER I RASHLADNA TEKUĆINA   TACUMA 2.0 KOMPJUTER I RASHLADNA TEKUĆINA EmptySre Dec 02 2015, 14:23

Dali netko zna kako se odzračuje sistem grijanja u tacumi,jer na visokim okretajima ćujem nekakvo bućkanje u malom kileru u kabini.Ndopunio sam sistem rashladno tekućinom do vrha ali svejedno bućka.Drugo pitanje:u takumu 2.0 ugradio sam mašinu od evande na postojeći kompjuter Imam kompjuter od evande,e sad dali smijem ugraditi taj kopjuter .Dali netko ima slično iskustvo i kako ga je riješio.

Unaprijed zahvalan,srdačan pozdrav svim forumašima !
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

TACUMA 2.0 KOMPJUTER I RASHLADNA TEKUĆINA Empty
PočaljiNaslov: Re: TACUMA 2.0 KOMPJUTER I RASHLADNA TEKUĆINA   TACUMA 2.0 KOMPJUTER I RASHLADNA TEKUĆINA EmptyČet Dec 03 2015, 18:30

To se meni culo na obe nubire ali nista sve radi.Elem sistem je zatvoren pa mozes da kada je hladan upalis ga otvoris cep na posudi i pustis grejanje i da dostigne radnu temparaturu tako i zatvoris posudu.ako ima viska vazduha tj cepove izace na posudu.Mozda neko ima bolji predlog ,sacekaj malo
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

TACUMA 2.0 KOMPJUTER I RASHLADNA TEKUĆINA Empty
PočaljiNaslov: hahah muci te buckanje paz ovako    TACUMA 2.0 KOMPJUTER I RASHLADNA TEKUĆINA EmptyPet Avg 12 2016, 16:44

dakle ovako bas sam juce promjenio brtvu glave na mojoj takumi i proanalizirao kao je konstruiran sistem hladjenja motora i grijanja kabine..na svim motorima je stvar jako slicna ...nema se sto novo izmisliti sve je vec ismisljeno a topla voda najprije ... osobno sam mislio da je kod bendje stvar bolje rijesena ali sam se jako razocaro jer sam uocio da je sve na istom principu kao i kod mazde i kod forda i nubire i kod takume ... ovo je sigurno provjerena informacija jer sarafio sam sva ta kola i znam kako sve to izgleda... dakle rijec je o buckanju ...i kod mene bucka na nubiri i to na obe a za takumu dal ce buckat neznam dok ju ne upalim iduce nedelje, ali ima velike sanse da bucka heheheh . al de kazem sto je najvjerojatnije uzrok buckanja u takumi evo ovako. izmadju glave motora i samog tjela motora napazi se bajpas crijevo neki pol cola debelo. iz termostata u glavi motora ide colovo crijevo u hladnjak. dakle dvaput deblje ... bitno je za znati pa upamtite to ... a sad vam moram objasniti kako zapravo sistem hladjenja radi u autu ... dakle upalili ste hladan auto i sve se vrti i klokoce i vasa vodena pumpa vrti vodu i usisava ju u svoj centar iz povratne cjevi i izbacuje ju na rubove u blok motora iz bloka motora voda ide kroz blok motora od pumpe prema drugom kraju i pocinje se dizati gore prema glavi i to na onoj strani gdje nije pumpa za vodu dakle dosla voda u glavu i tu uzela toplinu od toplih cilindara i nastavila se kretati po duzini glave od cetvrtog prema prvom cilindru i te oce izaci van preko termostata ali on je aatvorenjer voda nisj psotigla temperaturu od 70 stepeni celzijusa na kojojo se termostat pocne otvarati ...i sta sad sa tom mlakom vodom. mora nekamo izaci a kamo ... e na to bajpas crijeva koje je smjesteno iza masine i koje nevidite od bloka motora ono je izmedju bloka motora i plenum komore ... a sluzi upravo zato da dok se motor ne ugrije dovoljno da se termostat otvori da voda ima gdje cirkulirati... e to gumeno crijevo bajpas je spojeno na povratnu plasticnu cjev koja je iza motora i ulazi u centar vodene pumpe pomocu savijenog gumenog crijeva u slovo z. dakle topla voda iz glave motora se gumenim bajpasom vraca u povratnu cjev koja ulazi u centar pumpe i ponovo se tako voda iz glave vraca u pumpu koj atu istu vidu opet tjera kroz blok motora pa gore u glavu pa opet van na bajpas i sve tako dok se konacno termostar ne otvori dovoljno jako da pusti tu vodu da cirklulira kroz hladnjak... kako se voda hladi termostat se zatvaa i koci prolaz u hladnjak i tjelra vodu kroz bajpas ,.k ad se voda ugrije otvori se termostat i oet pusti vodu kroz hladnjak i tako taj termostat neprestano oplese u glavi bloka motora cas pustajuciu vodu kroz hladnjag cas ju nedovoljno vrucu tjera nazad kroz bajpas ... al sve ovo ne objasnjava buckanje jer buckanje je povezaano sa mjehuricima pare ... dakle treba se znati da ni termostat ni bajpas criejvo nisu izvedeni na najvisem djelu glave motora i da se u tom najvisem djelu moze zadravati stvorena para koja moze nastati uzljed toga sto se sistem hladjenja u samo mo startu nije pravilno napunio vodom. naime najvisa tocka cirkulacije vbode u glavi motora na takumi je zapravo criejvo koje vodi vrelu vodu iz glave u usisnoi grlo na plenum komori . tu voda zagrijeva trotle iliusisno grlo da bi se tu zagrije4ao zrak pri ulazu u komoru pri startanju hladnog auta. tu voda prolazi i odlazi u ekspanzionu posudu sa tankim crijevom... ee to crijevo sluzi za odovod kako vode tako i pare ili mjehurica nastali isparavanjem vode u glavi... e to je uzrok buckanja ... da bi buckanje prestalo treba se omoguciti izlazak svog zraka iz glave motora to jest nesmije se dozvoliti da vam ekspanziona posuda ostane prazne iz bilo kog razloga ...ta posuda mora uvijek biti vise odpola puna. jwer vidite kad je auto topal voda se rasirila a kad se voda ohladi skupi se i povuce nesto vode iz te ekspanzione posude nazad u motor ed sad ako vam je posuda prazna nece imati povuc vodu nego zrak i tako ce napusniti glavu opet zrakom . pri iducem startanu motora u glavi ce opet biti zraka i imati ce te opet buckanje. da kazem i ovo na toj cjevi koja ide u vodenu pumpu nalaze se tri rupe. jedna je za taj bajpas iz glave motora druga je za povrat vode iz ekpanzione posude u pumpu u bloku motora a treca je povrat hladne vode iz grijaca kabine dakle tri povrata hladniej vode imamo na toj povratnoj cjevi kopaj je jedan col debela stim da sama ta cjev ide sa dna hladnjaka u pumpu za vodu ... i tu curkulira voda samo kad je termostat otvoren ako niej tu voda stoji a cjev samo prikuoplja ove tri vode povrat grijanja kabine povrat iz ekspanzione i povrat tople vode iz glave u tjelo motora... eto sad ste culi stoje to sa buckanjem...
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

TACUMA 2.0 KOMPJUTER I RASHLADNA TEKUĆINA Empty
PočaljiNaslov: i jos da kazem i ovaj detalj    TACUMA 2.0 KOMPJUTER I RASHLADNA TEKUĆINA EmptyPet Avg 12 2016, 16:56

zaboravih reci i to da se para iz kuhane vode izlucuje sama sto je voda svjezija pare je vise pa tako proizlazi da ce te paru uvijek imati al sve manje i manje jer u svakoj vodi imate kisika koji isparava pri zagrijavanju vode ' dakle dok taj kisik ne izadje kuhanjem vode u motoru uviek ce te imati njega u glavi motora . a ako vam sistem negdje neprimjetno curi pa morate stalno jednom nedeljno doljevati svjezu vodu to znaci da ce te doliti i svjezi kisik u sistem heheheh dakle ako vam sistem negdi laganice curi uvijek ce te imati i buckanje .. jer morate doljevati svjezu vodu koja ima u sebi puno kisika... kad se voda dobrano skuha pa kisik iz nje nepravi vise toliko pare.... dakle buckanje u sistemu moze biti znak curenja sistema...
Nazad na vrh Ići dole
nenadrezzo
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 17.12.2014

TACUMA 2.0 KOMPJUTER I RASHLADNA TEKUĆINA Empty
PočaljiNaslov: pozdrav kruno !   TACUMA 2.0 KOMPJUTER I RASHLADNA TEKUĆINA EmptyPet Avg 12 2016, 18:39

hvala kruno na iscrpnom i opširno elaboriranom odgovoru ! bućkanje je sad skroz slabo i to tek na jako visokim okretajima,ekspanziona posuda je puna preko crte i ne gubi vodu,tako da se ova tvoja teorija kod mene pokazala točnom.

srdačan pozdrav i još jednom hvala na odgovoru i trudu
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

TACUMA 2.0 KOMPJUTER I RASHLADNA TEKUĆINA Empty
PočaljiNaslov: Re: TACUMA 2.0 KOMPJUTER I RASHLADNA TEKUĆINA   TACUMA 2.0 KOMPJUTER I RASHLADNA TEKUĆINA EmptySub Avg 13 2016, 02:09

Heheheh prijatelju drago mi je da si zadovoljan odgovorom al moram ti napomeniti da to nije teorija nego praksa. jer u zadnjih pet godina sam popravio vise kola nego sto imas prstiju na sebi pa sam stekao neka saznanja koja samo korisnici vizila nemogu uociti. I ovo sto ja pisem neces naci u knjigama jer tu ima stvari koje auto industrija a pogotovo automehanicari ne zeli da obicni ljudi znaju. Tu sam novi pa jos o tome nisam pisao al sve sto napisem je iskustveno provjerena istina. Hvala i tebi na javljanju i pozdrav svima
Nazad na vrh Ići dole
nenadrezzo
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 17.12.2014

TACUMA 2.0 KOMPJUTER I RASHLADNA TEKUĆINA Empty
PočaljiNaslov: bućkanje   TACUMA 2.0 KOMPJUTER I RASHLADNA TEKUĆINA EmptyČet Sep 01 2016, 16:03

pozdrav svima !
riješio problem bućkanja.prije neki dan mi procuri ekspanziona posuda,pukla je i kad je pritisak u sistemu visok tj. kad je auto vruć tekućina je curila.već dugo vremena sam ja osjetio smrad antifriza ali nikako da vidim gdje curi.na kraju cijele priče kupim novu ekspanzionu posudu,promjenim i nema više ni curenja ni bućkanja jer ova nova ima drugačiji raspored komora i više se ne čuje bućkanje tijekom vožnje i visokih okretaja.
srdačan pozdrav svima !
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





TACUMA 2.0 KOMPJUTER I RASHLADNA TEKUĆINA Empty
PočaljiNaslov: Re: TACUMA 2.0 KOMPJUTER I RASHLADNA TEKUĆINA   TACUMA 2.0 KOMPJUTER I RASHLADNA TEKUĆINA Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
TACUMA 2.0 KOMPJUTER I RASHLADNA TEKUĆINA
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Rashladna tecnost
» KAPLJE RASHLADNA TECNOST
» Rashladna tecnost i u bloku motora?
» tacuma 1.8
» Tacuma 1.6

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Tacuma-
Skoči na: