Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Kardanski krst GDE NACI???

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
marekvare
Početnik
Početnik



Broj poruka : 3
Datum upisa : 23.02.2013

Kardanski krst GDE NACI??? Empty
PočaljiNaslov: Kardanski krst GDE NACI???   Kardanski krst GDE NACI??? EmptyPon Jul 14 2014, 08:51

Pozdrav ljudi,
imam problem da nadjem kardanski krst (onaj donji sto ide na letvu volana).

Zvao sam preko 15 razlicitih prodavnica po Srbiji i niko nema ukljucujucio i ove "vece" kao sto su Beo tas i Beoteam, Japan Korea centar i slicno. Zvao sam i Pedju u Ripnju i jos neke sa otpadima nema nigde? Ideja neka?

u pitanju je  nubira 2001. 1,6

Hvala unapred
Nazad na vrh Ići dole
dejandime
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 15.09.2011
Godina : 49

Kardanski krst GDE NACI??? Empty
PočaljiNaslov: auto Istok   Kardanski krst GDE NACI??? EmptySub Avg 23 2014, 08:04

Pozz druze

Ja sam ga nasao u Auto Istok Negotin 019 541 809
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Kardanski krst GDE NACI??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kardanski krst GDE NACI???   Kardanski krst GDE NACI??? EmptyPon Avg 25 2014, 21:01

Vidi po otpadima nov neces ni naci,a mozes da ga repariras,Ko popravlja kardane radi i krstove ja sam meni uradio odnosno majstor za 2500rsd i ko nov nema nimalo lufta sada
Nazad na vrh Ići dole
marekvare
Početnik
Početnik



Broj poruka : 3
Datum upisa : 23.02.2013

Kardanski krst GDE NACI??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kardanski krst GDE NACI???   Kardanski krst GDE NACI??? EmptySre Avg 27 2014, 06:11

Hvala svima, kao po obicaju kad nema nigde ima kod Bojana u Japan Korea centru u Nisu. Nije bas ista sipka ali je majstor ukombinovao sa starim. Cena mu je bila 6500. Super radi. Imacu ostalo u vidu ako zatreba neka reparacija. Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

Kardanski krst GDE NACI??? Empty
PočaljiNaslov: Kardanski krst   Kardanski krst GDE NACI??? EmptyČet Mar 31 2016, 00:43

Zna li ko koje su mu mere? Koja oznaka je ? Možda bi ga lakše pronašli .Koji mu je naziv na Engleskom u service manual ?
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Kardanski krst GDE NACI??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kardanski krst GDE NACI???   Kardanski krst GDE NACI??? EmptyČet Mar 31 2016, 20:20

Sve pise u mojoj temi o nubiri,ja kazem da je pravi dnevnik cena 1300 dinzadnja ili prezadnja strana ima i link do prodavca
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Kardanski krst GDE NACI??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kardanski krst GDE NACI???   Kardanski krst GDE NACI??? EmptyČet Mar 31 2016, 20:22

Evo sam sebe da citiram- E da vam kazem da sam zamenio krst volana i da sam nasao u radnji a imate ga i na kupujemprodajem cena 1300 din dimenzija je 16x40 pasuje od mnogo auta je isti. [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

Kardanski krst GDE NACI??? Empty
PočaljiNaslov: Kardanski Krst volana   Kardanski krst GDE NACI??? EmptyČet Mar 31 2016, 22:21

Hvala Megasp . kažeš zamenuo si ? Dao si opis kako si uradio i jeli komplikovan zahvat ?
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Kardanski krst GDE NACI??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kardanski krst GDE NACI???   Kardanski krst GDE NACI??? EmptyPet Apr 01 2016, 20:54

Zamenio covek sto radi krstove i kardane,jer se skida krst sa komplet vratilom i izbije se rasece stari krst stavis novi malo brusnes,treba ga lepo centrirati i ofarbas crnim sprejem,jer po zakonu to ne sme da se radi i ne moze da se prodje tehnicki.Zato ipak dobar majstor jer stvar nije za zezanje ipak se radi o sistemu upravljanja.A kada se kupi ceo set vratilo sa krstom neces ga naci ispod 20000 nigde

Evo citat koji sam dobio kao odgovor na trazeni krst
"Krst (kardan) volana košta 21100.00din.Rok isporuke 15-20 dana.Pre poručivanja obavezan avans.
U katalogu ne postoje dimenzije."
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

Kardanski krst GDE NACI??? Empty
PočaljiNaslov: Kardanski Krst volana   Kardanski krst GDE NACI??? EmptySub Apr 02 2016, 23:32

Ne znam nisam još našao manual za ovaj deo ,pa ne znam ni odakle bih počeo zato sam te pitao.Naravno da je to ozbiljna stvar ,to je veza upravljača sa letvom volana.Još jedno moja nubira je dvojka jesu li isti krst volana dimenzije (16x40 )?Znači ako sam te razumeo skida se sa letvom volana ? Sigurno ću kod nekog majstora odraditi svakako čim nabavim deo.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Kardanski krst GDE NACI??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kardanski krst GDE NACI???   Kardanski krst GDE NACI??? EmptyNed Apr 03 2016, 07:58

Da i meni je dvojka(vidis iz avatara).Imas koji post iznad i link cena 1300 din.Ne skida se letva samo kardancic sa krstom se skine mislim da su 2 ili 4 srafa,da skine moze svaki mehanicar za 2 minuta, ali kazem ti kada se skine mora taj krst da se razvali pa da se stavi novi zavari izbrusi i tad se namesti i samo se vrati kardan na mesto.Ali nadji nekoga ko radi kardane i za kamione ne bitno princip je isti vidi hoce li da ti uradi posto mehanicari i nece to da rade oni samo ceo mogu da zamene,.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kardanski krst GDE NACI??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kardanski krst GDE NACI???   Kardanski krst GDE NACI??? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kardanski krst GDE NACI???
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Gde mogu naci Bombinu za nubiru 1.6-79kw
» Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: