Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Brava za startovanje motora

Ići dole 
+2
ivan85_zmaj
Miljevic Dragan
6 posters
AutorPoruka
Miljevic Dragan
Početnik
Početnik



Broj poruka : 13
Datum upisa : 15.12.2010

brava - Brava za startovanje motora Empty
PočaljiNaslov: Brava za startovanje motora   brava - Brava za startovanje motora EmptyNed Jan 02 2011, 11:39

Da li se nekom dešavalo da gurne ključ u bravu za startovanje motora i ne može da okrene ključ!
Normalno sam vozio auto, ugasio ga i kad sam posle došao da ga opet upalim, gurnem ključ i ni makac, neće da se okrene!!!
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

brava - Brava za startovanje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Brava za startovanje motora   brava - Brava za startovanje motora EmptyNed Jan 02 2011, 11:59

Jeste... naprskaj u bravu WD-40 sprej i problem resen...
Malo ti je brava zaribala, ali sprej to resava. Kad vadis kljuc iz brave trebas da cujes kako kad izvadis kljuc skljocne u bravi... ako se to ne desi, ako nema tog skljoc, onda kad gurnes kljuc nazada neces moci da ga okrenes.

Samo naprskaj bravu sa WD-40 i nemas problema!
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

brava - Brava za startovanje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Brava za startovanje motora   brava - Brava za startovanje motora EmptyNed Jan 02 2011, 17:36

prijatelju da ti nije zakljuican volan mozda Question on neda da se pomeri kljuc u bravi ako ga malo ne pomeris glavom u zid
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

brava - Brava za startovanje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Brava za startovanje motora   brava - Brava za startovanje motora EmptyPon Jan 03 2011, 05:47

e zmaju dobar si nije mi se nikad to desavalo to sa bravicom mozda i jeste tako pitam se moze li we-de da sredi stvar kad zastopa i neke druge rupe bravo orle pa nije valjda covek u tolikom ne znanju da mu se zakljuca volan moguce je i to ali ne mogu da verujem cheers
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

brava - Brava za startovanje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Brava za startovanje motora   brava - Brava za startovanje motora EmptyPon Jan 03 2011, 09:30

E za druge rupe, postoje druga sredstva za podmazivanje... Laughing
Kod mene je to bio slucaj, u pocetku bas, kad sam kupio auto. Normalno je radila brava, otiso kod cure i posle kad sam krenuo kuci brava nije htela da okrene. Sat vremena sam se ja mucio da je okrenem, al bez uspeha (nije bio zakljucan volan! Smile ) I nisam nikako uspevao i onda pozovem jednog kljucara, koji ima radnju, pravi kljuceve, znao oko svih brava i ja coveka molio da dodje do parkinga gde sam bio da mi pomogne oko brave i objasnim mu problem, i on mi je tad rekao da u bravu poprskam wd-40 i to je to...
Medjutim, na neke jedvite jade, uspeo sam da okrenem kljuc i posle sam cuo od drugih bas to da kad izvlacis kljuc iz brave da mora da se cuje da skljocne, to je neki jezicak u bravi koj treba da izadje. Ako se to ne cuje kad izvadis kljuc znaj da ti je brava zaglavljena i da neces moci da okrenes kljuc.
Kroz dan dva, sam posle kupio wd-40 naspricao ga i od tad vise mesecima nisam imao taj problem.

Tako da eto... to sa bravom znam iz licno i vrlo neprijatnog iskustva.
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

brava - Brava za startovanje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Brava za startovanje motora   brava - Brava za startovanje motora EmptyPon Jan 03 2011, 09:43

joca ::
orle pa nije valjda da mu se zakljuca volan moguce je i to ali ne mogu da verujem cheers
pa treba krenuti od najvece gluposti , mada i ja sumnjam , al' mi ne pije vodu da se tako cesto brave zaglavljuju , to su relativno mlada vozila da bi im se to desavalo cesto , videcemo kad se javi ponovo sta je bilo voznja
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

brava - Brava za startovanje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Brava za startovanje motora   brava - Brava za startovanje motora EmptyPon Jan 03 2011, 20:10

meni se to ponekad desi kao nece odma da okrene ali iz drugog pokusaja okrene
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

brava - Brava za startovanje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Brava za startovanje motora   brava - Brava za startovanje motora EmptyPon Jan 03 2011, 21:15

Treba povesti racuna da li je volan zakljucan. U slucaju da nije, onda je do brave...
Nazad na vrh Ići dole
Miljevic Dragan
Početnik
Početnik



Broj poruka : 13
Datum upisa : 15.12.2010

brava - Brava za startovanje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Brava za startovanje motora   brava - Brava za startovanje motora EmptyUto Jan 04 2011, 08:32

Hvala puno, naprskao sam WD sprejom i sad je sve u redu!
A što se tiče zaključavanja volana, koga god sam pitao za savet svi su rekli : a da li ti se zaključao volan? Very Happy
Pa je li sad to u redu, treba li ipak otići kod majstora da pogleda bravu?
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

brava - Brava za startovanje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Brava za startovanje motora   brava - Brava za startovanje motora EmptyUto Jan 04 2011, 09:16

Ma jok to je sad OK... nema potrebe nista... meni je proslo vise od godinu dana od tada i ni jednom me vise nije zezala... Sad sam i ja skoro zbog zime sa WD naprskao sve brave, pa i tu za startovanje...
Cisto radi reda, radi odrzavanja...
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 42
Lokacija : Beograd-Dobanovci

brava - Brava za startovanje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Brava za startovanje motora   brava - Brava za startovanje motora EmptyČet Jan 06 2011, 15:53

Kod mene se desava da kljuc tesko ulazi u bravu, ali to je zato sto se pojeo malo na vrhu. Bio kod Ristica u Zemunu da sredi to, samo je izbrusio malo i neko vreme je radio bolje. Posle se opet pojavilo i oseca se kada se predje prstom po kljucu da je hrapav.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





brava - Brava za startovanje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Brava za startovanje motora   brava - Brava za startovanje motora Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Brava za startovanje motora
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Tacuma startovanje
» gde su najpovoljniji polovni delovi za nubiru?
» Centralna brava
» centralna brava
» Brava na vratima

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: