Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Delovi sa drugih vozila na Lanos

Ići dole 
+3
tosha
Radan
danijelpvo
7 posters
AutorPoruka
danijelpvo
Početnik
Početnik
danijelpvo


Broj poruka : 15
Datum upisa : 19.10.2013
Godina : 34
Lokacija : pančevo

Delovi sa drugih vozila na Lanos Empty
PočaljiNaslov: Delovi sa drugih vozila na Lanos   Delovi sa drugih vozila na Lanos EmptyPet Dec 13 2013, 19:54

pozdrav..cesto cujemo da delovi sa raznih vozila pasu na Lanosa..pa evo ove teme,pa neka svako kaze za deo koji je siguran da moze na Lanosa..Ja znam da pasu zadnji amortizeri od Suze,prednji amortizeri takodje od suze,
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Delovi sa drugih vozila na Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Delovi sa drugih vozila na Lanos   Delovi sa drugih vozila na Lanos EmptyPet Dec 13 2013, 20:16

Imaš sličnu temu od ranije otvorenu,možda malo naslov nije adekvatan ali....[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
danijelpvo
Početnik
Početnik
danijelpvo


Broj poruka : 15
Datum upisa : 19.10.2013
Godina : 34
Lokacija : pančevo

Delovi sa drugih vozila na Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Delovi sa drugih vozila na Lanos   Delovi sa drugih vozila na Lanos EmptyPet Dec 13 2013, 20:29

dobro u ovoj temi se radi o motorima i uopsteno za sve modele Daewoo vozila.Ja sam u ovoj temi hteo da pisemo o svim delovima koji pasu prvenstveno na Lanosa
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Delovi sa drugih vozila na Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Delovi sa drugih vozila na Lanos   Delovi sa drugih vozila na Lanos EmptyNed Dec 15 2013, 21:25

Радане Дача је у праву и отварање ове теме конкретно за Ланос је сасвим на месту и верујем да се слежеш па не би било згорег да власници Ланоса баш овде уносе замене делова других аутомобила који пашу на Ланосу и да буду што је могуће конкретнији обзиром да су и мотори на Ланосима различити.
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Delovi sa drugih vozila na Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Delovi sa drugih vozila na Lanos   Delovi sa drugih vozila na Lanos EmptySre Dec 25 2013, 22:27

MAP
Map senzor sa opela , Astra f , Corsa
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Delovi sa drugih vozila na Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Delovi sa drugih vozila na Lanos   Delovi sa drugih vozila na Lanos EmptyUto Jan 28 2014, 08:58

IAC ventil (famozni step motor ler gasa) paše sa korse B, identičan, ja kupio na limundu i montirao, radi bez razlike

Elektro EGR ventil isto sa korse B, kao i sa astre F, samo da bude identičnog izgleda (broj žica i konektor su isti). Mislim da može bilo koji GM tipa uporedivog godišta.
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Delovi sa drugih vozila na Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Delovi sa drugih vozila na Lanos   Delovi sa drugih vozila na Lanos EmptyUto Feb 18 2014, 18:18

dihtung poklopca ventila 8V - kadetov , licno iskustvo
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Delovi sa drugih vozila na Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Delovi sa drugih vozila na Lanos   Delovi sa drugih vozila na Lanos EmptyUto Feb 18 2014, 20:45

Dihtung poklopca ventila 16v od astre f odgovara ali ponovo procureo  Mad Mad Mad 
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Delovi sa drugih vozila na Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Delovi sa drugih vozila na Lanos   Delovi sa drugih vozila na Lanos EmptyUto Feb 18 2014, 22:15

Radan ::
Dihtung poklopca ventila - ponovo procureo  Mad Mad Mad 
Ne treba previse stezati srafove Wink
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Delovi sa drugih vozila na Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Delovi sa drugih vozila na Lanos   Delovi sa drugih vozila na Lanos EmptyUto Feb 18 2014, 22:22

Има и тога али је фазон што продају шљам и тешко је наћи касветан део и када не питаш за цену. Када сам се већ јавио и ,,трошим папир''  Very Happy  ајд да питам, дали је ко од вас мењао носаче амортизера - шоље, које је ставио и какве су се показале. Ја одавно планирам да мењам али ми је 5-6 хиљада по комаду колико коштају ,,Монро'' много уз ову моју студентарију.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Delovi sa drugih vozila na Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Delovi sa drugih vozila na Lanos   Delovi sa drugih vozila na Lanos EmptySre Feb 19 2014, 07:50

Stavljena preventivno i diht masa.To sam radio u servisu,neverujem da je majstor pretegao.On mi je i rekao da stavim silikon jer su dihtunzi,pogotovo za 16v katastrofa
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Delovi sa drugih vozila na Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Delovi sa drugih vozila na Lanos   Delovi sa drugih vozila na Lanos EmptySre Feb 19 2014, 20:42

Radan ::
Stavljena preventivno i diht masa.
Tako sam i ja uradio ali srafove stegao tako reci rukom (tako da je silikon tek malo izasao ) silikon stavio samo u leziste dihtunga na poklopcu
Nazad na vrh Ići dole
filipmlad
Početnik
Početnik
filipmlad


Broj poruka : 42
Datum upisa : 14.06.2011
Godina : 30
Lokacija : Beograd

Delovi sa drugih vozila na Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Delovi sa drugih vozila na Lanos   Delovi sa drugih vozila na Lanos EmptyČet Feb 20 2014, 22:44

Ja na nubiri menjao prednje solje,pre 2 god ako se nevaram,da kucnem u drvo sve ok za sada,jedino silent blokovi katastrofa,a za dihtung mora diht masa jer je "nekvalitetan" aluminijum i koliko god sve ravno uvek nadje put tako da od viska glava ne boli,bolje da procuri diht nego kao meni sto je puko bio izmedju 1 i 2 cilindra
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Delovi sa drugih vozila na Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Delovi sa drugih vozila na Lanos   Delovi sa drugih vozila na Lanos EmptyPet Feb 21 2014, 18:24

filipmlad ::
 tako da od viska glava ne boli,bolje da procuri diht
Samo diht masa curi i sa unutrasnje strane poklopca , tako da i te kako moze glava da zaboli od viska .
Ja sam vise za varijantu da malo izadje pa kad se stvrdne ili za dan , dva jos malo dotegnuti srafove  Wink
Nazad na vrh Ići dole
filipmlad
Početnik
Početnik
filipmlad


Broj poruka : 42
Datum upisa : 14.06.2011
Godina : 30
Lokacija : Beograd

Delovi sa drugih vozila na Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Delovi sa drugih vozila na Lanos   Delovi sa drugih vozila na Lanos EmptyPet Feb 21 2014, 23:12

e onda ne znam sta su mu uradili uglavnom ja sam bio zaglavio 10ak dana vise nego ocekivano bez auta. Sad Za sad sve ok Smile
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

Delovi sa drugih vozila na Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Delovi sa drugih vozila na Lanos   Delovi sa drugih vozila na Lanos EmptyPet Feb 21 2014, 23:43

Ja ovde nešto ne razumem.
Jel' vi to kada šrafite glavu stežete te šrafove onako... odokativno ???
Pa, svaki šraf na autu ima propisanu silu (od strane fabrike) kojom treba da bude zategnut.
A stežu se Moment Ključem. Ne postoji manje ili više, nego tačno onolko koliko treba.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Delovi sa drugih vozila na Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Delovi sa drugih vozila na Lanos   Delovi sa drugih vozila na Lanos EmptySub Feb 22 2014, 07:28

Boca,koju glavu?Poklopac ventila je u pitanju.Glava je malko niže da izviniš  Laughing 
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

Delovi sa drugih vozila na Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Delovi sa drugih vozila na Lanos   Delovi sa drugih vozila na Lanos EmptySub Feb 22 2014, 09:29

Ah, e pa onda se izvinjavam.
Mislio sam da se spominju dihtunzi na glavi motora.  Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Delovi sa drugih vozila na Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Delovi sa drugih vozila na Lanos   Delovi sa drugih vozila na Lanos EmptyČet Jun 25 2015, 20:54

Da tema ne zarđa.Da li odgovara od nekog opela prednji ležaj točka za Lanosa?Verujem da bi astrin ili kadetov mogao da odgovara,ali nisam siguran da se ne zeznem.Ili ako neko zna oznaku tog ležaja?
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Delovi sa drugih vozila na Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Delovi sa drugih vozila na Lanos   Delovi sa drugih vozila na Lanos EmptyČet Jun 25 2015, 21:52

Trebalo bi da je od astre F isti...

Evo da dodam šta još odgovara, naravno od opela:

Dizne sa astre F 1.6 16V, takođe od vektre B 1,6 16V sa kodom motora x16xe (cena 50 EUR na otpadu u Vinogradskoj, stara Bežanija)

Egr ventil za motor x16xe, jedina razlika je položaj konektora, ali to bi moglo da bude i do proizvođača (u konkretnom slučaju Pierburg, kod Opel Gileta na NBG, cena fenomenalnih 8000 din, mislim da niže nema)

Map senzori između modela Lanosa su međusobno kompatibilni, kao i od Opel Corse A npr (identičan kao kod Lanosa 1,5), pod uslovom da uz senzor kupite i konektor pa da promenite ako je potrebno (a od 2001 god.jeste).
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Delovi sa drugih vozila na Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Delovi sa drugih vozila na Lanos   Delovi sa drugih vozila na Lanos Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Delovi sa drugih vozila na Lanos
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: