Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Nexia benzinska pumpa pomoc!!!

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
kostavr
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 22.04.2015

Nexia benzinska pumpa pomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Nexia benzinska pumpa pomoc!!!   Nexia benzinska pumpa pomoc!!! EmptySre Apr 22 2015, 23:25

Imam sledeci problem ne startuje mi benzinska pumpa,medjutim ispitao sam je i ustanovio da je ona OK.Elem problem je sto nema struje na konektoru koji se ubada na pumpu.Proverio sam osigurac benzinske pumpe on je Ok i struja koja protice kroz njega dolazi na rele.ali mi na samom releju nije jasno sto npr.30 nije stalni napon, 85 nije masa na releju i ostale brojke mi se ne uklapaju po standaru kad ispitam glinaricom pri datom kontaktu.kao da je pomesano a inace nije nista cackano.Pa ako neko ima iskustva nek pomogne cisto da mi malo pojasni oko ovog releja sa 5 izvoda gde i kako dolazi napon,masa a gde odlazi prema potrosacu odnosno pumpi?Unapred hvala!
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Nexia benzinska pumpa pomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia benzinska pumpa pomoc!!!   Nexia benzinska pumpa pomoc!!! EmptyČet Apr 23 2015, 04:44

Na kontaktima 86 i 87 trebas imati +12V preko osiguraca br 7.
Kontakt 85 ide na ECU koji pali pumpu i tu treba da bude 0V kad das kontakt ( sve mjereno prema sasiji).
Ako je sve u redu na kontaktu broj 30 se pojavi +12V. Odatle ide na pumpu.
Ako treba jos pomoci javi se da ti posaljem semu el. inst. za nexiu.
Nazad na vrh Ići dole
kostavr
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 22.04.2015

Nexia benzinska pumpa pomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia benzinska pumpa pomoc!!!   Nexia benzinska pumpa pomoc!!! EmptyČet Apr 23 2015, 09:24

hvala puno danas cu probati da vidim sta se desava pa se javljam ako negde zapne!
Nazad na vrh Ići dole
kostavr
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 22.04.2015

Nexia benzinska pumpa pomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia benzinska pumpa pomoc!!!   Nexia benzinska pumpa pomoc!!! EmptyČet Apr 23 2015, 14:43

Uspeo sam da uz Vasu pomoc osposobim pumpu bio je zalepio relej sada pri kontaktu pumpa radi i pod pritiskom nabija benzin u motorni prostor,medjutim nece da upali.Da dodam da mi auto radi na plin.Sta bi moglo sledece da zeza.Na cemu najvise da obratim paznju?Da li da skinem dizne i odnesem negde da mi ih ociste u ultrazvucnoj kadici.Ako neko ima nekih predloga nek pomogne.Unapred hvala.
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Nexia benzinska pumpa pomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia benzinska pumpa pomoc!!!   Nexia benzinska pumpa pomoc!!! EmptyČet Apr 23 2015, 18:03

Tesko da sve dizne zapeknu toliko da ne moze upaliti.
Prije je nesto sa pump[om i pritiskom benzina.
Ili je zapekao regiulator p[ritiska benzina.
Probaj nekako da ocijenis pritisak u railu.
Treba biti oko 3 atm.
Kad ugasis kontakt i skines crijevo sa raila treba fino da prsne goprivo.
Nazad na vrh Ići dole
kostavr
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 22.04.2015

Nexia benzinska pumpa pomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia benzinska pumpa pomoc!!!   Nexia benzinska pumpa pomoc!!! EmptyUto Maj 19 2015, 16:19

Uzeo sam nov regulator medjutim nikako da upali.Kad zavrtim kljuc pumpa kao da krene da sabija benzin ka grani medjutim ne odradi onako kako valja.Tek pokusa da nabije pritisak kad verglam i cujem je da radi.Medjutim od paljenja nista.Pritisak stvara ali mi se cini da je nedovoljan,jer prstom mogu da zadrzim pritisak koji stvara pumpa prilikom verglanja i to na samom crevu koje izlazi iz nje.Da li da menjam pumpu?
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Nexia benzinska pumpa pomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia benzinska pumpa pomoc!!!   Nexia benzinska pumpa pomoc!!! EmptyUto Maj 19 2015, 18:44

Ta pumpa treba da nabije prekoo 4 atmosfere pritiska kada zatvoris odlaz.
4 Atm je moguce zadrzati prstom jer je 1 Atm = 1kg/cm2.
Crijevo je tanko recimoo fi 8mm, ili presjeka 0.5 cm2.
Pr 4 Atm sila koja djeluje na prst je nekih 2 kg ( 20 N)
sto se moze zadrzati.
Stavi manometar pa mjeri.
Pored pritiska pumpa treba da iima i protok kojii iznosi oko ,23 litra/15 sec.
Mjeri i to prije promjene pumpe da ne bude skupih razocarenja.
Nazad na vrh Ići dole
kostavr
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 22.04.2015

Nexia benzinska pumpa pomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia benzinska pumpa pomoc!!!   Nexia benzinska pumpa pomoc!!! EmptyNed Maj 31 2015, 12:28

pumpa ispitana majstor rece da je sve ok sa pumpom,pa je stavljao automobil na neki uredjaj kod njega i povezao auto sa tom njegovom pumpom koja se nalazi na uredjau.Probao i opet nece da upali na benzin.Dok na plin pali bez problema.Primetio sam da kad dam kontakt pumpa ne vrti odmah kao kod ostalih automobila i da stane kad nabije pritisak i gorivo.Vec kad pocnem da verglam tek tada pocne da nabija benzin.Drugo cini mi se da se dizne benzinske ne cuju prilikom rada motora na plin i ako nisu iskljucene.A ima napona na njima kad ispitam glinericom?Sta li moze tu da zeza nije mi jasno.
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Nexia benzinska pumpa pomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia benzinska pumpa pomoc!!!   Nexia benzinska pumpa pomoc!!! EmptyNed Maj 31 2015, 21:24

Na dizne bi trebao doci stalni +, a minus prekida ecu.
Posto imas plin plinski komp kontrolise rad benzinskih dizni.
ja tipujem da ti plinski komp ne dopusti paljenje benzinskih dizni.
Nazad na vrh Ići dole
kostavr
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 22.04.2015

Nexia benzinska pumpa pomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia benzinska pumpa pomoc!!!   Nexia benzinska pumpa pomoc!!! EmptyPon Jun 01 2015, 19:49

Kod mene je ubacen venturi sistem tako da nema plinskog kompijutera.Ja jednostavno iskljucim na osiguracu plin posto mi prekidac ne funkcionise i onda vergla i verglamm i verglam sve dok se akumulator ne isprazni a da upali nema sanse.Znaci dizne proverene i ociscenje u ultrazvucnoj,pumpa takodje ispitana,zamenjen benzinski filter kao i regulator pritiska goriva.Medjutim opet ista stvar.Kad glinericom izmerim na prikljucima dizni tu struja dolazi i ima je konstantno.Prilikom verglanja glinerica treperi.Ali mi se cini da dizne uopste ne kuckaju.Ne znam nisam pametan.
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Nexia benzinska pumpa pomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia benzinska pumpa pomoc!!!   Nexia benzinska pumpa pomoc!!! EmptyUto Jun 02 2015, 05:06

Aha,
a kako se do kvara, prebacivalo plin/benzina?
Generalno postoje tri mogucnosti. 
1. Emulator dizni, tj jedan relej koji otkaci dizne sa ECU i
istovremeno na ECU zakaci neki otpor ( da se ne bi bunio ECU)
2. Ugasi se benzinska pumpa a dizne se ostave da "mlate praznu slamu".
3. Ostavi se i pumpa i benz dizne da rade, a na dovod goriva ( izmedju pumpe i raila) se stavi elektricni ventil.

Iako ce sva tri nacina da rade, samo jedan od njih ce raditi dugo, dok ce ostala dva da naprave havariju vrlo  brzo
( sve gljive su jestive - neke vise puta neke jednom).
Trebao bi nam reci kako je to izveo tvoj majstor koji je ugradjivao plin.
Nazad na vrh Ići dole
kostavr
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 22.04.2015

Nexia benzinska pumpa pomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia benzinska pumpa pomoc!!!   Nexia benzinska pumpa pomoc!!! EmptyUto Jun 02 2015, 10:30

Ja sam taj auto skoro kupio i radio je smao na plin.Pa evo kako su uradili,odnosno sta je bilo kad sam ja to pogledao.Pumpa iskljucena dizne iskljucene,povadjeni kablovi.Prekidac prespojen da radi samo u polozaju plin.U plinskoj instalaciji postoji smao jedna plinski ventil benzinskog nema.Pumpu i dizne su prekinuli vadjenjem kablova.Nema nikakvog releja gledao sam i pretrazio sve zivo u nadi da cu naci rele koji gasi dizne eventualno pumpu,medjutim nista.Iskljucim ja plin na osiguracu sredim sve dizne ocistim u ultrazvucnoj,ispitam pumpu,zamenim regulator pritiska,benzinski filter i da upali nema sanse.Evo mucim muku vec duze vreme.A i kad u radu na plin prikacim pumpu i dizne.Benzin dodje u rampu i ima pritiska medjutim ne ide kroz dizne u blok nego kroz preliv na regulatoru se vraca u rezervoar.Ne znam stvarno nisma pametan.
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Nexia benzinska pumpa pomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia benzinska pumpa pomoc!!!   Nexia benzinska pumpa pomoc!!! EmptyUto Jun 02 2015, 15:32

Sta da ti kazem nego da ti ocito ne rade B dizne.
Ozicenje je jednostavno, sve 4 dizne su u paraleli.
+ ide preko osiguraca br 7 na dizne, sa dizni ide na UCU na kontakte C11 i C10.
Nema puno matematike, jedino da ti je spaljen ECU ne znam drugo sta moze biti.
Nazad na vrh Ići dole
kostavr
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 22.04.2015

Nexia benzinska pumpa pomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia benzinska pumpa pomoc!!!   Nexia benzinska pumpa pomoc!!! EmptyUto Jun 02 2015, 15:45

To sto se tice instalacije shvatam samo da pitam jos ovo.Recite mi gde je kod Nexia smesten ECU u kom delu?I da li postoji mogucnost da zeza senzor polozaja radilice?
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Nexia benzinska pumpa pomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia benzinska pumpa pomoc!!!   Nexia benzinska pumpa pomoc!!! EmptyUto Jun 02 2015, 17:59

Nexia nema senzor polozaja radilice.
Postoji senzor na bregastoj.
Ako bi taj senzor zezao izostajalo bi varnica na svjecicama, pa onda ni plin ne bi radio.
ECU se nalazi pored nogu suvozaca na unutrasnjem blatobranu tj na stoku vrata.
Nazad na vrh Ići dole
kostavr
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 22.04.2015

Nexia benzinska pumpa pomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia benzinska pumpa pomoc!!!   Nexia benzinska pumpa pomoc!!! EmptyČet Jun 04 2015, 22:21

Bio sam kod jednog obliznjeg elektricara i on mi kaze da treba da proverim komutator.Jer on salje navodno el.impuls diznama.Da li znate gde se on nalazi kod neksie i ima li nacin za proveru istog.
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Nexia benzinska pumpa pomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia benzinska pumpa pomoc!!!   Nexia benzinska pumpa pomoc!!! EmptyPet Jun 05 2015, 04:59

Komutator je u razvodniku paljenja, ali kao sto ti rekoh on upravlja i bobinom.
Stoga, ako on nije dobar izostace i varnica na svjecicama.
Nazad na vrh Ići dole
kostavr
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 22.04.2015

Nexia benzinska pumpa pomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia benzinska pumpa pomoc!!!   Nexia benzinska pumpa pomoc!!! EmptyUto Feb 23 2016, 12:47

Vracam se nakon duzeg vremena jer problem nisam resio jos uvek.Auto mi i dalje ne radi na benzin samo na plin pa sumnjam i na imobilajzer.Jel mi deluje kao da je neko pre mene zamenio kljuc.Da li postoji verovatnoca da nece da upali na benzin ako mu nije u redu imobilajzer?
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

Nexia benzinska pumpa pomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia benzinska pumpa pomoc!!!   Nexia benzinska pumpa pomoc!!! EmptyUto Feb 23 2016, 23:56

Postoji. Ali to mozes da ispitas. Prvo kad das kontakt koliko dugo se cuje pumpa da odradi a drugo proveri signal na diznama. Bobina ima struju i ako nema immo.
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

Nexia benzinska pumpa pomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia benzinska pumpa pomoc!!!   Nexia benzinska pumpa pomoc!!! EmptyUto Feb 23 2016, 23:59

Da nisi nesto pomesao? Nexia ima senzor radilice a nema senzor bregaste. Malo si se zbunio...
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Nexia benzinska pumpa pomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia benzinska pumpa pomoc!!!   Nexia benzinska pumpa pomoc!!! EmptySre Feb 24 2016, 06:09

Daki,
rijetko i neredovno gledas PM.
Jos redje odgovaras.
Mozda je to senzor radilice ali se nalazi na bregastoj u razvodniku paljenja 100%.
Na radilici nema senzora definitivno.
Nazad na vrh Ići dole
kostavr
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 22.04.2015

Nexia benzinska pumpa pomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia benzinska pumpa pomoc!!!   Nexia benzinska pumpa pomoc!!! EmptyČet Feb 25 2016, 13:41

Kad dam kontakt pumpa se cuje veoma kratko i nekako da kazem cudno ne uobicajeno.Reci mi kako da proverim impuls na diznama.Ja sam proveravao dobijam struju na svim diznama medjutim ne znam kako da ispitam tacno sto se tice tog impulsa?Vozio sam auto kod milion majstora i niko nije uspeo da ga osposobi,jedni mi kazu da on ima jos jedan razunar na vozacevoj strani i da to ima veze.Jedni kazu komutator,drugi kazu ECU.Znaci moje pitanje je ako nije u redu imobilajzer kako i na koji nacin to sa sigurnoscu mogu da utvrdim.Unapred hvala.
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

Nexia benzinska pumpa pomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia benzinska pumpa pomoc!!!   Nexia benzinska pumpa pomoc!!! EmptyPet Feb 26 2016, 01:23

Ako ti se pumpa cuje na kratko npr sekundu onda nesto nije u redu sa kodom. E sad da li je kljuc, citac koda, immo ili ecu treba se proveriti. Kad das kontakt na diznama treba da imas konstantno +12v a masu kao signal dobijas na verglanju. Najbolje da uzmes neku led diodu da nabodes na dzeku dizne i da gledas da li baca. Komutator ima veze sa strujom na kablovima svecica a ne sa pumpom i diznama.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nexia benzinska pumpa pomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia benzinska pumpa pomoc!!!   Nexia benzinska pumpa pomoc!!! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Nexia benzinska pumpa pomoc!!!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Pomoc.Crkla benzinska potapajuca pumpa
» Nexia pumpa gooriva
» PUMPA za GORIVO Daewoo Nubira
» pumpa za gorivo?
» Pumpa za gorivo

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: