Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Kvacilo, druk lezaj

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Kvacilo, druk lezaj Empty
PočaljiNaslov: Kvacilo, druk lezaj   Kvacilo, druk lezaj EmptySre Avg 28 2013, 19:29

Jel menjao neko na nubiri 2.0 druk lezaj i ako je menjao neka napise koliko ga je to zadovoljstvo kostalo? Problem mi se manifestuje kad stisnem kvacilo, cuje se neko mlevenje u levoj strani motornog dela.
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Kvacilo, druk lezaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Kvacilo, druk lezaj   Kvacilo, druk lezaj EmptySre Sep 04 2013, 19:42

Ako ti melje onda je zreo za zamenu ali ne sam lezaj vec i ostalo uz njega sto znaci i kvacilo pocevsi od onog dela na koji dluje druk lager. Kad skines i korpu onda pogledaj u kakvom je stanju.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Kvacilo, druk lezaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Kvacilo, druk lezaj   Kvacilo, druk lezaj EmptyČet Sep 05 2013, 06:44

Kod mene se cuje zujanje druk lezaja kad pritisnem kvacilo.Tako je otkad sam kupio auto,sve danas ,sutra i jos to nisam zamenio.Sve mi nesto drugo preče.
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Kvacilo, druk lezaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Kvacilo, druk lezaj   Kvacilo, druk lezaj EmptyČet Sep 05 2013, 06:57

Kada dodje dan i noga ti propadne na kvacilu tad ces morati da odvojis dan za zamenu8)
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Kvacilo, druk lezaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Kvacilo, druk lezaj   Kvacilo, druk lezaj EmptySub Sep 06 2014, 19:56

E pa došlo je vreme za zamenu.Ležaj cvili i zuji a korpa zvekeće  Evil or Very Mad  .Neka preporuka gde pazariti set kvačila,pošto su razlike u cenama izgleda baš velike i nerealne.Za Valeo set se traži od 9000 do čak 14000.Za ruke nisam siguran ali se nadam da će biti do 50 eura.E sad ima razlike u dubini korpe,što izgleda neću saznati dok ne skinem ovu staru.Još vozikam auto tu u lokalu dok ne skupim dovoljno para Laughing i informacija.
Nazad na vrh Ići dole
dr_wuchko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 52
Datum upisa : 21.08.2012
Godina : 38
Lokacija : Nis

Kvacilo, druk lezaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Kvacilo, druk lezaj   Kvacilo, druk lezaj EmptySub Sep 06 2014, 20:51

Ja sam se malo bavio tim problemom zato sto mi je kvacilo zrelo za remont. Cena od 14000 je pristojna ako je to stvarno Valeo, ali ako je to isti onaj set koji kosta 9000 samo ga neko nudi za 14000 onda tu nastaje problem. Na nasu zalost mi to nikako ne mozemo da znamo. Sad Naiso sam na neko specijalizovane firme samo za tu oblast koje kao garantuju za originalnost i imaju 'pristojnu' cenu. Meni su trazili 10500 za set kvacila za leganzu. pogledaj na setkvacila. rs
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Kvacilo, druk lezaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Kvacilo, druk lezaj   Kvacilo, druk lezaj EmptySre Sep 10 2014, 20:53

Danas smo kupili delove tj set kvačila a za vikend radimo servis istog  bounce2
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Kvacilo, druk lezaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Kvacilo, druk lezaj   Kvacilo, druk lezaj EmptyČet Sep 11 2014, 09:18

Ja sam menjao prekjuce,set LUK,10200rsd.Kod mene je lamela 220mm.Za manju lamelu (180 i 200mm) je nesto malo preko 6000rsd.Majstor trazio 2000 (kod Nexie ne treba skidati menjac).
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Kvacilo, druk lezaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Kvacilo, druk lezaj   Kvacilo, druk lezaj EmptyČet Sep 11 2014, 20:35

Pa da kod Nexie je to lako baš smo gledali.Skine se neki "plek" Laughing i lamela na izvolite.Kod mene mora menjač dole ali šta da se radi.Pa oko 50 evra će biti majstorluk.
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Kvacilo, druk lezaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Kvacilo, druk lezaj   Kvacilo, druk lezaj EmptyČet Sep 11 2014, 20:46

To je ta cena,40-50e...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kvacilo, druk lezaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Kvacilo, druk lezaj   Kvacilo, druk lezaj Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kvacilo, druk lezaj
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» druk lezaj
» Lezaj (lager) zadnjeg tocka!
» Tvrdo kvacilo!
» propalo kvacilo
» Kvacilo Espero

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: