Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Limarija- Nexia

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
mijat
Početnik
Početnik



Broj poruka : 53
Datum upisa : 20.06.2011

Limarija- Nexia Empty
PočaljiNaslov: Limarija- Nexia   Limarija- Nexia EmptyPon Sep 29 2014, 10:17

Pozdrav svima. Hocu da sredim limariju na mojoj Nexi. Imam udubljenje koje ide od polovine vozacevih vrata i zavrsava skoro kod zadnjeg tocka. Potrebno je da skinem tapacirung na vratima i deo ispod zadnjeg prozora, oko zadnjeg sedista, da bi to ispravio. (auto je sa 2 vrata). Kako mogu da skinem taj deo ispod zadnjeg prozora, odakle da pocnem? 
U vezi limarije imam jos problema. Na sredini krova je pocela boja da se ljusti u vidu vecih krugova, ispod boje je neki beli sloj ne znam sta je. Kako bi to mogao da sredim? I delove oko zadnjih tockova koji su poceli malo da kororodiraju isto treba srediti. Koju farbu i sta od kitova i tih sredstava koristiti? Svaki savet i pomoc bi mi dobro dosli. Planiram neki od narednih vikenda to da odradim.
Nazad na vrh Ići dole
alkatraz1
Početnik
Početnik



Broj poruka : 37
Datum upisa : 03.07.2012

Limarija- Nexia Empty
PočaljiNaslov: Re: Limarija- Nexia   Limarija- Nexia EmptyPon Sep 29 2014, 14:23

Sto se tice tapacirunga nazad,pocni od sjedista,dakle izbacis zadnja sjedista,skines plastike u gepeka sa strane i tu bi vec trebao da mozes da vidis kako i sta se moze skinuti.Nisam nikad radio na neksiji,ali tako je na kadetu,pa je vjerovatno slicno.Sto se tice boje,to bijelo je vjerovatno temeljna,tacnije ona je malo zuckasta,blijedozuckasta,tako je kod svakog daewoo vozila starije generacije...napr takvu boju mozes naci unutar gepeka,ispod plastika,gdje nisu farbalii lakirali bojom u kojoj je vozilo farbano.Da bi sredio sve,najbolje da nadjes neki guide ili tutorijal o farbanju vozila,toga ima koliko hoces,a imas i na youtube,pa vidi sta ti treba i sta imas,mozes i da skontas koliko te kosta,pa ces znati isplati li se.Generalno dobro razmisli,mjesta koja su izlozena vlaznosti moraju dobro da se urade,inace bolje nista ne diraj,jer ces za par mjeseci imati rupu,umjesto korozije.Limarija inace nije kvalitetna,tako da moras stvarno dobro odraditi.Svako fusarenje se pokaze posle zime.
Otprilike sve se sastoji u pripremi i farbanju.Za pripremu,mjesta koja su trula isjeci,i navariti nova.Koja su jos koliko toliko zdrava,osmirglati,namazati antirostom,skinuti svaki trag korozije,zatim odmascivac,ukoliko ima neravnina kit i spric kit i onda ide farbanje,temeljna boja,zatim boja i lak.Od svega ovoga najvaznija je priprema i tu ode najvise vremena.A za farbanje mozes uskociti i kod nekog u komoru sa svojim materijalom i on ti predje auto dva puta za male pare.Inace takve uslove je tesko postici vani ili u garazi.
Sve u svemu,nije jednostavno nimalo ako radis kvalitetno,ali nije i nemoguce.
Nazad na vrh Ići dole
mijat
Početnik
Početnik



Broj poruka : 53
Datum upisa : 20.06.2011

Limarija- Nexia Empty
PočaljiNaslov: Re: Limarija- Nexia   Limarija- Nexia EmptyUto Sep 30 2014, 08:04

Hvala na odgovoru. Moram debelo razmisliti. Sve mi se cini da to mogu sam odraditi jer nisu velike povrsine, nije potrebno farbanje celog auta vec sredjivanje sitnica. Na ivicama branika je malo oguljena farba i vidi se crna plstika, na krovu bi svu farbu koja spada ogulio i prefarbao, ispod farbe se nalazi ta zuckasta zastita tako da bi tu trebalo samo malo osmirglati i naneti farbu. I delovi oko zadnjih tockova su najproblematicniji. Njih je pocela da hvata korozija i to mi je najveci problem. Nemam alata da ja secem i varim nov lim a skidanjem korozije i sredjivanjem postojeceg lima ne znam da li bi valjalo.
Nazad na vrh Ići dole
diskretni_heroj
Početnik
Početnik



Broj poruka : 66
Datum upisa : 15.03.2011

Limarija- Nexia Empty
PočaljiNaslov: Re: Limarija- Nexia   Limarija- Nexia EmptyUto Nov 11 2014, 17:36

Uh i mene je*e limarija...

Zna li neko koja bi cena odprilike bila za celu nexiu da se uradi limarija sa farbanjem?
Znam da zavisi od majstora do majstora ali neka cena od-do sigurno postoji.
Inače ja sam pragove i rubove nabavio preko oglasa na kupujemprodajem i kupindu.
Rub levi me je izašao oko 2500 a levi prag isto toliko.
Fabricki su sto znaci da moraju da se obrade i ofarbaju pre ugradnje..
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Limarija- Nexia Empty
PočaljiNaslov: Re: Limarija- Nexia   Limarija- Nexia Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Limarija- Nexia
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Limarija za Nexiu
» Nexia trokira
» NEXIA AUTOMATIK
» jos jedan koreanac
» Nexia cvili

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nexia & Espero-
Skoči na: