Srpski forum o daewoo automobilima.

PrijemPrijem  KalendarKalendar  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite | 

Auspuh brujanje

Ići dole 
AutorPoruka
diskretni_heroj
Početnik
Početnik

Broj poruka : 66
Datum upisa : 15.03.2011

PočaljiNaslov: Auspuh brujanje   Pon Maj 06 2013, 18:48

Imam problem koji se manifestuje da se auto čuje kao da je auspuh bušan. Bio sam u auspuh servisu promenio zadnji lonac koji jeste bio busan i pri tome je serviser pregledao i ostatak cevi i nigde nema rupa i sl ali auto se i dalje čuje i bruji kao da je auspuh bušan....

Do čega bi ovo mogao biti problem?

Auto je daewoo nexia 1.5 8v
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 792
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 42

PočaljiNaslov: Re: Auspuh brujanje   Uto Maj 07 2013, 15:09

Negde ti cev ili lonac naslanja na šasiju pa prenosi vibraciju
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak

Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 34

PočaljiNaslov: Re: Auspuh brujanje   Uto Maj 07 2013, 20:55

Radan ::
Negde ti cev ili lonac naslanja na šasiju pa prenosi vibraciju
bas se to meni desilo ali brujalo mi samo kada skrecem jer tada se prisloni i prenosi vibraciju.Najverovatnije da stoji ukrivo.
Nazad na vrh Ići dole
diskretni_heroj
Početnik
Početnik

PočaljiNaslov: Re: Auspuh brujanje   Sre Maj 08 2013, 14:49

Samo se zadnji izduv malo naslanja na branik ne verujem da se to malo naslanjanje toliko cuje?

Probacu da razdvojim izduv od branika pa cu videti kakav se rezultat dobija
Nazad na vrh Ići dole
diskretni_heroj
Početnik
Početnik

PočaljiNaslov: Re: Auspuh brujanje   Sub Jul 06 2013, 10:21

Proverih sve ali i dalje bruji. Cak sam opet isao kod Kulica i dizao auto na dizalicu da proveri da jos negde nije busan ali nije. Nisu nasli uzrok brujanja....
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član

PočaljiNaslov: Re: Auspuh brujanje   Sub Jul 06 2013, 10:48

Sagni se i uhvati za cev Smile ,naravno kad je hladna,i drmusaj i slusaj dal ce negde da kucka na metal ili plastiku,ako nije busan nema sta drugo da bude.Negde oslanja na nesto.Ako nije 100% vezan onim gumenim distancerima sigurno da ce ti prenositi vibraciju i sa branika.
Nazad na vrh Ići dole
diskretni_heroj
Početnik
Početnik

PočaljiNaslov: Re: Auspuh brujanje   Ned Jul 07 2013, 18:48

Sagni se i uhvati za cev Smile ,naravno kad je hladna,i drmusaj i slusaj dal ce negde da kucka na metal ili plastiku,ako nije busan nema sta drugo da bude.Negde oslanja na nesto.Ako nije 100% vezan onim gumenim distancerima sigurno da ce ti prenositi vibraciju i sa branika.

Sve sam to odradio u servisu čak mi je čovek stavio i jedan nov distancer kod srednjeg lonca ali i dalje bruji....
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član

PočaljiNaslov: Re: Auspuh brujanje   Pon Jul 08 2013, 19:59

Pa jel mozes bar otprilike da lociras taj zvuk,dal je prednji ili zadnji deo auspuha.Mislim 100% ako ti od ranije nije brujao ima neku naprslinu koju nisu uspeli da provale ni u servisu
Nazad na vrh Ići dole
diskretni_heroj
Početnik
Početnik

PočaljiNaslov: Re: Auspuh brujanje   Sre Jul 10 2013, 08:01

Pa jel mozes bar otprilike da lociras taj zvuk,dal je prednji ili zadnji deo auspuha.Mislim 100% ako ti od ranije nije brujao ima neku naprslinu koju nisu uspeli da provale ni u servisu

Pa u tome i jeste caka jer on bruji upravo kod zadnjeg lonca koji je menjan i stavljen nov smeh
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član

Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011

PočaljiNaslov: Re: Auspuh brujanje   Sre Jul 10 2013, 08:18

Pa možda je taj zadnji lonac negde bušan, iako je nov. Možda loš var/fabrička greška.
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član

Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 39

PočaljiNaslov: Re: Auspuh brujanje   Sre Jul 10 2013, 18:54

I meni je skoro brujao!!! Moras da dignes zadnji levi tocak na dizalicu i u visini prednjih i srednjih vrata je krivina auspuha. Na toj krivini imas dodatni zastitni lim i on ti se cuje. Meni se cuo kada krecem u malom broju obrtaja ili kada predjem 3000obrtaja. Tada se zatrese i imao je neke vibracije. Ja sam obicnom zicom za armaturu resio problem. Presavio je duplo i na dva tri mesta na toj krivini sam je vezao. I da prvo sam mislio da sam sredio sve sa jednim vezivanjem, pa sam morao da stegnem jos na jedno mesto, pa se culo manje i treci put kad sam stegao sve je bilo OK. Bar je to bio problem kod mene, proveri
Nazad na vrh Ići dole
DEspero
Početnik
Početnik

Broj poruka : 20
Datum upisa : 08.08.2012

PočaljiNaslov: Re: Auspuh brujanje   Sre Avg 07 2013, 15:12

Meni se par puta culo brujanje, jenom kad mi cevka bila busna, jednom cak mi je spaner pk kaisa otisao pa se cuo tako kao auspuh i jedno mi je dihtung izmedju bloka i izduvne grane nagoreo i stavio sam opelov koji je za razliku od daewoo dihtunga skroz metalni tako da ce da me sarani. Eto par ideja. A da spaner je u beotasu 11 000 a u euro 007 7000 din cisto da se zna.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član

Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010

PočaljiNaslov: Re: Auspuh brujanje   Pon Avg 19 2013, 09:55

Ja se malo kasnije ukljucujem, nije me dugo bilo posto sam prosledio dalje svog Espera, ali ako nisi resio problem, prodrmusaj malo katalizator (naravno ako ga imas jos uvek). Meni se raspala ona keramika u njemu pa je vibrirala zvonila i slicno
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član

PočaljiNaslov: Re: Auspuh brujanje   Pon Avg 19 2013, 16:16

OOOO pozdrav Boki cheers .Pa ako si prodao makinu nije razlog da nas zaboravish
Nazad na vrh Ići dole
diskretni_heroj
Početnik
Početnik

PočaljiNaslov: Re: Auspuh brujanje   Sre Avg 21 2013, 17:46

Verovali ili ne našao sam šta je i to sasvim slučajno kada sam već počeo da ludim polako....

Stara cev pd srednjeg dela auspuha na koju je nastavljen novi zadnji lonac je bušna.

Crvenom bojom je obeleženo gde je odprilike ta pukotina

Medjutim rupa je skoro pa na gornjem delu cevi koja se naslanja na pod automobila (jbg ne znam kako bolje da objasnim) i zato je majstor nije mogao ni videti a i ja sam je sasvim slučajno video kada je auto pre neki dan bio dignut na dizalici zbog menjanja pločica i diskova.

Zagledao opruge i amortizere a našao rupu na auspuhu smeh

Kako je uspela na tom mestu da se pronuši nije mi jasno al ajde...

Trebao bih u petak ako stignem da idem da vidim da li može da se promeni samo taj deo cevi ili morao ceo ovaj srednji deo auspuha sa slike da se menja pa ću javiti šta je bilo i da li je brujanje prestalo

I da koliko bi bilo pametno skidati katalizator i umesto njega nastaviti cev?
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član

Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010

PočaljiNaslov: Re: Auspuh brujanje   Sre Avg 21 2013, 23:17

ako je cev busna toliko da ne moze da se vari, onda ce oseci parce cevi i staviti drugo. Jedino ako je busna bas na nekoj zeznutoj krivini onda ce majstor imati malo vise posla al sta da mu radis Smile
A sto se tice katalizatora ne diraj ga dok ne bude napravio problem. A i ako ga budes skidao obavezno trazi neka ti ga ostavi pa ga prodaj. Neces dobtiti bog zna kolike pare, ali ces isplatiti to varenje i cev ili lonac zavisi sta budes stavio umesto njega... a mozda malo i pretekne :)Ja sam licno stavio lonac, mislim nije to lonac bas kao lonac za auspuhe, samo ima taj oblik i malo je tisi auto nego kad ima samo cev, mada ima ljudi stavljaju i samo cev i nema nikakvih problema
Nazad na vrh Ići dole
diskretni_heroj
Početnik
Početnik

PočaljiNaslov: Re: Auspuh brujanje   Čet Avg 22 2013, 20:12

Ma kakvo varenje ne bih to ni radio ja bih odmah da to menjam...

Za katalizator sam pitao čisto informativno ako mi danas sutra bude trebalo da znam šta da radim..
Nazad na vrh Ići dole
diskretni_heroj
Početnik
Početnik

PočaljiNaslov: Re: Auspuh brujanje   Pet Avg 23 2013, 12:26

Ipak je morao i srednji lonac i cev da se menja jer samo cev nisu mogli da spajaju sa loncem jer je nisu imali.

Zamenio sam takodje i neki konusni prsten koji stoji na izlazu cevi iz motora koji je izgoreo pa je i tu malo lupkalo...

Sve u svemu izašlo me negde oko ~4800 ali auto sada prede i ne čuje se Cool
Nazad na vrh Ići dole
ML19
Početnik
Početnik

Broj poruka : 74
Datum upisa : 04.11.2016
Godina : 23

PočaljiNaslov: Auspuh - Lonac - znacenje podataka   Pet Nov 25 2016, 19:23

sta znace podaci sa lonca: IMSAF 286027, e3 03 58539 , 112 01 29 08 ? - ako neko zna hvala !
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Auspuh brujanje   

Nazad na vrh Ići dole

Auspuh brujanje
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nexia & Espero-
Skoči na: