Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 obtomer??????

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
miljko3
Početnik
Početnik
miljko3


Broj poruka : 7
Datum upisa : 21.08.2012

senzor - obtomer?????? Empty
PočaljiNaslov: obtomer??????   senzor - obtomer?????? EmptyČet Okt 09 2014, 22:08

Dragi vlasnici leganze, imam jedan problem koji me par dana muci. Naime, da predjem na stvar, obrtomer na leganzi je iznenada zatajio, i stoji na nuli konstantno. Osim toga i brzinomer je poceo da pravi probleme, nekada radi nekada ne, obicno izgasim auto i odmah upalim i on proradi. Da li neko ima slicna iskustva o tome?
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

senzor - obtomer?????? Empty
PočaljiNaslov: Re: obtomer??????   senzor - obtomer?????? EmptyPet Okt 10 2014, 22:08

Ne znam za lenacu ali za brzinometar obicno zeza dzek na menjacu to elektricari sredjuju za 200-300 kinti
Nazad na vrh Ići dole
Trbic
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 01.06.2014

senzor - obtomer?????? Empty
PočaljiNaslov: Re: obtomer??????   senzor - obtomer?????? EmptyUto Okt 14 2014, 05:38

miljko3 ::
Dragi vlasnici leganze, imam jedan problem koji me par dana muci. Naime, da predjem na stvar, obrtomer na leganzi je iznenada zatajio, i stoji na nuli konstantno. Osim toga i brzinomer je poceo da pravi probleme, nekada radi nekada ne, obicno izgasim auto i odmah upalim i on proradi. Da li neko ima slicna iskustva o tome?
Ja imam isti taj problem, ali kog god elektricara sam pitao trazio je oko 2000 da to sredi -.-
Nazad na vrh Ići dole
miljko3
Početnik
Početnik
miljko3


Broj poruka : 7
Datum upisa : 21.08.2012

senzor - obtomer?????? Empty
PočaljiNaslov: Re: obtomer??????   senzor - obtomer?????? EmptyUto Okt 14 2014, 17:50

Trbic ::
miljko3 ::
Dragi vlasnici leganze, imam jedan problem koji me par dana muci. Naime, da predjem na stvar, obrtomer na leganzi je iznenada zatajio, i stoji na nuli konstantno. Osim toga i brzinomer je poceo da pravi probleme, nekada radi nekada ne, obicno izgasim auto i odmah upalim i on proradi. Da li neko ima slicna iskustva o tome?
Ja imam isti taj problem, ali kog god elektricara sam pitao trazio je oko 2000 da to sredi -.-

Ja sam isao kod elektricara, iskreno, nije imao pojma o cemu je rec, po njegovoj prici, moram da skinem pola motora da bih dosao do nekog senzora, mislim da nije u pravu. U svakom slucaju, dijagnostika mora da pokaze problem, ali kacenje na komp u mom gradu kosta 40 evra, pa reko da neko nije upucen da ne bacam novac ako je u pitanju sitnica...hehe, inace u subotu vece, vozim je 140 kmh i skala odjednom pobada na 220 kmh, i tako drzi dok nisam popustio gas, zanimljivo, nisam ocekivao da moze toliko uzbrdo da ide...hehehe, salu na stranu, moram se potruditi da to resim, pocinje sve vise da zeza, ide mi na zivce...ako se neko doseti neceg, pisite...Smile
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

senzor - obtomer?????? Empty
PočaljiNaslov: Re: obtomer??????   senzor - obtomer?????? EmptySre Okt 15 2014, 07:35

Ne znam u kom si gradu pa je toliko kacenje na komp.U chevrolet servisu i to zvanicnom da l je 2000 ili 3000  da sve pregledaju trap vesanje kocniec dijagnostiku senzore i dobijes izvestaj
Nazad na vrh Ići dole
Trbic
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 01.06.2014

senzor - obtomer?????? Empty
PočaljiNaslov: Re: obtomer??????   senzor - obtomer?????? EmptySre Okt 15 2014, 11:17

Saznao sam u cemu je problem, ispod haube na menjacu bas direktno na menjacu postoji T6 senzor, i on je problem barem kod mene, on se sastoji iz dva dela, gornji deo upada u donji i dok mi vozimo on se okrece u menjacu i pokazuje kilometrazu i brzinu, taj spoj izmedju njih dvoje je pukao i to predstavlja problem, jer se okrece u prazno tako da se u menjacu nista ne desava...
senzor - obtomer?????? $(KGrHqN,!oEE63WY9lScBO0N7buo5g~~60_57
Nazad na vrh Ići dole
miljko3
Početnik
Početnik
miljko3


Broj poruka : 7
Datum upisa : 21.08.2012

senzor - obtomer?????? Empty
PočaljiNaslov: Aha, i ja sam primetio taj senzor prateci kabal koji vodi do menjaca, nalazi se na samom gornjem delu,ali vidi se veoma malo...Kako si uspeo da ga skines, koji alat, u kom smeru odvijas? Vidim da je plasticni, strah me da se ne polomi ako pritegnem?    senzor - obtomer?????? EmptySre Okt 15 2014, 18:29

Trbic ::
Saznao sam u cemu je problem, ispod haube na menjacu bas direktno na menjacu postoji T6 senzor, i on je problem barem kod mene, on se sastoji iz dva dela, gornji deo upada u donji i dok mi vozimo on se okrece u menjacu i pokazuje kilometrazu i brzinu, taj spoj izmedju njih dvoje je pukao i to predstavlja problem, jer se okrece u prazno tako da se u menjacu nista ne desava...
senzor - obtomer?????? $(KGrHqN,!oEE63WY9lScBO0N7buo5g~~60_57
Nazad na vrh Ići dole
Trbic
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 01.06.2014

senzor - obtomer?????? Empty
PočaljiNaslov: Re: obtomer??????   senzor - obtomer?????? EmptySre Okt 15 2014, 21:15

on se odvija sam po sebi suprotno od smera kazaljke na satu, a donji deo tj ta plastika sa kljucem 10, nije tesko videces kada skines taj gornji deo, ispod se vidi sraf koji odvijas kljucem Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





senzor - obtomer?????? Empty
PočaljiNaslov: Re: obtomer??????   senzor - obtomer?????? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
obtomer??????
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Leganza & Evanda-
Skoči na: