Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Tacuma ne odvaja kvačilo

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Pexus
Početnik
Početnik
Pexus


Broj poruka : 33
Datum upisa : 25.07.2011

Tacuma ne odvaja kvačilo Empty
PočaljiNaslov: Tacuma ne odvaja kvačilo   Tacuma ne odvaja kvačilo EmptyPon Feb 17 2014, 10:02

Pročitao sam temu [You must be registered and logged in to see this link.] , ali mislim da je moj problem malo drugačiji:
Naime , kod mene se skratio hod pedale kvačila i sada umesto da mogu da je pritisnem skroz do poda, ona se zaustavi na 4-5 CM od poda (kao da tu ima graničnik), tako da jedva malo odvoji lamelu( nazad se vraća normalno). Kada auto ne radi, normalono se menjaju brzine, ali kada ga upalim neće".
Da bih stigao do kuće, bio sam prinudjen da ga, sa polupritisnitim kvačilom, upalim u brzini i u toku vožnje sam uspeo, jedva nekako, da ga uz međugas prebacim u 4. i kasnije nazad u 2. Takodje sam primetio da mi je nivo hidrauličnog ulja u najmanjoj posudici (valjda je to za kvačilo) na minimumu.
Da li je neko imao slično iskustvo?
Da li je moguće da je to samo do klipa hidraulike ili je nešto unutar kvačila. 
Da li moram da verujem majstorima ili bih i sam mogao da prepoznam u čemu je problem...
Nazad na vrh Ići dole
ceki
Početnik
Početnik
ceki


Broj poruka : 39
Datum upisa : 16.07.2012
Godina : 58
Lokacija : Ljig

Tacuma ne odvaja kvačilo Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma ne odvaja kvačilo   Tacuma ne odvaja kvačilo EmptyPon Feb 17 2014, 11:24

Zdravo,
iamo sam isti slucaj i mogu reci da je u pitanju cilindar kvacila cija zamena kosta oko 3500din. Majstor to odradi za 20-ak minuta, zamene se i neke gumice. Nisam strucan da detaljnije objasnim ali u sustini to je cela prica.

Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Pexus
Početnik
Početnik
Pexus


Broj poruka : 33
Datum upisa : 25.07.2011

Tacuma ne odvaja kvačilo Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma ne odvaja kvačilo   Tacuma ne odvaja kvačilo EmptyPon Feb 17 2014, 11:55

Hvala na odgovoru.
Dolazi mi majstor za pola sata, da ga odšlepamo, pa ćemo videti šta on kaže..
U medjuvremenu čekam odgovor i od "Japanca" iz Šapca za cenu delova (pitao sam cenu za komplet kvačila i cilindre (glavni i pomoćni))..
Nazad na vrh Ići dole
Pexus
Početnik
Početnik
Pexus


Broj poruka : 33
Datum upisa : 25.07.2011

Tacuma ne odvaja kvačilo Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma ne odvaja kvačilo   Tacuma ne odvaja kvačilo EmptyUto Feb 18 2014, 08:18

Kako da prepoznam da je u problemu jedan od hudrauličnih klipova? Da li se to može utvrditi pre otvaranja kvačila?. .. Da mi ne zamene komplet kvačila bez potrebe!
???
Ako je neki od klipova, da li je moguća reparacija (zamena gumica i sl. )?
Nazad na vrh Ići dole
Goran - mugi
Član
Član
Goran - mugi


Broj poruka : 116
Datum upisa : 10.06.2013

Tacuma ne odvaja kvačilo Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma ne odvaja kvačilo   Tacuma ne odvaja kvačilo EmptyUto Feb 18 2014, 13:27

Proveri ulje, ako ti je na minimumu, tj da li ti curi.
Nazad na vrh Ići dole
Pexus
Početnik
Početnik
Pexus


Broj poruka : 33
Datum upisa : 25.07.2011

Tacuma ne odvaja kvačilo Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma ne odvaja kvačilo   Tacuma ne odvaja kvačilo EmptyUto Feb 18 2014, 13:53

Bio sam kod majstora.  No 
Hidraulicni klipovi rade. Probali smo da "nadrukamo" pedalom i kada odvrnemo ventilčić za luftiranje, izleti ulje i pedala propadne do kraja. Po mišljenju majstora, verovatno je nešto? unutar kvačila, te sam ostavio auto da rasklope kvačilo....
Nazad na vrh Ići dole
Pexus
Početnik
Početnik
Pexus


Broj poruka : 33
Datum upisa : 25.07.2011

Tacuma ne odvaja kvačilo Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma ne odvaja kvačilo   Tacuma ne odvaja kvačilo EmptySre Feb 19 2014, 18:24

...poluga kvačila (ne pedala nego neki deo unutar kvacila)...      
....Majstor kaže da ima u Bg-u...nesto preko 2000rsd pa ce stici sutra brzom posto. A jos cemo videti da li ce curiti ovaj jedan hidraulicni klip kada se sastavi  (možda ce morati i on da se menja)...
Nazad na vrh Ići dole
Pexus
Početnik
Početnik
Pexus


Broj poruka : 33
Datum upisa : 25.07.2011

Tacuma ne odvaja kvačilo Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma ne odvaja kvačilo   Tacuma ne odvaja kvačilo EmptyČet Feb 20 2014, 16:40

Jeste bila poluga kvačila! Zamenjen deo originalnim,   voznja 
 ... pohvale majstorimaaa  bravo
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Tacuma ne odvaja kvačilo Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma ne odvaja kvačilo   Tacuma ne odvaja kvačilo EmptyČet Feb 20 2014, 19:55

:driving:ima neki znaju posao
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Tacuma ne odvaja kvačilo Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma ne odvaja kvačilo   Tacuma ne odvaja kvačilo Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Tacuma ne odvaja kvačilo
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kvacilo Espero
» propalo kvacilo
» Tacuma 1.6
» tacuma 1.8
» daewoo tacuma 2.0 16v cdx

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Tacuma-
Skoči na: