Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Filer vazduha (polena) Tacuma 1.6, GDE? KAKO?

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
sayko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 17.09.2012

Filer vazduha (polena) Tacuma 1.6, GDE? KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Filer vazduha (polena) Tacuma 1.6, GDE? KAKO?   Filer vazduha (polena) Tacuma 1.6, GDE? KAKO? EmptyNed Jul 28 2013, 17:32

Kada sam kupio Tacumu, ispod haube i ispod one plastike izmedju shoferke i haube je bilo dosta trunja,listica,iglica od jelje... Sada kad su pocele vrucine cini mi se da mi slabo duva (hladan) vazduh u kabinu. Na srednjoj konzoli tu i tamo, ali sa strane (kod vrata) skoro nikako ili bash nikako. Pomislih da je mozda neshto od tog sena ushlo i u sistem. Locirao sam veliku crnu kutiju iza fioke ispred suvozachevog sedista. Tamo su filteri, i josh neshto, ali nemogu da je rastavim, ili bash necu na silu. Mozda nevidim sve shrafove ili ima neka caka. Ima li nekih iskustava povodom ovog zahvata. Mozda sam u naslovu spomenuo i polen a mozda on nije tamo, ali meni treba da udjem a neznam kako. Pomoc? Sad
Nazad na vrh Ići dole
Goran - mugi
Član
Član
Goran - mugi


Broj poruka : 116
Datum upisa : 10.06.2013

Filer vazduha (polena) Tacuma 1.6, GDE? KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: Filer vazduha (polena) Tacuma 1.6, GDE? KAKO?   Filer vazduha (polena) Tacuma 1.6, GDE? KAKO? EmptyUto Jul 30 2013, 08:58

[You must be registered and logged in to see this link.]

ono metalno slobodno povuci
Nazad na vrh Ići dole
sayko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 17.09.2012

Filer vazduha (polena) Tacuma 1.6, GDE? KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: Filer vazduha (polena) Tacuma 1.6, GDE? KAKO?   Filer vazduha (polena) Tacuma 1.6, GDE? KAKO? EmptyUto Jul 30 2013, 17:27

Ma imam ja ono uputstvo, ali em je slikano na malo em mi nije jasno. Sta celu onu kocku sa filterom i motorom da vadim pa da rasklapam? A kako?
Nazad na vrh Ići dole
ceeronne
Početnik
Početnik
ceeronne


Broj poruka : 59
Datum upisa : 25.02.2011

Filer vazduha (polena) Tacuma 1.6, GDE? KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: Filer vazduha (polena) Tacuma 1.6, GDE? KAKO?   Filer vazduha (polena) Tacuma 1.6, GDE? KAKO? EmptySre Jul 31 2013, 08:07

nemogu da verujem da si tolko nesnalazljiv. kada skines fioku i plastike oko nje vidi se crna kutija gde stoji ventilator i polen filteri imas na sredini kutije poklopac polen filtera koji pritisnes i gurnes na gore a zatim ga izvuces i ukazu ti se filteri tj njihova stranica ima ih dva i stoje jedan iznad drugog jedan po jedan ih lagano izvuces prvo gornji a o da donji o rises krpom kuciste ako su filteri bili mnogo prljavi i obrnutim postupkom postavis nove i to ti je to.
Nazad na vrh Ići dole
Goran - mugi
Član
Član
Goran - mugi


Broj poruka : 116
Datum upisa : 10.06.2013

Filer vazduha (polena) Tacuma 1.6, GDE? KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: Filer vazduha (polena) Tacuma 1.6, GDE? KAKO?   Filer vazduha (polena) Tacuma 1.6, GDE? KAKO? EmptySre Jul 31 2013, 10:58

Jes povukao????4mmhceg
Nazad na vrh Ići dole
sayko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 17.09.2012

Filer vazduha (polena) Tacuma 1.6, GDE? KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: Filer vazduha (polena) Tacuma 1.6, GDE? KAKO?   Filer vazduha (polena) Tacuma 1.6, GDE? KAKO? EmptyPet Avg 02 2013, 14:43

Da povukao sam. Hvala. Ja sam i bio dosao do toga da skinem onaj kao poklopac na filterima, ali je vec bio mrak pa nisam registrovao da su filteri iza. ochistio sam ih ali nisu ni bili mnogo zaprljani a nije ni rezultat odushevljavajuci. I dalje mi sa strane jedva duva. To je valjda to. Hvala jos jednom.
Nazad na vrh Ići dole
Goran - mugi
Član
Član
Goran - mugi


Broj poruka : 116
Datum upisa : 10.06.2013

Filer vazduha (polena) Tacuma 1.6, GDE? KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: Filer vazduha (polena) Tacuma 1.6, GDE? KAKO?   Filer vazduha (polena) Tacuma 1.6, GDE? KAKO? EmptySre Avg 14 2013, 19:50

Moguce da je motor ventilatora, ili mali hladnjak.
Nazad na vrh Ići dole
ceeronne
Početnik
Početnik
ceeronne


Broj poruka : 59
Datum upisa : 25.02.2011

Filer vazduha (polena) Tacuma 1.6, GDE? KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: Filer vazduha (polena) Tacuma 1.6, GDE? KAKO?   Filer vazduha (polena) Tacuma 1.6, GDE? KAKO? EmptySub Avg 24 2013, 20:15

mozda su ti  malo zapuseni i prljavi kanali kuda protuce vazduh.
uradi sledece.
kupi u bilo kojoj prodavnici auto kozmetike sprej za ciscenje ventilacije u automobilu, to ti je konzerva pod pritiskom uz koji dobijes i cevcicu koju zavlacis u kanale ventilacije navise ima od proizvodjaca K2 a i jeftin je, dakle uzmes to i naprskas u sve kanale ventilacije iz kabine napunice ih penom koja ce da pokupi necistoce samo isprati uputstvo i kada posle vremena koje je navesemo na konzervi ukljucis ventilaciju na najjace iz otvora ce ti se ta pena izduvati zajedno sa necistocama malo ce ti umusaviti tablu ali makar ces imati cistu ventilaciju ako je potrebno ponovi ali zameni i filtere za polen u svakom slucaju.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Filer vazduha (polena) Tacuma 1.6, GDE? KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: Filer vazduha (polena) Tacuma 1.6, GDE? KAKO?   Filer vazduha (polena) Tacuma 1.6, GDE? KAKO? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Filer vazduha (polena) Tacuma 1.6, GDE? KAKO?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini?
» Kako očistiti EGR ventil na Daewoo Tacuma
» Termostat i protok vazduha u kabini
» Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
» Dugme za recirkulaciju vazduha

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Tacuma-
Skoči na: