Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu

Ići dole 
+4
Markonije23
Oggy
GTX
alkatraz1
8 posters
AutorPoruka
alkatraz1
Početnik
Početnik



Broj poruka : 37
Datum upisa : 03.07.2012

espero - Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu Empty
PočaljiNaslov: Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu   espero - Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu EmptyPon Okt 27 2014, 18:05

E evo jedno pitanje za razmisljanje:Zasto je espero hladan kao spricer?

Elem,dok je bilo ljeta,termostat zakovao na otvoreno.Doslo hladnije vrijeme,temperatura pala,a posto imam plin u autu,isti se gasi kad temp. padne ispod.Dakle odem ja u servis i zamjenim termostat,auto u leru digne temperaturu,ok.Ali krenem ja kuci,otvoreni put,a on opet ladan ko spricer.Da li je opet do termostata (NOV) ili nesto drugo?Ako neko ima ideju ili blizu servis ili majstora koji zna o daewoo esperu,nek priupita,pa nek prosvijetli ovde.Pozz forumasima!
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

espero - Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu Empty
PočaljiNaslov: Re: Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu   espero - Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu EmptyPon Okt 27 2014, 18:31

Neispravan termostat.Inace,tesko ces naci termostat koji ce se ponasati identicno kao originalni.Naravno,zamenski ce isto odrzavati temperaturu motora u granicama normale,ali ni sa jednim kazaljka nece biti "zakucana" u sredini skale kao sa originalnim.
Nazad na vrh Ići dole
alkatraz1
Početnik
Početnik



Broj poruka : 37
Datum upisa : 03.07.2012

espero - Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu Empty
PočaljiNaslov: Re: Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu   espero - Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu EmptyPon Okt 27 2014, 23:00

Malo sam eksperimentisao veceras,s obzirom da do jutra ne mogu majstoru na reklamaciju.Ohladilo se auto fino,ja upalim i nakon par minuta toplo crijevo posle termostata,dakle voda kruzi kao da ga nema.Skinem ja termostat i u serpu,dva tri puta,on radi svaki put isto.Ja ponovo u kuciste,al voda opet kruzi.Stavim stari termostat u serpu,malo ga ocistio od kamenca,on radi.Ja u kuciste,voda opet kruzi.Jedini zakljucak je da izgleda kuciste nije u redu,mada koliko sam mogao viditi,izgleda ok,al nesto ne dihtuje.

Slazem se da je aman pa nemoguce naci termostat koji ce biti identican orginalnom,al da bas nikako ne drzi sistem,to vec nisu cista posla.
Nazad na vrh Ići dole
Oggy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 40
Datum upisa : 18.06.2010

espero - Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu Empty
PočaljiNaslov: Re: Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu   espero - Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu EmptySre Nov 12 2014, 10:11

Da niste obrnuli nesto naopacke? Jel majstor nesto skidao creva...da nije obrnuo nesto. Ako je sve negativno onda jedino kuciste ne valja tj. neki zid je probio...
Nazad na vrh Ići dole
alkatraz1
Početnik
Početnik



Broj poruka : 37
Datum upisa : 03.07.2012

espero - Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu Empty
PočaljiNaslov: Re: Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu   espero - Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu EmptySre Nov 12 2014, 17:22

E ovo bas postaje trik pitanje i problem.

Dakle zamenjen je termostat vise puta,par puta samo ulozak termostata,a onda i kuciste sa termostatom orginal daewoo.Sansa da svaki od termostata ne bude ispravan,a nov, je bas mala.Tako da mi ostaje traziti nesto drugo.Posto sam ja osudjen da nema majstora,osim onih koji drze cekic u jednoj a pajser u drugoj ruci i kazu ,ma ovo ti je ko kadet,neka neko od forumasa priupita svog majstora.

Evo dijagnostike,vozim sa termostatom,temperatura pada ispod 55 C,vozim bez termostata,auto samo sto ne prokuva.
Ovo ne da nije logicno,nego nema veze sa pamecu,ili su mali zuti smislili nesto sto mi ne znamo.

Ja se nadam da je motor jos uvjek u perfektnom stanju,s obzirom da sam ga testirao na ove enormne temperature.Orjentisuci se prema kazaljci na instrument tabli,temperatura bi trebala biti oko 95 C,dalje je ne dize,ali je vrlo tesko obara,ventilator znatno duze radi.Ovo se desilo nekih 5-10 minuta,gradske voznje,stao sam dva puta na raskrsnici.Inace na autoputu je drzao temperaturu oko 65-75 C,bez termostata,sa kartonom na hladnjaku.U istom slucaju sa termostatom i kartonom,temperatura je pala toliko da je auto poceo da pali sve lampice na ins.tbl. kao i da mi dize ler gas,misleci da je hladan.

Eto ljudi,ja stvarno znam puno o esperu,al ovo jos nisam rijesio.Ako neko ima ideju ili ima nekog majstora koji zna o esperu,ne o kadetu Very Happy ,neka prosvjetilo ovdje.
Nazad na vrh Ići dole
Oggy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 40
Datum upisa : 18.06.2010

espero - Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu Empty
PočaljiNaslov: Re: Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu   espero - Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu EmptySre Nov 12 2014, 17:51

U originalnom pitanju nisi spomenuo nijednom da je sve to menjano vise puta. Ocigledno to nije problem iako na prvi pogled izgleda. Kada su i zasto poceli da se javljaju problemi prvi put? Pre nego je letos zakucao termostat jel sve radilo normalno?
Nazad na vrh Ići dole
alkatraz1
Početnik
Početnik



Broj poruka : 37
Datum upisa : 03.07.2012

espero - Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu Empty
PočaljiNaslov: Re: Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu   espero - Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu EmptyČet Nov 13 2014, 11:01

Ovo vise puta menjan termostat je obavljeno unazad dva dana,prije sam logicno mjenjao samo jedan termostat.Prije dok je bio ispravan,sve je bilo u redu,kazaljka temperature na inst.tbl. se kretala sredina i malo ispod sredine.Termostat orginalni je 87c,znaci da je sredina 87-90C.
Sto se tice orginalnog kad je zakucao na otvoreno,tako sam ga vozio dok je bilo ljeta.Temperatura nije bila na radnoj,kad vozim na otvoreno,al recimo da je bila oko 60-70 C,jer je napolju bilo 30 C.Kad je napolju pala temperatura na 7-8 C,u autu je temperatura padala ispod 55 C,mozda da je islo i do 15-20,jer na toj temperaturi saug jos radi,vidi se po obrtajima.To je ono sto sam napisao da u voznji ler motor poludi,senzor temperature salje u kompjuter i ovaj vidi da je auto hladno,iako je u voznji,on podize obrtaje i potrosnju.Cak se zna desiti da mi upali sve lampice na autu,kao kad dam kontakt.Ovih 55 C znam,jer senzor plina na aparatu,iskljucuje plin u autu,kad je temperatura ispod 55C.

Rezime trenutnog stanja:Sa termostatom auto radi "normalno",ali u voznji na otvorenom temperatura drasticno pada,iskljuci rad na plinu,povecana potrosnja.U gradskim uslovima,temperatura je normalna,ne pregrijava auto.
Bez termostata,na otvorenom drzi temperaturu 60-70 C,a u gradskim uslovima auto hoce da prokuva.
Neko ozbiljnije testiranje i voznju bez termostata nisam isprobavao a i necu,zao mi motora,ne bi da rizikujem. Very Happy

Sad je logicno pitanje kako natjerati auto da sa termostatom,na otvorenom drzi temperaturu,a da pritom ne moram da pravim kokosinjac od auta? Very Happy (ovo kokosinjac se odnosi na kartone,plastike i slicno sto blokira dotok vazduha prema hladnjaku,to mi obicno MAJSTOR predlozi)
Nazad na vrh Ići dole
Oggy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 40
Datum upisa : 18.06.2010

espero - Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu Empty
PočaljiNaslov: Re: Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu   espero - Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu EmptyČet Nov 13 2014, 11:17

Pazi, ni sa ni bez termostata tebi auto ne radi normalno, tj. ne ponasa se kako treba. S'obzirom da si i termostat i kuciste menjao iskljucio bi to kao problem posebno kad se sagleda i predhodno tj.rad sa i bez termostata.
Problem je nesto drugo, ali sta?
Znam da je klise, ali nadji dobrog majstora Wink
Nazad na vrh Ići dole
alkatraz1
Početnik
Početnik



Broj poruka : 37
Datum upisa : 03.07.2012

espero - Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu Empty
PočaljiNaslov: Re: Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu   espero - Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu EmptyČet Nov 13 2014, 11:58

Hehehe...to znam i ja,dobar majstor,al to nema kod mene,bar ne majstor koji zna o daewoo autima.Najbolje bi bilo nac neke majstore koji su radili prije u daewoo servisima.Bice red traziti okolo,Bg,NS ili tako nesto sto mi je u krugu od 100-200 km.
Nazad na vrh Ići dole
Markonije23
Početnik
Početnik
Markonije23


Broj poruka : 79
Datum upisa : 06.08.2012
Godina : 44
Lokacija : Beograd

espero - Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu Empty
PočaljiNaslov: Re: Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu   espero - Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu EmptyČet Nov 13 2014, 15:20

Ne znam gde zivis, ali ako si blizu BG-a, majstor Bane kod Plavog mosta bi najverovatnije resio problem. Radio je u Daewoo servisu. Adresa je Korenicka 17, 011/2889014 i 064/1470929. Pozovi i pitaj, imaju i dijagnostiku, prikljucak za Espera sto ja nisam mogao nigde da nadjem u BG-u osim kod njih.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

espero - Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu Empty
PočaljiNaslov: Re: Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu   espero - Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu EmptyČet Nov 13 2014, 17:40

Majstor Bane nije loš ali je univerzalac kao i većina.I ja sam kod njega bio pre 3-4 godine i rešio mi je jedan od problema.Sviđa mi se što je korektan i brate ima svu opremu,mada je to u suštini auto-elektro servis.Pre neki dan sam bio u BEOTEAM-u,kupovao neke sitnice.Čovek mi reče da imaju servis za daewoo vozila pa evo ti broj pa pitaj to ništa ne košta -Novi Beograd 011 414 0364,011 311 0364,069 700 850
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

espero - Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu Empty
PočaljiNaslov: Re: Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu   espero - Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu EmptyČet Nov 13 2014, 18:35

Eto dobio si broj pa pitaj.A da ne zeza  termodavac mozda?
Nazad na vrh Ići dole
Oggy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 40
Datum upisa : 18.06.2010

espero - Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu Empty
PočaljiNaslov: Re: Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu   espero - Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu EmptyČet Nov 13 2014, 18:42

I ja sam pomislio da nisu zice obrnute, ali plin koristi svoj davac, znaci voda je stvarno ispod ~40°c cim ugasi plin...
Nazad na vrh Ići dole
alkatraz1
Početnik
Početnik



Broj poruka : 37
Datum upisa : 03.07.2012

espero - Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu Empty
PočaljiNaslov: Re: Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu   espero - Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu EmptyČet Nov 13 2014, 19:54

Ovo cu svakako da zovem da pitam,sutra,a vjerovatno sledece sedmice sam u Bgu,pa ako treba i da odem.
Ne znam za termodavac,nemam pojma kakvu manifestaciju problema da ocekujem ukoliko je on,osim da daje pogresne podatke,kazaljka ne pokazuje tacno.Ne znam da ima neku drugu ulogu.
A cinjenica je da temperatura pada,jer se plin gasi,a nije senzor plina,jer sam i njega mjenjao,to je ovde jeftino 5-6 KM,pa imam vise novih komada.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

espero - Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu Empty
PočaljiNaslov: Re: Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu   espero - Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu EmptyČet Nov 13 2014, 21:51

Sekvent plin?Pa davac negde je posebno iz 2 a negde u 1.Meri temparaturu vode i djae ti na kazaljku,ako je on nesto zenut i recimo cita pogresnu temparaturu vode salje pogresan signal i zato ga i plin vidi ispod temparature posto ako sam razumeo ti kazes da ti nekad hoce da prokuva a ne pokazuje kako treba.Uostalom ovo je samo predpostavka ne mora da znaci da je tako.
Nazad na vrh Ići dole
alkatraz1
Početnik
Početnik



Broj poruka : 37
Datum upisa : 03.07.2012

espero - Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu Empty
PočaljiNaslov: Re: Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu   espero - Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu EmptyČet Nov 13 2014, 22:09

Da moja je pretpostavka da hoce da prokuva,ali nisam dopustio naravno da se to desi.Nisam siguran da li bi se to i desilo,mozda bi ga i ohladio ventilator,al da ne rizikujem.Uglavnom mislim da kazaljka na ins.tbl. pokazuje pravilno,jer to kod kuvanja,mislim kad dodje do toga,kazaljka je tacno na sredini,ili mozda mm iznad,tad radi ventilator ko lud ...Konkretno tad sam bio u situaciji da simuliram gradsku guzvu,spora voznja i stajanje u koloni...Kad vidim da ventilator jedva obara i odrzava temperaturu,opalim po gasu na otvoreno i strujajuci zrak izregulise stvar,ventilator se ugasi,a kazaljka padne na recimo 1/4 ili sredina izmedju pocetne bijele i sredine pokazivaca na tabli.Ovo je slucaj bez termostata.

Sto se tice plina,sekvent je i neovisno radi od kompjutera motora,manje vise.Na isparivacu plina je senzor temperature vode u plinskaom aparatu,koji je podesen na 55 C,ta temperatura zna da varira +- 5-10C zavisno od samog senzora,ali se dodatno provjeri rukom kad su crijeva vode dovoljno topla,na tu temperaturu podesimo da pali plin.Samim tim kad padne ta temperatura,on se gasi automatski.Recimo,ja mogu da podesim plin da radi na 30C,u tom slucaju znatno duze radi na plinu u toku voznje,ali prije ili kasnije ugasi plin,zavisno koliko brzo i dugo vozim na otvorenom.Ovo je sa termostatom.Bez termostata sa podesenemo temperaturom plina na 30C,mogu da vozim bez problema,ne gasi plin,ali tu rizikujem dva faktora,plinski aparat u nekim hladnijim danima i motor,u slucaju da se pregrije u guzvi.
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

espero - Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu Empty
PočaljiNaslov: Re: Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu   espero - Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu EmptyPet Nov 14 2014, 06:02

Malo su mi cudni simptomi.
Ili imas mnogo vazduha u sistemu ili problem sa necim drugim.
Ali, ne znam za konkretan model, medjutim postoji univerzalni termostat, koji moze da se nabaci na 99% automobila.
U originalu ga je koristio reno 4 i termostat ja na crijevu.
Ja bih probao.
Nazad na vrh Ići dole
ML19
Početnik
Početnik
ML19


Broj poruka : 92
Datum upisa : 04.11.2016
Godina : 28
Lokacija : SRB

espero - Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu Empty
PočaljiNaslov: Re: Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu   espero - Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu EmptyPet Nov 04 2016, 21:26

Kod mene na autu su bila vise faktora: Neispravan poklopac posude - Stavljen nov, pukla plastika na hladnjaku bas kod slivne cevi - Reseno tecnim metalom , al i ja kad dodje hladno vreme stavljam karton ispred hladnjaka na polovini na onoj strani gde nije ventilator, tu je u pitanju bar ja mislim opruga na termostatu! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





espero - Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu Empty
PočaljiNaslov: Re: Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu   espero - Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Espero 1.8 i hladan start
» kazaljka za temperaturu
» motor dize temperaturu
» Hladan motor
» Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g.

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nexia & Espero-
Skoči na: