Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Izbacivanje ulja na meracu

Ići dole 
+3
Megasp
gebee&co
goranmap
7 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

problem - Izbacivanje ulja na meracu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: da ga vadim il nevadim, pitanje je sad??? necu, neka stoji nek uziva...   problem - Izbacivanje ulja na meracu - Page 2 EmptyPon Avg 15 2016, 08:24

i tasko si ja odlucim da nevadim ulejiz masine ... more bit sam bio ljen ko zivince kad sam odlucio da nevadim visak ulja iz motora. ma reko sad treba lec pod kola pa zaprvam juke do ramena dok otvoris sarafce i ta sranja . reko necu nek se bucka ... znam ja iz skole da visak ulja u motoru otezava rad i opterecuje brtve i blablabla al jrkko jebemi se zivo sta mu mnoze biti to su samo dve litre viska, nije masina puna do cepa nego ima kopju kapljicu vise i to je to ... i tako sam ja vozio cjele ove godine sa tim uljem ... sad gledam neki dan taman je na novo u na kojem treba biti heheheh e sad paste vamo ... moj je otac bio mehanicar speciajlista za mercedese i bmw imao je svoju radnu u njemackoj i kad mi je on nesto pricao o autima onda sam znao da je sve sto kaze istina ma koliko to zvucalo cudno i nevjerojatno... jer bio je on vrhunski majstor sto se mehanike tice ... i tako se sjetih ja da mij e on reko ako mi auto popije litru ulja godisnje da je to vise nego odlicno.... jer ulje se grije pa isparava ai i prieksploziji izgara jednim djelom sa benzinom jer podmazujuci cilindre ostaje u tankom sloju na njima. dakle svaki auto potpuno ispravan mora trositi ulje jer ulej i jeste tu da se trosi. usput budi receno ulej u motoru ima sedam brojkama sedam funkcija... ajd da nesto i naucimo ovdi. dakle koje su to 7 funkcija ulje u motoru? slabo vas cujem sto bi slobo reko ajd glasnije malko ... nema odgovora??? ajd dobro ja cu kasti pa vi popamtite...dakle ; 1. podmazuje 2. hladi 3. brtvi 4. prigusuje sumove 5. ispire prljavstinu nastalu prilikom ostecenja djelova usljed habanja 6. stiti od korozije 7. i vrsi regulaciju... kaku sad regulacijau sta ja tu luopetam?? pa kako se preko vakuma vrsi regulacija dovoda zraka i ostalih stvari u masinu tako se u preko pritiska ulje vrsi regulacija podizaca ventila... jeste li culi za automacku regulaciju ili stelovanje podiazaca ventila... dakle upalite recimo bendju ili merdju i ono prvo pet il deset sekundi klokocu ventili a onda se odjednom sve umiri i nema buke i sve radi ko svicarski sat... e to je zato sto je uljna pumpa nabila pritisak ulja u sistemu i to ulje je ispunilo prostor izmedju podizaca ventila i kao takovo predstavlja uljni jastucic amortizer i zato ventili ne lupaju ... inace ako lupaju moraju se ici nastelovat kod mehanicara. a kod automackog stelovanja ventila to radi samo ulje ...dakle pod 7. ulje vrsi regulaciju... dakle i to smo objasnili... e upravo zato sto ej ulje toliko vazno u motoru moj vam je savjet da ne mjesate razlicite vrste ulja u motor nego da ga napunite samosa jednom vrstom i samo to i dolejvate. jer se ulju mjenjaju karakteristike ako se mjesa. a pogledajte koliko tu ima funkcija pa je najpametnije pridrzavati se uputa proizvodjaca ulja ako zelimo da nam auto dulje i bolje radi ... e tako ajmo dalje dakle iz iskustva govorim da ako prelijete litru dve ulje u motoru da se nece desiti nista jer evo u praksi je dokazano.... najvazniej je da ulaj ima u motoru jer ako ga nema, e to je jako lose... to nikako nevalja ... a sad da vidimo zasto prska.... pa mora da prska jer klipnjace i radilica se umace u jednom polozaju prio zsopvm kretanju u toi uljeu karteru i nista cudno da sve to sprica na sve strane ... to i je princip podmazivanja takozvanim buckanjem ali to je nuspojava .. podmazivanje se ustvari vrsti uljnom pumpom pod pritiskom kroz uljne kanale kojih ima u radilici bloku motora glavi motora podizacima ventila bregastim osovinama i tako dalje ... gdje se god nesto krece i okrece mora biti i dovedeno ulje da to isto podmazuje. pa se tako bucka i sprica ulje i u klavijaturi odnosno u komori gdje su smjestene bregaste osovine... pod pritiskom ulje izlazi ispod lezista drzaca bregastih osovina i sprica na sve strane ... to spricanje je pozeljno i to netreba nikog muciti . ali ovo sto kako covjek veli izbija mu mjerac ulja iz sjedista nije dobra stvar... u cemu se tu radi ?? ajd o tome u novom postu...
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

problem - Izbacivanje ulja na meracu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: ovo je da se za dupe ugrizes   problem - Izbacivanje ulja na meracu - Page 2 EmptyPon Avg 15 2016, 13:07

napisem ljepi posto duzine ko kineski zaid i ljepo svima objasnim sto to stvara pritisak u karterskom prostoru bilo tu neki cetr metra pisanja i ucu poslat crkne internet i sve ode kvragu. sad moram pisat ponovo... ccc naravno nemoram ko me tera al ocu jer sam prokleto tvrdoglav i uporan. dakle ipak cu skratiti verziju jer imam jos toga puno napisati jer zelim stvarno ljudima pomoci koliko najbolje mogu sa znanjem koje sam skupio popravljajuci aute zadnjih godina....dakle stvarno kratko i jasno onako tup tup tup. dakle jedini pritisak koji se stvara u motoru je onaj koji se nalazi u cilindrima prilikom ekspanzije ili sabijanja smjese ili istiskivanja izgorelih plinova iz cilindra. samo taj pritisak moze curiti u karterski prostor ili ti prostor ispod klipova gdje se nalazi ulje za podmazivanje. taj je prostor povezan odzracnom cjevi sa glavom motora a glava motora sa opet drugom cjevi sa filterom zraka preko njegove grane i manjom cjevcicom sa plenum komorom ili ti komorom za mjesanje smjese plinova.na toj cjevcici se nalazi pcv ventil. ili ti positiv cranc ventilation valve koji moze biti zacepljen i tako sprecavati plenum vakum da prazni plinsku smjesu iz komore iznad glave i kartera preko odzracnog voda . taj je kvar najmalji i najlaksi koji moze uzrokovati tlak u karteru ali nije dovoljan da izbaci dipstick ili ti mjerac ulja u motoru. za izbacivanje mjeraca ulje u motoru moze biti krivac samo veci tlak koji iz jednog od cilndara curi u karterski prostor. a to curenje se moze odvijati na 5 nacina odnosno preko 5 puteva. a to su 1. curenje kompresije izmedju karika i klipa 2. izmedju tjela ventila i njihovih rukavaca 3. curenje usljed napukle brtve glave i to u tri smjera direktno i kombinirano 4. curenje usljed napukle glave 5. usljed napuklog bloka motora. kod curenja kompresija usljed napukle btrve glave imamo direktno curenje na potezu neki klip povratni ulji kanal u karter ili kombinirano curenje na potezu neki klip vodna komora glave tjela ili oboga pa u uljni kanal. istu stvar imamo ako se radi o napuknucu glave motora . dakle vodjeni ovim spoznajama majstor se dao na poso i krenuo vam mjeriti kompresiju ali kako je mjerenje komporesija stvarno precizna radnja preij nego li povjerujete ijednom mehanicaru da on to zna uraditi procitajte moj sljedeci tekst upravo na tu temu koji sljedi...
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

problem - Izbacivanje ulja na meracu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: mjerenje kompresije - ko tu kome uzzima mjeru i za koje pare   problem - Izbacivanje ulja na meracu - Page 2 EmptyPon Avg 15 2016, 13:26

dakle ovako . kako vec rekoh mjerenje kompresije cilindara je delikatan posao i mora se obavljati po unapred provjerenoj metodi i redosljedu, te sa kvalitetnim alatom i znanjem o tome sto se radi... dakle nemozes samo doc kod majstora i on ti izvadi svjecicu i zasarafi kompresiometar umjesto nje i okrene kljucem tri kruga klipove i kaze to i to ... takovo mjerenje kompresije od mehanicara prema vama musterijama je cista prevara i placka i znajte ko vam tako mjeri kompresiju da on ili blage veze nema kao se to stvarno radi, ili je obicni jebivjetar koji gleda samo kako ce vas na prevaru pokrasti.... zato budite oprezni sa mjerenjem kompresije... jer promjeniti uljni filter moze svaki kreten, ali izmjeriti kompresiju i to stvarno pravilno i precizno nemoze svako, jer za to treba imato znanje i strucnost, plus adekvatnu opremu... mjerenje kompresije zahtjeva prije svega vreme i to se nemoze uraditi za pol sata jer postoje faze mjerenja koje zahtjevaju vrijeme i preciznost. mjerenjem kompresije se mogu utvrditi razne nepravilnosti na djelovima sistema motora koje su su uskoj vezi sa kompresijom. dakle to su klipovi, karike, brtva glave, sama glava i ventili. svakome od ovih djelova se pri mjerenju kompresije moze tocno utvrditi nedostatak. i zbog toga se kompresije mjeri za svaki dio posebno i to se ponavlja po tri puta na hladan motor na topal pa na suho i konacno vlazano mjerenje. mjerilo mi kmporesiju kad je motor hladan dobijamo drugaciej ocitanja od mjerene kompresije toploga motora jer su zazori i dosjedi motora razliciti pri razlicitim temperaturama. to pod jedan . dakle stavite li motor u jedan uslov pa mu mjerite kmpresiju ovdje se radi o zagrijanosti. izmjerene vrijednosti su drugaciej od onih kojoe se dobiva promjenom temperature motora ista je stvar i sa suhiom i vlaznim nacinom mjerenja . pri suhom mjerenju mjeri se propusnost ventila a pri mokrom propusnost karika i klipova . naravno da je bitan redosljed i proscedura jer kad jednom navlazimo motor vise gg anemozemo mjeritinasuho . dakle privo ide usho mjernej a onda vlazno al da ne duljim o tome vama nabitnim detaljima i striktnoj procedurti ovdje samo zelim skrenuti paznju svima vama koji nemate uvid u to mako se mjerenje komopresije vrsi na pravilan nacin... da je to cjela procedura koja zahtjeva vrijeme, znanje i opremu a nije to samo ajd da naduvamo pa da vidimo di se dimi di pisti i cici ... pri mjerenju kompresije moze se tocno utvrditi koji djelovi su neispravni jer ocitanja mjerenja znalcu govori dali se tu radi o savijanim ventilima napukloj glavi motora ili nedovoljno dotegnutoj brtvi glave ... zato nemojte odma trcati prvom prvom mehanicaru da vam mjeri kompresiju a ovaj to radi sa bateijskom lampom i zeninim gacama na glavi... za tako sto treba se imati i znanje i oprema .... to pisem zato sto sam procitao gdje jedan gospodin ovdi kaze kako ce mu neki tamo veliki majstor mjeriti kompresiju svake nedelje da prate desavanja reci cu samo hahahah kako on to misli raditi? valjda djaba jer mjerenje kompresije uopce nije jeftino ako se radi znalacki i strucno, a i vremenski je zahtjevno ...bar pola dana ... a to kosta para pa ako ima para da mu ovaj svake nedelje mjeri kompresiju svaka mu cast nek mu mjeri hahahah
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





problem - Izbacivanje ulja na meracu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbacivanje ulja na meracu   problem - Izbacivanje ulja na meracu - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Izbacivanje ulja na meracu
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Žuta mast na meraču nivoa ulja
» Davac pritiska ulja i ABS
» Potrosnja ulja
» PUKLA CEV OD ULJA ZA KOCNICE
» Automat ulja nexia

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: